Česká televize

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Na tento článek je přesměrováno heslo ČT. Tento článek pojednává o veřejnoprávním médiu. O plemeni koní pojednává článek Český teplokrevník.
Česká televize
Zahájení vysílání 1. ledna 1992
Provozovatel Česká republika
Generální ředitel Petr Dvořák (od 1. října 2011)
Formát obrazu 16:9 4:3
Slogan Česká televize ve Vašich barvách.
Země Česká republikaČeská republika Česká republika
Jazyk Čeština
Oblast vysílání Česká republikaČeská republika Česká republika
Nahradil Československá televize
Web www.ceskatelevize.cz

Česká televize je podle zákona ČNR č. 483/1991 Sb., o České televizi, poskytovatel veřejné služby v oblasti televizního vysílání. Jde o jedinou českou veřejnoprávní televizní společnost poskytující své vysílání celoplošně na území Česka a může být zrušena pouze změnou zákona. Jde o společenskou instituci, která je právnickou osobou, jenž hospodaří s vlastním majetkem, pro označení její právní formy zákon žádné speciální označení neuvádí (veřejnoprávní právnická osoba zřízená podle zvláštních předpisů). Dále se na ni vztahují zejména zákony č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích, č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, a č. 132/2010 Sb., o audiovizuální službě na vyžádání.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Byla zřízena ke dni 1. ledna 1992 jako samostatný podnikatelský subjekt nezávislý na státním rozpočtu, ujala se vysílání na programech ČTV a OK3 a zároveň do rozpadu Československa, resp. Československé televize vyráběla pořady pro kanál F1. Od 1. ledna 1993 došlo k přejmenování kanálů na ČT1 (dřívější ČTV), ČT2 (dřívější F1) a ČT3 (dřívější OK3). 3. února 1994 Česká televize ruší kanál ČT3. Následující den 4. února 1994 na frekvence tohoto zrušeného kanálu přesouvá ČT2 a na uvolněných frekvencích po ČT2 zahajuje vysílání nezávislá televizní společnost Nova. Od 4. 2. 1994 tedy zůstaly České televizi dva okruhy – ČT1 a ČT2. V lednu 1993 se Česká televize také stala plnoprávným členem Evropské vysílací unie (EBU), která jí umožnila výměnu zahraničních příspěvků a sportovních přenosů s jinými vysílacími společnostmi.

Dne 2. května 2005 ve 13 hodin bylo spuštěno vysílání zpravodajského kanálu ČT24 a 10. února 2006 v 9:00 začal vysílat také sportovní kanál ČT4 Sport.

Dne 31. srpna 2013 pak byl spuštěn dlouho připravovaný dětský a vzdělávací kanál ČT :D a také kulturní kanál ČT art. Obě stanice sdílí společnou frekvenci a se svým vysíláním se střídají. Z důvodu nedostatečné datové kapacity veřejnoprávního multiplexu 1 je tento kanál šířen v nově budovaném multiplexu 1a, který vznikl rozšířením Regionální sítě 7.

Televizní krize[editovat | editovat zdroj]

Budova České televize na Kavčích horách v Praze
Podrobnější informace naleznete v článku Krize v České televizi.

Na přelomu let 2000 a 2001 se zpravodajství České televize stalo bojištěm závažné politické tzv. televizní krize, kdy se redakce zpravodajství vzbouřila proti způsobu odvolání a volby generálního ředitele Radou ČT a po dobu více než dvou týdnů pak bylo vysíláno dvojí zpravodajství, vzbouřenecké a oficiální. Obě komory parlamentu se pak postavily spíše na stranu vzbouřenců.

Vysílání a program[editovat | editovat zdroj]

Detail výškové budovy České televize v Praze na Kavčích horách

Posláním České televize je naplňovat tzv. veřejnou službu, ne tedy konkurovat soukromým televizním kanálům, ale doplňovat jejich nabídku o projekty, které nejsou ziskové, ale veřejně prospěšné.

V současnosti ČT vysílá šest celoplošných programů. Čtyři programy lze sledovat v pozemním vysílání v multiplexu 1, programy ČT :D a ČT art sdílí společnou frekvenci v multiplexu 1a. Vysílají také na satelitu a v kabelových sítích. Programy ČT1 a ČT2 bylo možno sledovat i v pozemním analogovém vysílání, které bylo oficiálně vypnuto 30. listopadu 2011.

