Google Ads

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Google AdWords)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Google Ads
Logo
Vývojář Google
Typ softwaru internetová reklama
Web https://ads.google.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Google Ads (dříve Google AdWords, neoficiálním překladem Google Reklamy) je online reklamní služba, díky které mohou inzerenti dát větší důležitost svojí webové stránce v Google vyhledávání. Inzerent zadá, která klíčová slova jsou pro něj důležitá. Google Ads je jedním z důležitých příjmů Googlu. V roce 2012 činily celkové příjmy společnosti z reklamy 43,7 mld. USD. Ads nabízí pay-per-click (PPC)

Google Ads jsou cestou, jak nakoupit vysoce cílenou reklamu placenou za prokliky (PPC), bez ohledu na velikosti rozpočtu. Reklamy z AdWords se zobrazují podél výsledků hledání v Google a také na vyhledávacích a obsahových stránkách jeho partnerů.

Výhodou pro firmy je, že neplatí za dané zobrazení reklamy potenciálnímu zákazníkovi, ale platí až za proklik reklamy. Reklamy můžeme cílit podle základních geografických (země, kraj, město), demografických (věk, pohlaví) a behaviorálních (zájmy o koupi, četnost nákupů – zejména v rámci remarketingových publik a pro e-mailingovou segmentaci) proměnných.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]