Clancy Wiggum

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Clancy Wiggum
SérieSimpsonovi
První výskytHomerova odysea
NamluviliČeský dabing: Bohdan Tůma
Anglický dabing: Hank Azaria
Informace o postavě
PohlavíMuž
Věk43 let
PovoláníPolicejní náčelník ve Springfieldu
Manžel(ka)Sarah Wiggumová
DětiRalph Wiggum
PříbuzníRodiče: Iggy (zesnulý) a Martha
Žena: Sarah Wiggumová
Syn: Ralph Wiggum
Bratranec: Mark Wiggum
Související
postavy
Homer Simpson
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Policejní náčelník Clancy Wiggum či Šerif Wiggum (anglicky Police Chief Clancy Wiggum nebo jen Chief Wiggum) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. V českém znění mu propůjčil hlas Bohdan Tůma.

Wiggum je menšího vzrůstu, obtloustlý a má modré vlasy (v některých dřívějších epizodách černé nebo šedé). V naprosté většině případů nosívá policejní uniformu, zbraň, pouta a obušek. Typické pro něho je, že se velice rád (jako Homer Simpson) láduje koblihami. Tuto svoji činnost nejčastěji provozuje společně se svými podřízenými, policisty Eddiem a Louem.

Jako policejní náčelník nestojí za mnoho a v epizodě Homer versus 18. dodatek Ústavy je dokonce dočasně zbaven svojí funkce. Většinou má na řešení případů čas, nikam nespěchá a radši si zajde na něco dobrého k snědku, než aby se honil za zločinci, ovšem hodně těchto nekalých živlů se mu podaří dopadnout za pomoci místních obyvatel. Policejním náčelníkem je již od začátku seriálu. V díle Srdcový šerif se spřátelí s Homerem Simpsonem.

Je otcem Ralpha Wigguma a za ženu má Sarah Wiggumovou.

Mezi jeho hlášky patří ta z tiskové konference kdy mluví na plný sál novinářů: Wiggum: „Já vím, já vím, ale ujišťuji vás, že vězně nepoužíváme jako dostihové koně… ode dneška.“

Související články[editovat | editovat zdroj]