ČT1[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku ČT1.

První program České televize vysílá pořady především pro většinové publikum, tedy se nejvíce podobá komerčním stanicím. Průvodním heslem ČT1 je Vítejte na jedničce.

ČT2[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku ČT2.

Na rozdíl od jedničky by dvojka měla být určena pro náročnější diváky[1]. Tomu odpovídá i její aktuální (2008) reklamní slogan Jiný prostor.

ČT3[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku ČT3.

ČT3 byl třetí program České televize, který vysílal do přelomu 3. a 4. února 1994.

ČT4[editovat | editovat zdroj]

ČT4 byl čtvrtý program České televize.Nahradil ČT4 sport a byl nahrazen programem ČT sport. V tomto programu se vysílají sportovní relace.

ČT24[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku ČT24.

ČT24 je zpravodajskou stanicí vysílající 24 hodin denně zprávy a publicistiku, podobně jako BBC World nebo CNN. Mezi 6:00 a 0:00 vysílá stanice každou půlhodinu až hodinu zpravodajskou relaci. Některé pořady jsou vysílány souběžně na programu ČT1. Mezi ně patří hlavní zpravodajská relace Události a první část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce či ranní zpravodajská relace Studio 6.

ČT sport[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku ČT sport.

ČT sport (dříve ČT4) je sportovní stanicí zaměřenou na sportovní přenosy, pořady o sportu a další sportovní relace. V říjnu roku 2012 byl přejmenován z původního ČT4 na ČT sport.[2]

ČT HD[editovat | editovat zdroj]

31. srpna 2009 spustila ČT z družice Astra 1E (23,5°E) ve standardu DVB-S zkušební provoz ČT HD. Nejednalo se přitom o označení dalšího programu, nýbrž šlo o společnou distribuční trasu pro vysílání obsahu ve vysokém rozlišení (HD).

Obsah byl vysílán primárně v rozlišení 1080i25, ale v rámci zkušebního vysílání mohlo dojít i k testování rozlišení 720p50. V první fázi zde bylo možné vidět upscalované vysílání ČT 1. Pokud se ovšem jednalo o pořad, který televize vlastnila v nativním HD, byl vysílán v plném rozlišení (jednalo se o seriály: Letečtí stíhači v boji, Vyprávěj, Duety, Na cestě, Simpsonovi, Kluci v akci, či Ať žijí rytíři a mezi filmy například Gympl).

Se začátkem ZOH ve Vancouveru 2010 přešlo vysílání do druhé fáze řádného vysílání. Od této doby ČT HD nabízel HD obsah, jenž byl na jiném kanálu ČT právě vysílán. Jelikož výroba zpravodajských pořadů v HD nebyla plánována, nepřebíral ČT HD obsah z kanálu ČT 24. Se zahájením druhé fáze se chystal i přechod na novou družici Astra 3B (pozice 23,5°E zůstává) a zároveň do standardu DVB-S2. Přechod se uskutečnil až 1. května 2012, kdy se již jednalo o kanál ČT1 HD.

Vysílání ČT HD bylo možné zachytit také prostřednictvím Multiplexu 4 společnosti Telefónica O2.

Dne 1. března došlo k přejmenování kanálu na ČT1 HD a přepínání mezi programy bylo zrušeno.

ČT1 HD[editovat | editovat zdroj]

Od 1. března se z kanálu ČT HD stal kanál ČT1 HD. Změna se kromě názvu týkala hlavně obsahu vysílání. Od tohoto data nedochází ke střídání jednotlivých programů, ale kanál sdílí celodenně svůj obsah s program ČT1.

Do konce února bylo vysílání ČT1 HD možné zachytit také prostřednictvím Multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting s.r.o., jednalo se však pouze o zkušební vysílání a vysílání bylo údajně kvůli přeplněnosti Multiplexu 4 ukončeno.

S nástupem Regionální sítě 7 lze volně chytiti na DVB-T podle pokrytí.

ČT2 HD[editovat | editovat zdroj]

Podobně jako ČT1 HD vysílá ČT2 HD V RS 7.

