Reportéři ČT

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Reportéři ČT
Reportéři ČT.png
Základní informace
Žánr publicistika
Moderátor Marek Wollner
Země původu ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Obvyklá délka cca 40 minut
Produkce a televizní štáb
Produkční
společnost
Česká televize
Premiérové vysílání
TV stanice ČT1
Vysíláno 1. března 2004 – dosud
Oficiální webové stránky
Reportéři ČT na ČSFD FDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Reportéři ČT je investigativní pořad České televize, který se podílel na rozkrytí některých významných kauz a za své reportáže získal celou řadu ocenění.

Pořad se poprvé vysílal dne 1. března 2004.[1] Mezi nejvýraznější tváře pořadu patří či patřili dramaturg a moderátor Marek Wollner a reportéři Filip Černý, David Macháček, Dalibor Bártek, Markéta Dobiášová, Michael Fiala a David Havlík.

Kontroverze[editovat | editovat zdroj]

Začátkem roku 2017 podal ministr financí Andrej Babiš stížnost Radě České televize kvůli několika reportážím pořadů 168 hodin a Reportéři ČT o okolnostech jeho nákupu dluhopisů Agrofertu. Reportáže měly účelově dehonestovat jeho osobu a zamlčovat známé, klíčové informace. Televize proti němu údajně vedla dlouhodobou politickou kampaň.[2][3] Rada ČT Babišovu stížnost jednohlasně zamítla. Rovněž Rada pro televizní a rozhlasové vysílání, k níž směřoval obdobnou stížnost, ji odložila.[4]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Reportéři ČT, 1. 3. 2004 [online]. Česká televize [cit. 2015-03-23]. Dostupné online. 
  2. ČT se mstí za moje výroky, chce mě dehonestovat, píše Babiš ve stížnosti. Televize chce vidět důkazy. Aktuálně.cz [online]. 2017-02-09. Dostupné online. 
  3. ZELENKA, Jakub. Zkorumpovaná pakáž, obořil se Babiš na novináře kvůli dotazům na nákup dluhopisů. Dal stížnost na ČT. Aktuálně.cz [online]. 2017-01-31. Dostupné online. 
  4. ČTK. Babiš u rady ČT neuspěl se stížnostmi na reportáže o dluhopisech. ČeskéNoviny.cz [online]. 2017-06-16 [cit. 2018-04-06]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]