Mona Simpsonová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mona Janet Simpsonová
Série Simpsonovi
První výskyt Ach rodný bratře, kde tě mám?
Hlavní díl/y Babička
Vytvořený/á Matt Groening
Informace
Přezdívka Babička
Pohlaví žena
Barva vlasů Fialová, modrá
Povolání v důchodu (dříve aktivistka)
Rodina Simpsonovi
Partner(ka) Abraham Simpson

Mona Janet Simpsonová (rozená Olsenová) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Její manžel je Abraham Simpson. Má také vnoučata, Maggie, Barta a Lízu Simpsonovi. Byla obviněna z vloupání a krádeže a snaží se jí dopadnout FBI, a kvůli tomu má několik falešných identit, např. Penelope Olsenová, Martha Stewartová, Muddy Mae Sugginsová, Anita Bonghitová a Mona Stevensovov. Zemřela v 19. řadě kvůli stáří.[1]

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Když byl Homer Simpson, syn Mony Simpsonové, ještě malý, zalhal mu jeho otec Abraham že je Mona mrtvá a že je pohřbena tam, kde je ve skutečnosti pohřben Walt Whitman, (který je ve skutečnosti pohřben v New Jersey). Homer si 27 let myslel, že je jeho matka mrtvá.
  • Poprvé byla zmíněna v díle Taková nenormální rodinka, kde Homer říkal, že když se na něho naštvala, říkávala "Homere, ty ses mi moc nepovedl."
  • Ve druhé řade, v díle Ach rodný bratře, kde tě mám?, je vidět krátce, jak si bere Abrahama za muže a jak se jim narodil malý Homer. Mona tenkrát chtěla, aby Homer nikdy neznal svého nevlastního bratra Herba Powella.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Smrt si nevybírá: 7 památných postav ze Simpsonových, které už stihly zemřít. Cool magazin [online]. [cit. 2019-02-27]. Dostupné online. (česky)