ČT sport HD[editovat | editovat zdroj]

ČT sport HD je druhý HD kanál České televize spuštěný u příležitosti MS v hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku. Kanál sdílí svůj obsah s kanálem ČT sport. V současné době ČT sport HD vysílá na satelitu.

Do začátku září vysílala v pražské pozemní Regionální síti 4, pod názvem ČT sport HD test, v současné době vysílá pouze na Regionální síti 7, která má mnohonásobně vyšší pokrytí.

ČT :D[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku ČT :D.

ČT :D je televizní stanice určená mladým divákům od 4 do 12 let. Její vysílání bylo zahájeno 31. srpna 2013 společně s kanálem ČT art, se kterým sdílí svoji vysílací frekvenci. Svůj program nešíří kvůli nedostatečné datové kapacitě ve veřejnoprávním multiplexu 1 jako ostatní stanice České televize, ale v nově budovaném multiplexu 1a. Ten vznikl rozšířením původně plánované Regionální sítě 7). [3][4]

ČT art[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku ČT art.

ČT art je kulturní kanál České televize. Jeho vysílání bylo zahájeno 31. srpna 2013 společně s kanálem ČT :D, se kterým sdílí svoji vysílací frekvenci. Podobně jako stanice ČT :D, ani on svůj program nešíří kvůli nedostatečné datové kapacitě ve veřejnoprávním multiplexu 1, ale v nově budovaném multiplexu 1a. Ten vznikl rozšířením původně plánované Regionální sítě 7).[4]

Web[editovat | editovat zdroj]

Česká televize provozuje rozsáhlé webové stránky, které využívá jednak k vlastní sebeprezentaci televize, k informování o veškerém vysílaném programu včetně archivu pořadů od 1. ledna 2000, dále jako online streamovací archiv pořadů (iVysílání) a také jako zpravodajský web ct24.cz navázaný na zpravodajský kanál ČT24.

Podle výsledků každoročního průzkumu agentury Mediaresearch, zaměřeného na české on-line zpravodajství, byl zpravodajský web ct24.cz v roce 2014 a znovu o rok později označen jako nejserióznější z 20 posuzovaných nejvyužívanějších zpravodajských zdrojů.[5][6]

Organizace ČT[editovat | editovat zdroj]

Přenosový vůz České televize

Organizace se skládá z České televize v Praze, Televizního studia Brno a Televizního studia Ostrava. Je financována z koncesionářských poplatků, jejichž výši určuje zákon, a z vlastní podnikatelské činnosti, mj. z prodeje reklamního času. ČT získává finanční prostředky také z prodeje vysílacích práv na pořady, které dříve vyrobila a nyní o ně projevily zájem jiné české či zahraniční televize. V televizním vysílání čas vyhrazený reklamě nesmí přesáhnout jedno procento denního vysílacího času. Od března 2011 je v České televizi povoleno vysílat nejvýše 6 minut reklamy za jednu hodinu.

Generální ředitel[editovat | editovat zdroj]

Hlavou České televize je generální ředitel volený Radou ČT na šestileté období. Ve funkci zatím vydržel po celé funkční období pouze Ivo Mathé a po první období 2003–2009 také Jiří Janeček, který v průběhu svého druhého období rezignoval ze zdravotních důvodů.

Jméno Nástup do funkce Opuštění funkce
Ivo Mathé 1. ledna 1992 1. dubna 1998
Jakub Puchalský 1. dubna 1998 31. ledna 2000
Dušan Chmelíček 1. února 2000 21. prosince 2000
Jiří Hodač 22. prosince 2000 11. ledna 2001
ČT bez generálního ředitele - vedena Věrou Valterovou 11. ledna 2001 9. února 2001
Jiří Balvín 9. února 2001 27. listopadu 2002
Petr Klimeš (prozatímní ředitel) 27. listopadu 2002 18. července 2003
Jiří Janeček 19. července 2003 31. srpna 2011[7]
Petr Dvořák 1. října 2011[8] dosud

Televizní studia[editovat | editovat zdroj]

ČT Brno

V rámci televize působí ze zákona Televizní studio Brno, které vzniklo 1961, a Televizní studio Ostrava, které vzniklo 1955. Televizní studia se původně podílela na televizní tvorbě v rozsahu asi každé po 5%. V roce 2001 na návrh poslanců Zdeňka Koudelky (ČSSD) a Petra Plevy (ODS) zákon nařídil dohromady nejméně 20% podíl studií na celostátním televizním vysílání a alespoň 25 minut regionálního zpravodajství studií z oblasti jejich územní působnosti. V čele studia stojí ředitel jmenovaný a odvolávaný Radou České televize na návrh generálního ředitele.

