Peněženka Google

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Peněženka Google
Logo
Terminál Peněženky Google
Terminál Peněženky Google
Vývojář Google
Operační systém Android, iOS (pouze iPhone, Tap To Pay nefunguje)
Web www.google.com/wallet/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Peněženka Google (anglicky Google Wallet) je platební systém od společnosti Google. Peněženka Google nově obsahuje i starší platební systém od společnosti Google - Google Checkout. Ke koncovému uživateli se dostává prostřednictvím předinstalované aplikace v chytrém mobilním telefonu. Hlavním důvodem pro využívání této aplikace je možnost platit NFC telefonem na podporovaných platebních terminálech. Mezi další funkce patří zobrazování nabídek prodejců v nejbližším okolí a nebo může Peněženka Google fungovat jako věrnostní karta. Google představil aplikaci na tiskové konferenci 26. května roku 2011. Aplikace byla spuštěna 19. září 2011.

Platby pomocí Peněženky Google[editovat | editovat zdroj]

Do aplikace lze dostat finanční prostředky dvěma způsoby:

  • Propojení aplikace s kreditní kartou
Po zadání bezpečnostních údajů o vaší kartě se stává telefon s Peněženkou Google neomezenou náhražkou kreditní karty. Finanční prostředky čerpá z bankovního účtu neomezeně.
  • Dobití předplacené platební karty od Google
Druhou možností je dobití předplacené karty určitou částkou, kterou lze postupně vyčerpávat. K bankovnímu účtu tedy předplacená karta přímo nepřistupuje.

První spuštění aplikace[editovat | editovat zdroj]

Při prvním spuštění je třeba nastavit 4 místný pin, který chrání aplikaci před zneužitím při ztrátě telefonu. Každý nový uživatel dostane od Google $10 na vyzkoušení služby.

Zabezpečení aplikace[editovat | editovat zdroj]

V NFC telefonech je aplikace navázána k tzv. Secure Elementu, kde uchovává veškerá citlivá data. K tomuto zabezpečovacímu prvku může přistupovat velmi málo aplikací, přístup je udělován na základě velice přísných podmínek.

Dostupnost služby[editovat | editovat zdroj]

V USA běží platební systém necelý rok. Podporuje jej zde mnoho obchodníků[zdroj?].

Dostupnost v Evropě[editovat | editovat zdroj]

Aplikace není zatím oficiálně podporována ani v jednom z evropských států.

Dostupnost v ČR[editovat | editovat zdroj]

V Česku je internetová peněženka oficiálně podporována, z českých účtů nelze dostat do aplikace finanční prostředky a na českém play marketu nelze aplikaci do telefonu stáhnout. Objevilo se pár pokusů zaplatit s neoficiálně portovanou aplikací Peněženka Google v Česku, na bezkontaktních platebních terminálech s podporou PayPass funguje aplikace bezproblémově.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]