Clancy Wiggum

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Clancy Wiggum
Série Simpsonovi
První výskyt Homerova odysea
Informace
Pohlaví Muž
Věk 43 let
Barva vlasů Modrá (dříve také černá či šedá)
Povolání Policejní náčelník ve Springfieldu
Manžel(ka) Sarah Wiggumová
Děti Ralph Wiggum
Příbuzní Rodiče: Iggy (zesnulý) a Martha
Žena: Sarah Wiggumová
Syn: Ralph Wiggum
Bratranec: Mark Wiggum
Přátelé Homer Simpson
Dabing Český dabing: Bohdan Tůma
Anglický dabing: Hank Azaria
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Policejní náčelník Clancy Wiggum či Šerif Wiggum (anglicky Police Chief Clancy Wiggum nebo jen Chief Wiggum) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. V českém znění mu propůjčil hlas Bohdan Tůma.

Wiggum je menšího vzrůstu, obtloustlý a má modré vlasy (v některých dřívějších epizodách černé nebo šedé). V naprosté většině případů nosívá policejní uniformu, zbraň, pouta a obušek. Typické pro něho je, že se velice rád (jako Homer Simpson) láduje koblihami. Tuto svoji činnost nejčastěji provozuje společně se svými podřízenými, policisty Eddiem a Louem.

Jako policejní náčelník nestojí za mnoho a v epizodě Homer versus 18. dodatek Ústavy je dokonce dočasně zbaven svojí funkce. Většinou má na řešení případů čas, nikam nespěchá a radši si zajde na něco dobrého k snědku, než aby se honil za zločinci, ovšem hodně těchto nekalých živlů se mu podaří dopadnout za pomoci místních obyvatel. Policejním náčelníkem je již od začátku seriálu. V díle Srdcový šerif se spřátelí s Homerem Simpsonem.

Je otcem Ralpha Wigguma a za ženu má Sarah Wiggumovou.

Mezi jeho hlášky patří ta z tiskové konference kdy mluví na plný sál novinářů: Wiggum: „Já vím, já vím, ale ujišťuji vás, že vězně nepoužíváme jako dostihové koně… ode dneška.“

Související články[editovat | editovat zdroj]