Herbert Powell

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Herbert Powell
SérieSimpsonovi
První výskytAch, rodný bratře, kde tě mám?
NamluviliČeský dabing: Jan Schánilec
Anglický dabing: Danny DeVito
Informace o postavě
Pohlavímuž
Povoláníbývalý majitel továrny na auta
DětiŽádné
PříbuzníNevlastní bratr: Homer Simpson
Otec: Abe Simpson
Citát
„Nazdar Homere!“
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Herbert Powell je vedlejší fiktivní postava ze seriálu Simpsonovi.

Herbert Powell se poprvé vyskytuje v díle 2×15 – Ach, rodný bratře, kde tě mám?. Herbert je nevlastním bratrem Homera Simpsona a majitelem velké továrny, která vyrábí automobily. Homer později svého nevlastního bratra našel a oba se spolu spřátelili. Herbert nakonec udělal Homerovi návrh. Homer měl navrhnout úplně nové auto a oba by na tom vydělali velké peníze. Jenže vše nedopadlo tak, jak se plánovalo a Homer Herberta zruinoval. Herbert dokonce nabídl Bartovi tykání a že mu může říkat "Herbe"

Za nějakou dobu se Herbert opět objevil v díle 3×24 – Brácho, můžeš postrádat dva tácy?. Tato epizoda vypráví o znovushledání Herberta a Homera, který mohl za to, že Herbert zkrachoval a stal se z něj bezdomovec. Herbert později přijde na to jak znovu zbohatnout, protože vymyslí přístroj, který dokáže porozumět řeči batolat. Dále je o něm zmínka v díle Hledání poručníků, kdy mu volá Homer, ovšem se ihned z telefonu dozví, že Herb je opět chudý.

Postava Herberta Powella by se dala shrnout jako dobrosrdečná, občas nedůtklivá, ale i odpouštějící. Herbert je velice podobný Homerovi, až na to, že má víc vlasů.

Související články[editovat | editovat zdroj]