Ostatní aktivity[editovat | editovat zdroj]

České filmy[editovat | editovat zdroj]

Kromě výroby vlastních pořadů ČT také podporuje českou kinematografii. Za její spolupráce byly natočené mimo jiné filmy jako Kolja (oceněný Oskarem).

V roce 2008 přijde sto milionů korun mimořádného výtěžku z reklamy na ČT (která měla být omezena v důsledku digitalizace, která se však zadrhla) na podporu českých filmových projektů.

Český sen[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Český sen.

V roce 2003 vyvolal velkou kontroverzi projekt dokumentu Český sen mladých filmařů Filipa Remundy a Víta Klusáka. Byla mu vyčítána finanční nákladnost, prostředky do něj vložené se ale státu vrátily. Dílo oběhlo světové festivaly a bylo odvysíláno množstvím zahraničních televizí.

Charitativní činnost[editovat | editovat zdroj]

Česká televize je jedním ze zakladatelů humanitární organizace Člověk v tísni. Rovněž spolupracuje s Nadací rozvoje občanské společnosti na projektu Pomozte dětem.

Koncesionářské poplatky[editovat | editovat zdroj]

Deficitní činnost České televize je financována mimo jiné z vybírání koncesionářských poplatků. Stávající výše televizního poplatku je 135 Kč.

Britský vliv[editovat | editovat zdroj]

ČT nakupuje licence dokumentů (např. zde vystupuje David Attenborough) a pořadů převážně od stanice BBC, kde bývalý ředitel ČT Jiří Hodač 10 let působil. Jsou to například Kancl, StarDance či Tajemství rodu. Z britské produkce je např. i Taxík či Nejchytřejší Čech.

Kritika[editovat | editovat zdroj]

Propagace pseudovědy[editovat | editovat zdroj]

Česká televize dostala v roce 2004 od Českého klubu skeptiků Sisyfos bronzový Bludný balvan za pořad Sama doma kvůli „soustavné propagaci astrologie a veškeré jurodivosti“.[9] Navíc se jí týkaly i Bludné balvany udílené za rok 2008, protože zlatý Bludný balvan v kategorii družstev[10] a stříbrný Bludný balvan v kategorii jednotlivců[11] byly uděleny za pořad Detektor.[12]

Další bludný balvan, tentokrát zlatý, byl České televizi udělen v roce 2013 za „propagaci a šíření pavědy na kanále ČT2“. Konkrétně šlo o pořady Tajný projekt voda – zkoumání nevysvětlitelných jevů, 2012 Mayská proroctví a kruhy v obilí, Pološero/Setkání s UFO, Pyramidy a Plný signál - nebezpečí mobilních telefonů a elektromagnetického záření.[13]

Krize v České televizi 2013[editovat | editovat zdroj]

Krize v ČT začala v srpnu odvoláním Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře.[14] Ředitel ČT Petr Dvořák jí místo toho nabídl moderování pořadu Interview Daniely Drtinové, což moderátorka později přijala. Za moderátorku už se ale mezi tím postavili kolegové z týmu Událostí, komentářů Martin Veselovský a Pavlína Kvapilová, ředitelka sekce nových médií. Spolu s odbory vyjádřili obavy, že za odvoláním Drtinové jsou politické tlaky.Sama Drtinová v rozhovoru pro Lidové noviny uvedla, že Petr Dvořák o ní s politiky hovořil a ptal se jich, co si o jednotlivých moderátorech ČT myslí. V září pak byla odvolána Pavlína Kvapilová, která se Drtinové veřejně zastala. Generální ředitel Petr Dvořák jí prý řekl, že v ni ztratil důvěru. Na obranu Kvapilové vystoupila šéfeditorka sekce nová média Angelika Bazalová. Tu vedení ČT odvolalo ve čtvrtek. Údajně pro nadbytečnost. Daniela Drtinová spolu se zástupcem šéfredaktora zpravodajství Adamem Komersem odevzdala v říjnu Radě ČT stížnost na vedení ČT. Podepsalo ji dalších 23 redaktorů ČT, jejich jména ale zná jen šéf rady. Podle redaktorů šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena prý měl provádět ve zpravodajství cenzorské zásahy. Ředitel Petr Dvořák slíbil, že vše nechá prověřit nezávislým auditem. Ten samý den podepsalo šest desítek dalších redaktorů ČT dopis vedení, v němž se zastali ředitele zpravodajství ČT24 Zdeňka Šámala. Mluvčí ČT jejich dopis rozeslala médiím s vyjádřením, že jde o podporu vedení. Po půl hodině poslala další zprávu, ve které uvedla, že rozeslání byl omyl a jména redaktorů by měla zůstat neveřejná.Ještě ten den 17 redaktorů ze 61 poslala médiím další vyjádření, ve kterém upřesnila, že podporu nevyjadřovali celému vedení, ale pouze Zdeňkovi Šámalovi.

