Ned Flanders

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nedward „Ned“ Flanders
SérieSimpsonovi
První výskytVánoce u Simpsonových
NamluviliČeský dabing: Jiří Havel
Anglický dabing: Harry Shearer
Informace o postavě
Pohlavímuž
Věk40–60 let
Narozeníprosinec
Povolánívlastní obchod s potřebami pro leváky
učitel na Springfieldské základní škole (na konci 29. řady)
PříbuzníSynové: Rod a Todd
Manželky:
Ginger (zrušeno)
Maude (zesnulá)
Edna Krabappelová (zesnulá)
Rodiče:
Mona Flandersová
Nedward Flanders st.
Sourozenci: Nediana Flanders (sestra)
Související
postavy
Homer Simpson
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Nedward „Ned“ Flanders je postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Harry Shearer (v českém znění Jiří Havel). Poprvé se objevuje již v epizodě s názvem Vánoce u Simpsonových.

Ned je muž středního vzrůstu s hnědými vlasy, knírem téže barvy a na nosu má nasazené brýle. Nosívá zelený svetr a šedé kalhoty. Ned hodně rýmuje – (Nazdárek kašpárek, oukej doukej,…)

V mládí hodně zlobil, tak ho jeho rodiče dali do zvláštní školy. Tam se až přehnaně napravil a stal se z něj příliš hodný člověk, který v sobě všechno zlé dusí.

Je bigotní protestant a k víře v Boha vede i své dva syny. Mimo jiné vlastní obchod s potřebami pro leváky a sám je levák. Velice často obtěžuje reverenda Lovejoye s prosbami o radu ohledně jeho „zhřešení“ nebo jiných malicherností. V některých dílech vystupuje jako duch, ďábel nebo vlkodlak. Jako jediný ze Springfieldu má u domu protiatomový kryt, který byl zničen v díle Bártova kometa.

Ned a jeho rodina mají dům hned vedle domu Simpsonových. Homer Simpson Neda nemá zrovna v lásce a v mnoha epizodách mu provádí různé naschvály, posmívá se mu a nebo si také půjčuje jeho věci a nevrací je (v některých dílech se k němu Homer chová velice přátelsky). Jednou dokonce odnesl přímo od Flandersů celou klimatizaci či dokonce celý pokoj, přičemž vyboural zeď a ani se neobtěžoval zakrýt po sobě stopy. Má také tendenci vyhazovat na Nedův pozemek obsah své popelnice.

Dialog ze seznámení Homera a Neda: „Ahoj, jmenuji se Flanders, ale kamarádi mi říkají Ned.“ – „Čau, Flandersi!"

Ned je aktuálně vdovec. Jeho první žena, s kterou má syny Roda a Toda, byla Maude Flandersová. Zemřela nešťastnou náhodou, když Homer chtěl, aby po něm roztleskávačky hodily tričko, které ale trefilo Maude a ona přepadla z tribuny. S jeho druhou ženou Ginger se Ned oženil v opilosti a brzy nato se zase rozvedli. Jeho poslední ženou byla Edna Krabappelovou, která zemřela neznámo jak. V díle Duch Vánoc příštích bylo zmíněno, že byla sražena Homerovým autem, ale jelikož se jedná o epizodu z budoucnosti, není jisté, jestli je to canon.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]