ARTE

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Arte)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ARTE
Zahájení vysílání 30. května 1992
Provozovatel ARTE France
ARTE Deutschland
Země Francie Francie
Německo Německo
Jazyk francouzština
němčina
Oblast vysílání Německo
Francie
Vysílací čas 24 hodin
Web http://arte.tv
Dostupnost
IPTV
Česko T-Mobile TV Kanál 211
Budova vysílače ve Štrasburku

ARTE nebo také arte (zkratka pro Association Relative à la Télévision Européenne) je televizní stanice se sídlem ve Štrasburku a Baden-Badenu. Jedná se o bilingvální stanici, která vysílá paralelně německy a francouzsky. Stanice byla založena roku 1992 smlouvou mezi Francií a německými spolkovými zeměmi; vysílání začalo 30. května 1992.

Ve Francii má vysílač o něco vyšší tržní podíl (3,8 procent) než v Německu (1 procento), což je ovlivněno daleko větší konkurencí v Německu. Známost stanice a její prestiž v obou zemích je však daleko vyšší.

Specifikou stanice Arte jsou tematické večery (přibližně pět dní v týdnu), které jsou věnovány různým problémům, v rámci takového vysílání jsou pak ukazovány reportáže, rozhovory, filmy, komentáře a podobné pořady k danému tématu. Stanice Arte je specificky zaměřena na kulturu v širokém slova smyslu a je velmi seriózní.

La Sept[editovat | editovat zdroj]

Od roku 1989 do května 1992 byl ve Francii vysílán předchůdce ARTE, program La Sept(francouzsky sedmička). Vysílal podobný program jako ARTE. Jeho pořady byly také přebírány programem OK3.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]