Diskuse s wikipedistou:NoJin

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Diskuse byly archivovány jako Archiv-2013, Archiv-2014-2015


Vyšebrodský oltář[editovat zdroj]

Dík za velmi pěkný článek, nicméně bych doporučoval přesunout galerii až za hlavní text, jak je zde zvykem. Nechci to ale dělat sám, bez Vašeho souhlasu. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 1. 1. 2016, 19:32 (CET)

Myslím, že by pak článek ztratil smysl. Je to text k výtvarnému dílu - dílo je tedy primární a text doprovodný, jako u všech článků podobného zaměření. Např: Snímání z kříže (Rogier van der Weyden), Kaufmannovo Ukřižování, Kladská madona, Oltář s Nejsvětější Trojicí (Mistr Litoměřického oltáře), Sv. Trojice vratislavská, Oplakávání Krista ze Žebráku, atd. Vycházím ze zvyklostí anglické Wikipedie, kterou považuji za vzor (tam je také můj článek určen, jakmile bude přeložen). en:The Descent from the Cross (van der Weyden)--NoJin (diskuse) 1. 1. 2016, 20:42 (CET)
Článek ještě není zcela dokončen, až budu mít čas, udělám výřezy z velmi kvalitních fotek, které mi poskytla Národní galerie a vložím do textu detaily obrazů.--NoJin (diskuse) 1. 1. 2016, 21:43 (CET)

Medaile zkušeného uživatele – 02. 04. 2016[editovat zdroj]

Jiří Fajt - odstranění sporné pasáže[editovat zdroj]

S aktuálním zásahem souhlasím, protože u takových rozkladů je velký problém, nakolik mají nějaký obecnější význam. Za přiměřené většinou považuji případně odkázat na média, literaturu, blog... Zmiňuji to proto, že k podobné pasáži (jak mi to přijde) jsem v diskusi vznesl námitku u hesla Národní památkový ústav. Jde tam o neúměrně podrobný rozbor jedné etapy (z mnoha jinak nezmíněných) dějin instituce. Přitom to vyznívá trochu zvláštně v momentu, kdy je jinak podáno sdělení o současném stavu instituce, jejím fungování atd. Tak jsem navrhl to publikovat někde jinde a zde na to odkázat. A na pískovišti jsem se začal zabývat pokusem sestavit článek o dějinách institucí památkové péče. Ale toto je také v článku Památková péče v Česku. Je tedy otázka, nakolik je vývoj institucí, nepochybně rovněž zajímavý, hodný samostatného článku. Váš zásah by se mohl podobat tomu, co jsem tam navrhl v diskusi, tak by mě zajímal Váš názor. Díky, pokud se tím míníte zabývat. --MONUDET (diskuse) 19. 5. 2016, 07:28 (CEST)

Dobrý den. Máte pravdu - zmiňovaný článek v odstavci Spory o koncepci obsahuje popis událostí, které dle mne do Wikipedie nepatří. Zcela by postačilo uvést zprávy v tisku jako reference k jednotlivým jménům ředitelů na seznamu.--NoJin (diskuse) 19. 5. 2016, 14:44 (CEST)
Dle možností se tím zkusím nějak zabývat. Byl jsem do před pár dnů editorem webu NPÚ, což mi ve vztahu k "veřejnému působení" této instituce svazovalo ruce. Nechtěl jsem zasahovat jakoby z pozice nějak nevyjádřeně "zaštiťované" politickým zřizováním instituce z MK. Což právě u takové pasáže není snadné. Jistě se pak do toho zapojí i původní autoři této pasáže... --MONUDET (diskuse) 22. 5. 2016, 23:27 (CEST)

Lucas Cranach starší[editovat zdroj]

Dobrý den, díky, že zkoušíte editovat Wikipedii. Váš experiment na stránce Lucas Cranach starší fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte prosím pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete dozvědět něco o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Vítejte ve Wikipedii. Děkuji. --Jan KovářBK (diskuse) 10. 7. 2016, 21:57 (CEST)

Vizte také Wikipedie:Vzhled a styl. --Jan KovářBK (diskuse) 10. 7. 2016, 21:57 (CEST)

Překlad článku Jan Berka z francouzštiny[editovat zdroj]

Kolego, překládáte-li nějaký text z jiných Wikipedií, je třeba užívat šablonu {{Překlad}}. Prosím tak o její doplnění do článku Jan Berka, kde – jak uvádíte – pocházejí některé Vámi vložené části z francouzského článku. Předem Vám za to děkuji. --Jan Polák (diskuse) 28. 10. 2016, 11:34 (CEST)

