Wikipedista:NoJin

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Tuto stránku zakládám proto, že jsem jako wikipedista NoJin vytvořil WikiProjekt Knihovna umění a vyvolal některé diskuse, kde nechci vystupovat anonymně.

Babylon – informace o uživateli
cs-N Tento uživatel je rodilý mluvčí češtiny.
ru-0 Этот участник не владеет русским языком (или понимает его с трудом).
en-3 This user has advanced knowledge of English.
Wikipedisté podle jazyka

Jmenuji se Jindřich Nosek. Jsem původním vzděláním biolog, ale celoživotně mne zajímá výtvarné umění. Ve Wikipedii se od počátku věnuji českému modernímu umění a zakládám hesla sochařů, malířů a grafiků, uměleckých spolků, galerií nebo pojmů z oblasti výtvarného umění. V poslední době usiluji o komplexní zpracování českého gotického umění, významných uměleckých děl z tohoto období a překlad vybraných hesel do anglické Wikipedie. S tím souvisejí překlady hesel z jiných jazykových verzí, potřebné k vytvoření kontextu.

Jako fotografa mne zajímají portréty a výtvarná díla. Na Wikimedia Commons jsem vložil stovky fotografií výtvarníků, soch, obrazů a grafiky.Moje soubory

Moje první editace má datum 18.10.2011.

Nejvíce si cením: lept Alberto Giacometti[1], který je dílem českého výtvarníka Jana Hladíka a s jehož svolením jsem portrét vyfotografoval, se stal oficiálním portrétem Giacomettiho na 23 jazykových verzích Wikipedie, včetně anglické, francouzské nebo japonské.soubor A.G.

Moje portréty výtvarníků převzaly jinojazyčné verze Wikipedie[1][2]

Ke dni 3.8.2016 mám ve statistikách 7 170 editací, z toho 4 490 v české Wikipedii a 2 250 na Wikimedia Commons.

Jako člen Wikimedia.cz se chci věnovat koordinaci WikiProjektu Knihovna umění, psaní hesel českých výtvarníků, fotografování, hledání nových spolupracovníků, překladům článků.
Usiluji o založení projektu Masterworks of Art na anglické Wikipedii, který by představil nejvýznamnější umělecká díla ve sbírkách českých galerií formou stručných samostatných hesel.

  1. Statistka návštěvnosti