Petr Mrzena ovlivňování zpravodajství v ČT v rozhovoru pro popřel. Daniele Drtinové vzkázal, ať dokáže, že v ČT je cenzura. Člen Rady ČT Radek Mezuláník v rozhovoru pro server Lidovky.cz uvedl, že zpravodajství ČT je podle něj dlouhodobě nevyvážené a neobjektivní. Zdeněk Šámal pro server Lidovky.cz uvedl, že pokud audit najde nějaké pochybení, rezignuje na svou funkci.

V současné době je v České Televizi zákaz o této kauze mluvit pod opatřením finanční pokuty popřípadě výpovědi.[15] Stížnost novinářů měl posoudit např. zpravodaj BBC Rob Cameron,[16] který je zde od roku 1992.[17] Komise se ale koncem roku 2013 rozpadá.[18] Podezření na cenzuru kritizují i různé osobnosti.[19] Rada ČT však nenašla pochybení ve zpravodajství jako celku.[20]

Ostatní kritika[editovat | editovat zdroj]

Britské listy kritizují objektivitu ČT i v otázce krize na Krymu.[21] Parlamentní listy tvrdí, že je přítomna cenzura.[22] V srpnu 2015 zveřejnil server bs-life.ru informaci, že na Ukrajině zahynulo 2000 ruských vojáků. Ruský opoziční blogger Ruslan Levijev označil údaje za vymyšlené,[23] přesto neověřenou zprávu z neznámého zdroje o 2000 padlých vojácích na Ukrajině Česká televize zveřejnila na své zpravodajské stanici ČT24.[24]