Lidé[editovat zdroj]

Ahoj,

fotil jsem teď památík na Ostré hůrce ve Slezsku, kde jsou jako autoři uvedení architekt J. Czeniek, sochaři Lukešová a Kýn. Neznáš plná jména? Že by Vladimír Kýn a Jaroslava Lukešová?--Juandev (diskuse) 3. 11. 2016, 22:06 (CET)

Je to pravděpodobné, byli to manželé. Můžeš se přímo zeptat jejich syna, historika architektury Zdeňka Lukeše (nebo Churavého, který založil heslo).--NoJin (diskuse) 3. 11. 2016, 23:24 (CET)

Informace o pomníku[editovat zdroj]

Jaké informace o pomnících obětem první světové války jsou důležité? Rád bych je případně zapracoval do seznamu, který vytvářím.--Juandev (diskuse) 15. 11. 2016, 19:56 (CET)

Těžko rozhodnout, jsou pomalu v každé vesnici. Pokud jsou nějak sochařsky pojednané, bude to pravděpodobně dílo tamního kameníka, který dodával náhrobky. V každém případě se ale přimlouvám, pokud už někdo pomník fotí, aby ho obešel a vyfotografoval jméno autora nebo kamenické firmy.--NoJin (diskuse) 15. 11. 2016, 22:03 (CET)

Faethon[editovat zdroj]

Vážený kolego, velice mě mrzí, že jsem Vám nějak zkomplikoval práci, ale úplně nerozumím, jak bych to mohl udělat? Pokud se Vám ohlásí "Editační konflikt", můžete vždycky (například pomocí Copy + Paste, tj. Ctrl+A, Ctrl+C a Ctrl+V) uložit svoji verzi s tím, že přemažete změny toho vetřelce (např. mne). Sám to dělám tak, že svoji verzi (je v protokolu o Editačním konfliktu docela dole) uložím do souboru Wordu, podívám se do Historie, co tam ten druhý změnil, obojí změny zase pomocí Copy a Paste sloučím a pak všechno uložím.

A teď proč jsem Vaši šablonu nerespektoval. Když dělám patrolu a vidím nějaký nedostatek, mám jen dvě možnosti: buď jej tam nechat s rizikem, že se na něj zapomene (článek už nebude mezi novými, nebude "zažlucený" atd.), anebo opravit i když je tam "Pracuje se". Některým Wikipedistům to vadí, jiní za to poděkují, ke konfliktu dochází poměrně vzácně. Ve Vašem případě jsem si všiml, že se čtenář nedozví, jak je grafika stará, což není zase taková hrůza. Uznávám, že jsem se asi unáhlil a omlouvám se Vám za to. A přeji pěkné svátky! --Sokoljan (diskuse) 21. 12. 2016, 17:03 (CET).

Užívám šablonu obvykle jen když se mi práci v noci nepodaří dokončit a ráno pak pokračuji. Moje verze zmizela, když jsem ji hotovou ukládal. Nebylo už co zkopírovat.--NoJin (diskuse) 21. 12. 2016, 17:14 (CET)

Obrázky[editovat zdroj]

Zdravím, nebylo by lepší obrázky umisťovat hned na úplný začátek článků (viz Nápověda:Obrázky#Umístění obrázku vzhledem k textu)? S pozdravem --Dominikosaurus (diskuse) 31. 12. 2016, 19:08 (CET)

Nemyslím si to. Důležitý je úvod článku. Obrázek je ilustrací a podle mne patří k popisu - viz např.de:Isenheimer Altar. Uznávám ale, že praxe není ustálená a možné jsou oba způsoby. Z estetického hlediska bych raději zůstal u podoby, kterou jsem zvolil.--NoJin (diskuse) 31. 12. 2016, 19:29 (CET)

Reference AE Menclovi[editovat zdroj]

Nevím, jestli takto přesunem odkazů do referencí se něco řeší, možná poplatnost nějakému pravidlu. Možná se to ale podaří nějak vyladit. Nicméně pro mě je to možná další podnět neřešit wikipedisty a hledat jiné řešení. Kdybych měl prostředky, zřídím si web, i když pro to nejsem znalostmi náležitě vybaven. Asi ale mám vycházet ze zásady, že to bylo dobře míněno. No nazdar. --MONUDET (diskuse) 26. 2. 2017, 19:07 (CET)

