Seymour Skinner

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Seymour Skinner
SérieSimpsonovi
První výskytVánoce u Simpsonových
NamluviliČeský dabing: Dalimil Klapka (do 31. série) a Petr Stach (od 32. série)
Anglický dabing: Harry Shearer
Informace o postavě
PohlavíMuž
Věk45 let
PovoláníŘeditel Springfieldské základní školy
PříbuzníMatka (nevlastní): Agnes Skinnerová
Otec (nevlastní): Sheldon Skinner (zesnulý)
Exmanželka:Patty Bouvierová
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ředitel Seymour Skinner (narozen v Capital City jako Armin Tamzarian) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Harry Shearer (v českém znění Dalimil Klapka (do 31. série) a Petr Stach (od 32. série)).

Ředitel Springfieldské východní základní školy, který více než svou práci uznává jenom svou dominantní matku Agnes, která jej i ve věku čtyřicátníka neustále omezuje a ovlivňuje. Práce ve škole je mu jinak vším a největší odměnou mu je nádech ranní prázdné chodby, když se v jedné ze tříd už rozkládá křeček. Jeho věčným údělem je dělat ředitele na škole, kam dochází i Bart Simpson, který má bezesporu na svědomí vandalismus podepsaný záhadným „El Barto“. S tímto klučinou ředitel zažívá mnohá trápení, avšak v několika dílech se mimoškolně velmi sblíží a to jen proto, aby si nakonec zas odpřisáhli věčný boj mezi žákem a ředitelem. Škola pod jeho vedením zrovna finančně neprosperuje, a tak se snaží získat peníze pro lepší výbavu různými způsoby, jako třeba dotací za práci Lízy Simpsonové, přečerpáváním nafty z cizích autobusů, případně nízkonákladovými exkurzemi do továren na krabice.

Byl desátníkem ve Vietnamské válce, ve které byl ještě jako Armin Tamzarian a po údajné smrti jeho seržanta Skinnera si přivlastnil jeho identitu. Nicméně byl soudcem Springfieldu prohlášen za Seymoura Skinnera.

Asi nejvíce se obává školního inspektora Garyho Chalmerse, který dohlíží na Springfieldský vzdělávací distrikt a často na něj zvyšuje hlas.

Dříve, než došlo k osudnému incidentu, býval prý pohodovým a oblíbeným ředitelem. Před řadou let jej jeden ze studentů ze šprýmu na několik dní uzavřel v bazénu plném červů a od té doby je nevrlý vůči studentům.

Je alergický na buráky.

Související články[editovat | editovat zdroj]