Podle prezidenta Miloše Zemana ČT neplní veřejnoprávní funkci a do značné míry je ovlivňována TOP 09. Uvedl, že v Radě pro televizní a rozhlasové vysílání zasedají minimálně tři členové se vztahem k této straně a například tisková mluvčí ČT je bývalou mluvčí TOP 09.[25]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. ŠTICHA, Ladislav. O kulturních novinkách v České televize. TZ ČT [online]. 2009-01-12 [cit. 2009-02-01]. Dostupné online.  
 2. VYLEŤAL, Martin. Kanál ČT4 Sport byl přejmenován na ČT4. Parabola.cz [online]. 2008-10-28 [cit. 2009-02-01]. Dostupné online.  
 3. POTŮČEK, Jan. Dětský kanál České televize, pracovně označovaný ČT 3, začne vysílat letos v září. Digizone.cz [online]. 2013-01-10 [cit. 2013-02-13]. Dostupné online.  
 4. a b POTŮČEK, Jan. Dětský kanál ČT :D odstartuje 31. sprna. Od 20:00 ho vystřídá ČT art. DigiZone.cz [online]. 2013-02-21 [cit. 2013-02-22]. Vždy pro celý odstavec. Dostupné online.  
 5. POLÁK, Lukáš. Portál ČT 24 je podle Mediaresearch nejdůvěryhodnějším zpravodajským webem. DigiZone.cz [online]. 2014-04-02 [cit. 2015-03-17]. Dostupné online.  
 6. ČT. Nejserióznější zpravodajství hledejte na webu ct24.cz. ČT24 [online]. 2015-03-16 [cit. 2015-03-17]. Dostupné online.  
 7. ROŽÁNEK, Filip. Generální ředitel ČT Janeček oznámil rezignaci [online]. Rozhlas.cz, 2011-6-8, [cit. 2011-09-21]. Dostupné online.  
 8. PERGLEROVÁ, Jana; TROUSILOVÁ, Alžběta. Českou televizi povede bývalý šéf Novy Petr Dvořák. Novinky.cz [online]. 2011-09-21 [cit. 2011-09-21]. Dostupné online.  
 9. Bronzový Bludný balvan za rok 2004 - Česká televize, pořad „Sama doma“ [online]. Český klub skeptiků Sisyfos, 2006-08-02, [cit. 2011-07-31]. Dostupné online.  
 10. Zlatý Bludný balvan za rok 2008 - Rada České televize [online]. Český klub skeptiků Sisyfos, 2009-03-16, [cit. 2011-07-31]. Dostupné online.  
 11. Stříbrný Bludný balvan za rok 2008 - JUDr. Darja Macáková [online]. Český klub skeptiků Sisyfos, 2009-03-16, [cit. 2011-07-31]. Dostupné online.  
 12. TUČEK, Josef. Česká televize dostala Bludný balvan za šíření nesmyslů. Aktuálně.cz [online]. 2009-03-17 [cit. 2011-08-24]. Dostupné online.  
 13. Zlatý Bludný balvan 2012 v kategorii družstev - Česká televize [online]. Český klub skeptiků Sisyfos, 2013-03-22, [cit. 2013-04-03]. Dostupné online.  
 14. http://www.lidovky.cz/krize-v-ceske-televizi-co-vam-uniklo-d72-/media.aspx?c=A131107_182612_ln-media_mc - Krize v České televizi: vše odstartovaly šachy s Drtinovou
 15. http://www.lidovky.cz/krize-v-ceske-televizi-co-vam-uniklo-d72-/media.aspx?c=A131107_182612_ln-media_mc
 16. http://zpravy.idnes.cz/stiznost-rdeaktoru-ct-posoudi-experti-d9n-/domaci.aspx?c=A131120_101400_domaci_jj - Stížnost redaktorů ČT posoudí zpravodaj BBC či dánská novinářka
 17. http://www.bbc.com/news/magazine-19435595 - Bohemia revisited: The holiday that changed my life
 18. http://zpravy.idnes.cz/dvorakova-komise-ke-zpravodajstvi-ct-prisla-o-dalsiho-clena-pqs-/domaci.aspx?c=A131202_133620_domaci_hv - Komise pro posouzení objektivity ČT se rozpadá, opustil ji další člen
 19. http://zpravy.ihned.cz/c1-61372810-keller-ci-belohradsky-vystoupili-proti-ct-komise-setrici-cenzuru-ma-uz-jen-tri-cleny - Keller či Bělohradský vystoupili proti ČT. Komise šetřící cenzuru má už jen tři členy
 20. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/257466-rada-ct-zpravodajstvi-nepochybilo-uhdemu-neprosla-nova-komise/ - Rada ČT: Zpravodajství nepochybilo. Uhdemu neprošla nová komise
 21. http://www.blisty.cz/art/72583.html - O znepokojující homogenitě ruské televize
 22. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/877-cenzura-ruskeho-prezidenta-v-primem-prenosu-ct-preklad-vypadl-nahodou-kdyz-putin-vysvetloval-roli-zapadnich-zoldaku-na-majdanu-bolsevici-z-kavcich-hor-jsou-take-predmetem-petice-protiproudu.htm - Cenzura ruského prezidenta v přímém přenosu ČT: Překlad vypadl „náhodou“, když Putin vysvětloval roli západních žoldáků na Majdanu. Bolševici z Kavčích hor jsou také předmětem petice Protiproudu
 23. Údaje o vojenských ztrátách Moskvy na Ukrajině jsou vymyšlené, tvrdí ruský aktivista. Novinky. 28. srpna 2015
 24. Rusko omylem zveřejnilo počty svých padlých na Ukrajině. ČT24.
 25. Zeman: Česká televize je do značné míry ovlivňována TOP 09

Literatura[editovat | editovat zdroj]

 • Pitterman, Jiří – Saturková, Jitka – Šnábl, Vít (eds.): (Prvních) 10 let České televize. Česká televize, Praha 2002.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]