Druhá možnost je zavřít odkaz do hranatých závorek a připsat On line. Nechám to na Vás, ale URL adresy mi připadají nevzhledné Nápověda:Odkazy--NoJin (diskuse) 26. 2. 2017, 20:55 (CET)

Řád bystrého oka[editovat zdroj]

Stanislav Balík (1956)[editovat zdroj]

Zdravím. Nespletl jste s touto fotografií, skutečně jde o o dr. Balíka, bývalého ústavního soudce? (např. tento odkaz – [1], příp. zde). --Vlout (diskuse) 20. 3. 2017, 22:04 (CET)

Nespletl. Byl mi představen, fotografován v Museu Kampa, kde je členem správní rady.--NoJin (diskuse) 20. 3. 2017, 22:10 (CET)
Přiznám se, že bych ho už nepoznal… Děkuji, --Vlout (diskuse) 20. 3. 2017, 22:12 (CET)

Dobrý den. Nyní vyšlo najevo, že Vaše fotografie zachycuje dr. Foukala, býv. předsedu notářské (nikoli advokátní) komory (např. zde). Souhlasil byste s tím, abych zařídil její přejmenování na Commons? Pak bych ji umístil do článku Martin Foukal. --Vlout (diskuse) 8. 8. 2017, 14:20 (CEST)

Dobrý den, zdá se, že se mi povedlo faux pas. Už si nepamatuji, jak ta situace vznikla, ale pokud jste si jist, tak fotku přejmenujte. Děkuji.--NoJin (diskuse) 8. 8. 2017, 15:50 (CEST)
K přejmenování už došlo, současně jsem fotku vložil do správného článku. Zdravím, --Vlout (diskuse) 9. 8. 2017, 13:42 (CEST)

Stanislav Hanzik[editovat zdroj]

Pane NoJin, pan Stanislav Hanzík je můj otec, kterému jsem před téměř 4 roky heslo na Wikipedie založila v češtině i angličtině a chystám něneckou verzi. Jsem teď s ním a diskutujeme též jeho stránku na Wikipedii. Vás zmínil. Vracím se do Švýcarska 9. dubna a vložím zpět některé z fotografií, které byly odstraněny (některé byly z autorské dokumentace táty a použity s jeho svolením, jiné moje!) Přidám též některé nové vlastní fotografie, o kterých s tátou právě mluvím. Ráda bych, abychom pracovali v souladu a to především podle přání táty. To se týká též tátova povolení použítí fotodokumentace jeho děl. Zdraví 37.188.129.63 29. 3. 2017, 08:48 (CEST)

Dobrý den, jsem připraven na heslu spolupracovat a budu vděčný za připomínky a opravy. Vaše verze měla některé zcela zásadní nedostatky (externí odkazy z textu) a správci do ní vložili šablonu s upozorněním. Proto jsem raději odstavec Dílo celý přepsal. Totéž platí o fotkách, které jste vložila na Commons - všechny byly navrženy na smazání s termínem 18.3. Protože nedošlo k nápravě (a z Vašeho sdělení nevyplývá, že jste obeznámena s pravidly pro zveřejnění fotek), správci fotky opravdu smazali. Nemám status správce a nemohl jsem proces nijak ovlivnit. Mohu ale použít vlastní soubory fotek soch ze dvou výstav, ke kterým postačí svolení autora (Stanislava Hanzíka) aby vše bylo v souladu s pravidly. U všech ostatních fotografií je potřebné i svolení fotografa a musela byste si je opatřit a odeslat správcům k archivaci. Zatím jsem načetl svoje fotografie děl ve veřejném prostoru. Dal bych přednost komunikaci prostřednictvím e-mailu. Vašemu otci jsem vše podrobně vysvětlil. Děkuji a zdravím. Jindřich Nosek.--NoJin (diskuse) 29. 3. 2017, 12:55 (CEST)

Alois Bouda[editovat zdroj]

Otcem Aloise Boudy patrně není jak uvádíte Alois Bouda, ale domkář (chalupník) Franz (František) Bouda. Četl jsem včechny odkazy a jeden to zmiňuje rovněž. Zde:

http://www.svjankrtitel.estranky.cz/clanky/autori-umelecke-vyzdoby-kostela.html

Vyhledal jsem matriční zápis, který to potvrzuje.

Poznamenal jsem to refem.

