Clancy Wiggum

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Clancy Wiggum
Série Simpsonovi
První výskyt Homerova odysea
Informace
Pohlaví Muž
Věk 43 let
Barva vlasů Modrá (dříve také černá či šedá)
Povolání Policejní náčelník ve Springfieldu
Příbuzní Rodiče: Iggy (zesnulý) a Martha
Žena: Sarah Wiggumová
Syn: Ralph Wiggum
Bratranec: Mark Wiggum
Dabing Český dabing: Bohdan Tůma
Anglický dabing: Hank Azaria
Podrobnosti o postavě na IMDb

Policejní náčelník Clancy Wiggum či Šerif Wiggum (anglicky Police Chief Clancy Wiggum nebo jen Chief Wiggum) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. V českém znění mu propůjčil hlas Bohdan Tůma.

Wiggum je menšího vzrůstu, obtloustlý a má modré vlasy (v některých dřívějších epizodách černé nebo šedé). V naprosté většině případů nosívá policejní uniformu, zbraň, pouta a obušek. Typické pro něho je, že se velice rád (jako Homer Simpson) láduje koblihami. Tuto svoji činnost nejčastěji provozuje společně se svými podřízenými, policisty Eddiem a Louem.

Jako policejní náčelník nestojí za mnoho a v epizodě Homer vs. Osmnáctý doplněk ústavy je dokonce dočasně zbaven svojí funkce. Většinou má na řešení případů čas, nikam nespěchá a radši si zajde na něco dobrého k snědku, než aby se honil za zločinci, ovšem hodně těchto nekalých živlů se mu podaří dopadnout za pomoci místních obyvatel. Policejním náčelníkem je již od začátku seriálu. V díle "srdcový šerif" se spřátelí s Homerem Simpsonem.

Je otcem Ralpha Wigguma a za ženu má Sarah Wiggumovou.

Mezi jeho nejlepší hlášky patří ta z tiskové konference kdy mluví na plný sál novinářů: Wiguum: „Já vím, já vím, ale ujišťuji vás, že vězně nepoužíváme jako dostihové koně… ode dneška.“

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]