The Simpsons Hit & Run

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Simpsons Hit & Run
VývojářRadical Entertainment (e)
VydavatelVivendi Games (e)
Distributor20th Century Fox (e)
PlatformyXbox
PlayStation 2
Microsoft Windows
Nintendo GameCube (e)
Datum vydání16. září 2003 (e)
Žánrakční adventura a hra s otevřeným světem (e)
Módymultiplayer videohra a hra jednoho hráče (e)
MédiaCD-ROM (e)
B (od 12 let) Teen PEGI 7 USK 6
Webové stránkysimpsons.vu-games.com/fr/main.html (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

The Simpsons Hit & Run je akční a dobrodružná videohra, založená na animovaném sitcomu Simpsonovi. Hra byla vydána pro GameCube, Xbox, PlayStation 2 a Windows v Severní Americe 16. září 2003, v Evropě a Austrálii 31. října 2003 a v Japonsku 25. prosince 2003. Hra byla vyvinuta společností Radical Entertainment a vyšla ve Vivendi Universal Games. Příběh a dialog byly vytvořeny autory seriálu s hlasy postav dodávanými aktuálním obsazením herců.

Hra následuje rodinu Simpsonových a občany Springfieldu, kde se děje mnoho zvláštních incidentů. Když několik občanů vezme záležitosti do vlastních rukou, objeví, že dva mimozemšťané Kang a Kodos filmují realitní televizní seriál o lidstvu. Aby udělali show zajímavější, tak uvolní novou verzi populárního nealkoholické nápoje Buzz Cola, která přemění lidi v zombie, do springfieldské dodávky vod. S pomocí profesora Frinka může Homer zničit jejich kosmickou loď a Springfield a jeho obyvatelé jsou vrácení do normálních Springfieldských standardů.

Hra dostala obecně příznivé recenze od video-herních kritiků. Chvála se zaměřila na výklad televizního seriálu Simpsonovi, jak videohry a její posměšné parodie na Grand Theft Auto III videohru, zatímco kritika většinou obklopila jejich hru. Hra dostala odměnu za nejlepší videohru roku 2004 Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards. Do června 2007 bylo prodáno přes tři miliony kopií hry.

Hra[editovat | editovat zdroj]

Hra má sedm úrovní, každá obsahuje 7 hlavních úkolů, 1 bonusový úkol a jedinečný děj. V každé úrovni může hráč hrát jen za jednu postavu. Ve hře můžete hrát za Homera Simpsona, Barta Simpsona, Lízu Simpsonovou, Marge Simpsonovou a Apua Nahasapeemapetilona.

Při chůzi může hrající postava jít, běžet a vykonávat mnoho útoků: normální kopnutí, skákající kopnutí a zdrcující pohyb.

Hráč může řídit jedno z mnoha vozidel ve hře, rysem vzatá z Grand Theft Auto III, či používat telefonní budku k tomu, aby si vybral auto. Řídící mise jsou také podobné těm z Grand Theft Auto III.

Ve hře se střídají tři části Springfieldu.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Úroveň 1[editovat | editovat zdroj]

První mise hry se točí kolem jednoduchých každodenních úkolů, jako např. Homer Simpson jede v čase do Kwik-e-martu, jede do práce a sbírá body na různých místech. Brzy se pak stávají divné věci ve Springfieldu. Černé vozy projíždí ulicemi a robotické vosy se dívají a střílí na obyvatele. Homer klade vinu na pana Burnse, který ale všechno popírá.

Úroveň 2[editovat | editovat zdroj]

Věci se zdají být v normálu. Tyto mise se točí kolem nové videohry, kterou Bart chce získat do vlastnictví, nezákonného shromažďování ohňostrojů a připojení ke skupině rváčů, ale nemůže se připojit. Později mu profesor Frink chce pomoct jedním ze svých vynálezů, ale přijde tváří v tvář s Truckosaurusem (zvíře s hlavou kamionu (tedy truck, kamion pro angličtinu) a tělo dinosaura). Bart uteče na stadión a zmizí v jasném světle.

Úroveň 3[editovat | editovat zdroj]

Lisa se snaží najít Barta. Ona na konci úrovně zjistí, že je v lodi, ale zdá se, že ztratil paměť.

Úroveň 4[editovat | editovat zdroj]

Marge se snaží Barta uzdravit a končí v dobrodružství, kde jsou vazby mezi kamiony, robotickými vosy a zkoumá kruhy v obilí. Abraham Simpson vypráví svůj příběh o plodinu kruhu, jehož forma je totožná s logem nealkoholických nápojů (koks, ve skutečnosti), který se prodává v Kwik-E-Martu. Marge ukazuje logo na Barta a jemu se vrátí paměť. Říká mu, že nová Buzz Cola je značkou lidí.

Úroveň 5[editovat | editovat zdroj]

Apu je vyslán zjistit, odkud koks přišel, ale on je jen proti překážkám. Nakonec se zjistí, že Haďák odhaluje koksové kamiony na cestě do muzea. Apu a Bart zjistí, že mimozemšťané Kang a Kodos za všechno můžou, protože chtěli vylepšit mezigalaktickou ITV reality show. Jejich plán je způsobit masovou paniku a způsobit zmatek s laserovými děly, zatímco je každý v jejich silách.

Úroveň 6[editovat | editovat zdroj]

Bart vyráží Za Krustym říct mu o nebezpečí. Krusty mu nevěřil, dokud na Barta nezačali Kang & Kodos ukazovat, laserovou zbraň. Krusty říká Bartovi, že se náhodně počet těchto zbraní rozšířil přes město, takže je každý může vzít. Bart zničil zbraně na místech, kde je rozdávaly a pak Homer řekl, že Kang a Kodos číhají v pivovaru piva Duff. V pivovaru se zdá, že laserové zbraně byly jen plán A Kanga a Kodose. Nyní tento plán selhal, takže šli na plán B: Cola v pitné vodě casting Springfield, takže mrtví budou pomáhat a poskytovat plánované zničení.

Úroveň 7[editovat | editovat zdroj]

Poslední úroveň se odehrává během Halloweenu a je založena především na Speciálních čarodějnických dílech. Homer sbírá body a rodina se potřebuje chránit před zombie. Homer sám skončil ve škole kde loď Kanga a Kodose kolemjdoucí naštve. Profesor Frink poradí Homerovi ať do ufa doveze několik vozidel naložených radioaktivním odpadem, když bude vlečný paprsek lodi běžet. Burns dává Homerovi mapu skladu. Homer dostane více pomoci od Abrahama a Haďáka. Nakonec loď exploduje a Kang a Kodos jsou zabiti. Město je zachráněno. Jediná nevýhoda je, že po explozi na radioaktivní odpad dočasně dostane Homer třetí ruku.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků The Simpsons Hit & Run na anglické Wikipedii, The Simpsons Hit & Run na anglické (zjednodušené) Wikipedii a The Simpsons Hit & Run na nizozemské Wikipedii.