Zdravím --Martin wolf (diskuse) 9. 7. 2017, 13:15 (CEST)

stupidní vlajčičky[editovat zdroj]

poučte mě prosím kde je napsán zákaz umisťování stupidních, ale i nestupidních vlajčiček do infoboxů? Toto je pouze vaše přání, nebo přání velké skupiny wikipedistů.--Martin wolf (diskuse) 2. 8. 2017, 17:43 (CEST)

žádný takový zákaz samozřejmě neexistuje a nemohu Vám ve Vaší touze "zdobit" českou Wikipedii "barokizujícími" zbytečnostmi nijak bránit. Je to jedna ze zvláštností, která se v jiných jazykových verzích Wikipedie nevyskytuje (jakož i jiné zbytečné šablony), protože ostatní komunity se, jak jsem přesvědčen, spíše zaměřují na zlepšování obsahu a nikoli na takovéto hračičkování.--NoJin (diskuse) 2. 8. 2017, 18:15 (CEST)

Závěrečné sekce – změny[editovat zdroj]

Kolego, chtěl bych Vás upozornit na Vaše nevhodné úpravy závěrečných sekcí – viz například v článku Josef Karel Burde. Ve stránce Vzhled a styl je totiž psáno:

Pokud úpravy editora nespočívají v zařazení nové závěrečné sekce s příslušným obsahem nebo odstranění některé ze stávajících, považuje se za nevhodné přepisovat dříve zvolené řešení závěrečných sekcí jiným.
— Wikipedie:Vzhled a styl#Závěrečné sekce

Proto, prosím, zanechte takových úprav, za což Vám předem děkuji. --Jan Polák (diskuse) 2. 8. 2017, 19:07 (CEST)

Vycházím z konsenzuálního výsledku diskuse na toto téma, jejímž výsledkem byl souhlas, aby odstavce Reference, Literatura a Externí odkazy měly nadpisy stejného řádu. Vrátil jsem proto editaci do původního stavu. Obraťte se na toho, kdo svévolně upravuje hesla jiným způsobem a své napomínání adresujte jemu. Děkuji.--NoJin (diskuse) 2. 8. 2017, 19:15 (CEST)
Prosím o odkaz na místo, kde bylo – jak uvádíte – dosaženo konsenzu. --Jan Polák (diskuse) 2. 8. 2017, 19:18 (CEST)
Považuji tuto záležitost za vyřešenou a rád bych se soustředil na psaní hesel. Nemám v úmyslu zabředávat opět do diskuse na stejné téma a nebudu v ní pokračovat. Jistě si onu diskusi, která se týkala Externích odkazů dokážete nalézt sám. Děkuji, že mne už nebudete vyrušovat z psaní.--NoJin (diskuse) 2. 8. 2017, 19:25 (CEST)
Ještě jednou, prosím, o doložení onoho místa, o které se opíráte s tvrzením o nalezení konsenzu. Jinak budu nucen Vaše úpravy, na které jsem Vám výše upozorňoval, revertovat ve smyslu zmíněného důvodu o nevhodnosti změny jedné podoby závěrečné sekce na podobu jinou. --Jan Polák (diskuse) 2. 8. 2017, 19:31 (CEST)

Velíškovo dílo[editovat zdroj]

Dobrý den, napsal jsem vám na Commons ohledně Velíškova díla, raději upozorňuji i tady. Díky za odpověď, --Palu (diskuse) 24. 9. 2017, 20:32 (CEST)

Mistr z Alkmaaru[editovat zdroj]

Dobrý den,

však proto je Wiki oevřená encyklopedie. nenašla jsem vyložené nesmysly, pouze jste to upřesnil, to je od Vás hezké. Hezký den--Vlkos1681 (diskuse) 5. 11. 2017, 18:16 (CET).

