ARTE

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
ARTE
Zahájení vysílání 30. května 1992
Provozovatel ARTE France
ARTE Deutschland
Země Francie Francie
Německo Německo
Jazyk francouzština
němčina
Oblast vysílání Německo
Francie
Vysílací čas 24 hodin
Web http://arte.tv
Dostupnost
IPTV
Česko T-Mobile TV Kanál 211
Budova vysílače ve Štrasburku

ARTE nebo také arte (zkratka pro Association Relative à la Télévision Européenne) je televizní stanice se sídlem ve Štrasburku a Baden-Badenu. Jedná se o bilingvální stanici, která vysílá paralelně německy a francouzsky. Stanice byla založena roku 1992 smlouvou mezi Francií a německými spolkovými zeměmi; vysílání začalo 30. května 1992.

Ve Francii má vysílač o něco vyšší tržní podíl (3,8 procent) než v Německu (1 procento), což je ovlivněno daleko větší konkurencí v Německu. Známost stanice a její prestiž v obou zemích je však daleko vyšší.

Specifikou stanice Arte jsou tematické večery (přibližně pět dní v týdnu), které jsou věnovány různým problémům, v rámci takového vysílání jsou pak ukazovány reportáže, rozhovory, filmy, komentáře a podobné pořady k danému tématu. Stanice Arte je specificky zaměřena na kulturu v širokém slova smyslu a je velmi seriózní.

La Sept[editovat | editovat zdroj]

Od roku 1989 do května 1992 byl ve Francii vysílán předchůdce ARTE, program La Sept(francouzsky sedmička). Vysílal podobný program jako ARTE. Jeho pořady byly také přebírány programem OK3.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]