Mona Simpsonová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mona Janet Simpsonová
Série Simpsonovi
První výskyt Ach rodný bratře, kde tě mám?
Hlavní díl Babička
Tvůrce Matt Groening
Informace
Přezdívka babička
Pohlaví žena
Barva vlasů fialová, modrá
Povolání v důchodu (dříve aktivistka)
Rodina Simpsonovi
Partner(ka) Abraham Simpson
Děti Homer, Herb
Příbuzní vnoučata Bart, Líza a Maggie
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Mona Janet Simpsonová (rozená Olsenová) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Její manžel je Abraham Simpson. Má také vnoučata, Maggie, Barta a Lízu Simpsonovi. Byla obviněna z vloupání a krádeže a snaží se jí dopadnout FBI, a kvůli tomu má několik falešných identit, např. Penelope Olsenová, Martha Stewartová, Muddy Mae Sugginsová, Anita Bonghitová a Mona Stevensovová. Zemřela v 19. řadě kvůli stáří.[1]

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Když byl Homer Simpson, syn Mony Simpsonové, ještě malý, zalhal mu jeho otec Abraham, že je Mona mrtvá a že je pohřbena tam, kde je ve skutečnosti pohřben Walt Whitman (který je ve skutečnosti pohřben v New Jersey). Homer si 27 let myslel, že je jeho matka mrtvá.
  • Poprvé byla zmíněna v díle Taková nenormální rodinka, kde Homer říkal, že když se na něho naštvala, říkávala „Homere, ty ses mi moc nepovedl.“
  • Ve druhé řade, v díle Ach rodný bratře, kde tě mám?, je vidět krátce, jak si bere Abrahama za muže a jak se jim narodil malý Homer. Mona tenkrát chtěla, aby Homer nikdy neznal svého nevlastního bratra Herba Powella.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Smrt si nevybírá: 7 památných postav ze Simpsonových, které už stihly zemřít. Cool magazin [online]. [cit. 2019-02-27]. Dostupné online. (česky)