František Mertl[editovat zdroj]

Dobrý den, moc děkuji a oceňuji vaši práci na tomto heslo. Dobrá práce! --frettie.net (diskuse) 13. 12. 2017, 21:37 (CET)

Foto[editovat zdroj]

Dobrý den, toto se nepovedlo, dle upozornění IP i mailové korespondence na fotce není zemřelý Pavel Šrut, ale žijící básník Josef Janda. Přejmenování na Commons bude minimálně vhodné, užití v článku Pavel Šrut je samozřejmě nevhodné, prozatím ponechávám foto přebírané z Wikidat--Horst (diskuse) 24. 4. 2018, 19:01 (CEST)

Dobrý den, děkuji za upozornění. Ani jednoho z jmenovaných jsem osobně dříve neznal. Důvěřoval jsem majiteli galerie, který mi portrét identifikoval a ještě se na to přeptám. Podobu Josefa Jandy nelze nalézt.--NoJin (diskuse) 24. 4. 2018, 22:03 (CEST)

Žádost o vysvětlení výmazu[editovat zdroj]

Kolego, myslím, že by bylo v rámci dobrých vztahů na Wikipedii vhodné osvětlit kolegyni Dobroš důvod zrušení její editace. Dovolím si Vás o to požádat. Pokud jste tak již učinil, děkuji Vám za to. --Jan Polák (diskuse) 3. 1. 2019, 23:54 (CET)

ano , udělal jsem to po dohodě s Dobrošem a na jeho návrh. Vás se to nijak netýká.--NoJin (diskuse) 4. 1. 2019, 00:44 (CET)
Dobrý den, zcela jistě se to týká nás všech, protože dobré vztahy na Wikipedii jsou v zájmu nás všech, věřím že včetně vás. Zadruhé, kolegyně Dobroš je žena, pokud vám samozřejmě zrušení vlastní editace nenavrhovala (?) jako muž. Srdečně zdraví --Mario7 (diskuse) 4. 1. 2019, 01:18 (CET)
nemusíte mi nic vysvětlovat. Měl jsem s DS (Dobrošem) odpoledne schůzku a ona si chybně vysvětlila o čem jsme spolu hovořili. O revert mne požádala. Navíc se to týká stránky projektu, který spravuji já, není třeba abyste se tím zabývali.--NoJin (diskuse) 4. 1. 2019, 10:24 (CET)
Pokud jste tedy, NoJine, svůj krok činil po konzultaci s kolegyní Dobroš, pak jsem tomu rád a děkuji Vám, že jste jí svůj počin vysvětlil. --Jan Polák (diskuse) 4. 1. 2019, 03:18 (CET)

Huawei[editovat zdroj]

Vaše editace jdou pro Huawei velmi negativním směrem. Nenašel byste také něco částečně pozitivního? Článek by ale měl pojednávat také o posledních událostech kolem Huawei. --Zbrnajsem (diskuse) 8. 3. 2019, 15:16 (CET)

