ARTE

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Arte)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ARTE
Arte of picons icons.png
Zahájení vysílání 30. května 1992
Provozovatel ARTE France
ARTE Deutschland
Země FrancieFrancie Francie
NěmeckoNěmecko Německo
Jazyk francouzština
němčina
Oblast vysílání Německo
Francie
Vysílací čas 24 hodin
Web http://arte.tv
Dostupnost
IPTV
Česko T-Mobile TV Kanál 212
Budova vysílače ve Štrasburku

ARTE nebo také arte (zkratka pro Association Relative à la Télévision Européenne) je televizní stanice se sídlem ve Štrasburku, která se skládá ze stanic Arte France (sídlo v Issy-les-MoulineauxPaříže) a Arte Deutschland se sídlem v Baden-Badenu. Jedná se o dvoujazyčnou stanici, která vysílá paralelně německy a francouzsky. Stanice byla založena roku 1992 smlouvou mezi Francií a německými spolkovými zeměmi; vysílání začalo 30. května 1992.

Ve Francii má stanice o něco vyšší sledovanost (tržní podíl 3,8 procent) než v Německu (jedno procento), což je ovlivněno větší konkurencí v Německu, kterou vytváří mj. podobně zaměřená německo-rakousko-švýcarská televizní stanice 3sat. Známost stanice a její prestiž v obou zemích je však daleko vyšší.

Specifikou stanice Arte jsou tematické večery (přibližně pět dní v týdnu), které jsou věnovány různým problémům, v rámci takového vysílání jsou pak ukazovány reportáže, rozhovory, filmy, komentáře a podobné pořady k danému tématu. Stanice Arte je zaměřena na kulturu v širokém slova smyslu, mj. na přenosy koncertů vážné hudby a operních představení, a je velmi seriózní.

La Sept[editovat | editovat zdroj]

Od roku 1989 do května 1992 byl ve Francii vysílán předchůdce ARTE, program La Sept (francouzsky Sedmička). Vysílal podobný program jako ARTE. Jeho pořady byly také přebírány programem OK3.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]