uvádím jen o čem se píše v tisku a žádné pozitivní články jsem nenalezl. Považuji za odpovědné uvést všechny informace o firmě, které lze dohledat. Pokud najdete nějaké pozitivní zprávy Vy (jinde než v Parlamentních listech nebo na Ovčáčkově Twitteru), můžete je samozřejmě doplnit.--NoJin (diskuse) 8. 3. 2019, 15:36 (CET)
To, co je aktuální, např. žaloba Huawei proti Spojeným státům u soudu v Texasu, najdeme spíše v zahraničních novinách. Celá věc je komplikovaná a je to jedno z hlavních témat světového tisku. --Zbrnajsem (diskuse) 8. 3. 2019, 17:18 (CET)
aktuální je obžaloba Meng Wanzhou z obcházení sankcí vůči Iránu a zpronevěry. To ostatní ze strany Huawei a Číny (žaloby na USA a Kanadu) slouží k zakrytí pravé podstaty věci. Problém je v nerovnováze - státní firma podporovaná autoritářskám režimem versus svobodný trh a nezávislá justice v demokratických zemích. Přečtěte si překlad čínského zákona o celonárodní špionáži - ten mnohé vysvětluje.--NoJin (diskuse) 8. 3. 2019, 17:29 (CET)
Wikipedii ale nemůžeme psát s apriorním negativním postojem k předmětu článku. Čína sankce USA proti Íránu, svému dodavateli ropy, neuznává. Ani EU nesouhlasí s touto americkou politikou, informujte se o tom. Ten zákon v článku nemůžete citovat. Neříkám naprosto, že je s Huawei všechno v pořádku. Ale sankce je úplně nezastaví. Jsou technologicky tak jako tak velmi dobří. Nářky nad nerovností podmínek asi nepomohou. Případ manažerky není v článku úplně dotažen, na to se ještě chystám. Krom toho - očekává se dohoda mezi USA a Čínou ohledně obchodních podmínek. USA jsou v obchodě s Čínou v obrovském schodku. To není úplně čínskou vinou. --Zbrnajsem (diskuse) 8. 3. 2019, 18:13 (CET)
shrnul jsem pouze informace o Huawei, z mnoha různých zdrojů a nezabýval jsem se vztahy USA a Číny. Ten text je věcný a nic nehodnotí, obsahuje pouze ověřitelná fakta.--NoJin (diskuse) 8. 3. 2019, 20:57 (CET)
Dokud nepřišly "instrukce" od Američanů, tak firma Huawei nikomu nevadila, stejně jako nikomu, včetně našich politiků a médií, nevadí úzká politicko-obchodní spolupráce západních demokracií se "spřátelenými" autoritářskými režimy v Egyptě, Turecku, v Emirátech, v Bahrajnu a v dalších státech Perského zálivu... Pochopitelně se nedá vyloučit, že Huawei v něčem jede, ale žádné důkazy pro to neexistují a problém bude asi spíš v tom, že firma z "nepřátelské" autoritářské Číny začala být příliš úspěšná a konkuruje americkým společnostem jako Apple. Sankce vůči Íránu obcházelo i mnoho amerických a evropských firem a vždycky se to řešilo maximálně pokutou a ne zatčením vysoce postaveného manažera společnosti a útokem na celou společnost... Také bych doporučil přečíst si o aféře NSA (a o amerických společnostech, které s NSA spolupracovaly/spolupracují?), ono když americké tajné služby provádí průmyslovou špionáž vůči evropským firmám a odposlouchávají vrcholné evropské politiky, tak to může být pro Evropu hospodářsky a politicky stejně škodlivé jako kdyby stejnou věc prováděly Čína nebo Rusko. Jinak ale souhlasím, že informace může doplnit i Zbrnajsem, pokud teda nemá nějaké omezení od správců. --Sabio (diskuse) 8. 3. 2019, 20:11 (CET)
Už dávno nemám žádné omezení od správců. Co také nemám, je dostatek času. --Zbrnajsem (diskuse) 8. 3. 2019, 21:42 (CET)
To chápu, mám podobný problém. --Sabio (diskuse) 8. 3. 2019, 22:46 (CET)
viz výše - je to o Huawei, nikoli NSA. Nikdo Vám nebrání doplnit pozitivní informace o firmě, pokud je dokážete vyhledat.--NoJin (diskuse) 8. 3. 2019, 20:57 (CET)
Byla to jen reakce na vaši poznámku o "nerovnováze", protože to vyznělo, jako kdybyste věřil, že zahraniční politiku západních vlád motivují nějaké vznešené ideály, i když jsou to ve skutečnosti jenom sobecké hospodářské a geopolitické zájmy co je motivuje, jako ostatně každou zemi. --Sabio (diskuse) 8. 3. 2019, 22:46 (CET)
ponechte si svoje názory, nehodlám s nimi polemizovat. Já jsem ze své původní profese zvyklý dělat si důkladné rešerše literatury a pokud narazím na informace, které dokládají nějaký fenomén, který má obecný význam, pak je zveřejňuji. Wikipedie je naštěstí zcela demokratické medium, které připouští jakékoli příspěvky, pokud jsou podložené referencemi.--NoJin (diskuse) 8. 3. 2019, 22:59 (CET)
Naprosto s vámi souhlasím, já reagoval hlavně na váš příspěvek v diskuzi, nikoliv na vaše editace v článku, které jsou naprosto legitimní, pokud jsou podložené referencemi, a co se týče mých názorů, například o spojenectví západních zemí s diktátorskými režimy na Blízkém východě, kterým je "odpuštěna" skoro každá špatnost, tak ty jsou podpořené fakty a není třeba o tom ani polemizovat, taková je bohužel realita. --Sabio (diskuse) 9. 3. 2019, 12:44 (CET)
Teď jste do článku zase cosi přidal. Musím se podívat, co tam ale nadále chybí. Měl jsem prakticky wikidovolenou. Od Vás, kolego NoJine, doplnění článku např. ohledně postoje německé vlády k účasti Huawei na 5G nemohu očekávat. --Zbrnajsem (diskuse) 4. 6. 2019, 13:47 (CEST)

Postupné reformy[editovat zdroj]

Kolego NoJine, Klaus pak ale prováděl dost rychlou transformaci na tržní ekonomiku. To byste měl vzít v úvahu. Co Klaus nechtěl, byl výprodej cenných majetkových hodnot do zahraničí, což se bohužel stalo. Určité věci se mu vymkly z rukou. --Zbrnajsem (diskuse) 4. 5. 2019, 18:30 (CEST)

Nic jsem si nevymýšlel, stačí podívat se na ten televizní záznam. I redaktoři ORF z něj byli zaražení. Pro mne je Klaus velmi sporná postava a nechci zde otevřeně spekulovat o jeho vazbách na StB nebo ruské tajné služby (viz např. jeho blízký přítel Karel Muzikář[2]). Stačí mi jeho současné podkopávání EU nebo spříznění se Zemanem.--NoJin (diskuse) 4. 5. 2019, 18:39 (CEST)
Tak nespekulujte. Velká politika a geopolitika jsou komplikovaná věc. --Zbrnajsem (diskuse) 4. 5. 2019, 18:47 (CEST)
Já spíš vnímám jako spekulaci Vaše tvrzení, že se mu některé věci vymkly z rukou nebo došlo k nějakému výprodeji cenných majetkových hodnot do zahraničí (nemáte-li na mysli Klausova konta). Zabývám se domácí politikou a geopolitikou docela soustavně už od roku 1989 a zejména v poslední době vycházejí najevo skutečnosti, které některé Klausovy činy ukazují v docela jiném světle. Naštěstí ho už nikdo nebere vážně a ztratil vliv.--NoJin (diskuse) 4. 5. 2019, 18:57 (CEST)

Antonín Staněk[editovat zdroj]

Dobrý den. Nic proti Vašim úpravám a doplněním, když jsou čistě popisná (ono to leckdy stačí), pouze bych apeloval na uměřenost. Wikipedie není denní zpravodajství, měla by jakožto encyklopedie naopak shromažďovat informace trvalejšího charakteru, takže záznam každého vyjádření k určité aktuální kauze článku na kvalitě v tomto ohledu příliš nepřidá. Tímto tempem to spíše dopadne tak, že článek nebude ani tak o osobě vysoškol. pedagoga, primátora či ministra (tedy pojednávající o něm ve všech jeho relevantních rolích a aktivitách), jako z větší části jen o odvolání ředitele Národní galerie, kde bude Staňkův životopis pouze jakýmsi úvodem k tomu. Pak by ovšem měl být také přejmenován… Zkrátka, je dobré vnímat (každý) článek jako celek. --Vlout (diskuse) 6. 5. 2019, 17:31 (CEST)

Dobrý den. Já Vám rozumím, ale zároveň se domnívám, že jde o nejdůležitější dopady Staňkova působení ve funkci ministra. Doufám, že poslední zpráva o něm bude zároveň celý odstavec uzavírat a pak už Staněk opět upadne do bezvýznamnosti.--NoJin (diskuse) 6. 5. 2019, 17:38 (CEST)

Dobrý den a díky za další doplňování článku. Pouze by bylo asi lepší obecné věci, které se týkají celé vlády, resp. vztahu premiér – prezident, a které se nepochybně ještě odehrají, uvádět v článku Druhá vláda Andreje Babiše. Ostatně už obsahuje zvláštní sekci „Krize kolem ministra kultury Antonína Staňka“. V článku o Antonínu Staňkovi by se měly objevit informace spíše o něm, jeho reakce, vyjádření apod. Což je zatím asi naplněno, takže tato poznámka jen pro futuro. --Vlout (diskuse) 6. 7. 2019, 11:03 (CEST)

Přejmenování článku[editovat zdroj]

Zdravím. Přejmenování se neprovádí metodou copy+paste, ale z důvodu zachování historie článku postupem vysvětleným zde: Wikipedie:Slučování a přesun stránek#Přejmenování (přesun). Nutno také upozornit, že relativně sporné přesunutí je vhodné nejdříve ohlásit šablonou {{Přesunout}}, čímž se dá možnost ostatním, kteří daný článek sledují, se k tomu včas vyjádřit. --Vlout (diskuse) 26. 9. 2019, 19:37 (CEST)

Zdravím, jsem si vědom, že jsem udělal chybu. Nekontroluji příliš často dříve založené články a udělal jsem to poněkud zbrkle. Budu rád, když to napravíte.--NoJin (diskuse) 26. 9. 2019, 19:42 (CEST)
To je v pořádku, každopádně stav se zatím vrátil zpátky. Stačí postupovat podle návodu, či požádat správce (upozornil na to i kolega Harold ve svém revertu). --Vlout (diskuse) 26. 9. 2019, 19:51 (CEST)