Dům Simpsonových

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Dům Simpsonových
Replika domu rodiny Simpsonových v Nevadě
Replika domu rodiny Simpsonových v Nevadě
Poloha
Adresa742 Evergreen Terrace, Springfield, Springfield, Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Map
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Evergreen Terrace 742 je smyšlená ulice a číslo domu rodiny Simpsonových, žijících ve Springfieldu, ze seriálu Simpsonovi a celovečerního filmu Simpsonovi ve filmu. Dům je v seriálu majetkem Neda Flanderse, který jej vydražil v díle Půjčka na oprátku za $100 001, o dolar více než nabídl Montgomery Burns, a Simpsonům jej pronajímá. Na levé straně od domu (z pohledu ze silnice) je dům Homerem nenáviděného souseda jménem Ned Flanders Evergreen Terrace 744. Dům napravo od domu Simpsonových byl obydlen hned několika lidmi – např. Levákem Bobem, Ruth a Laurou Powers, nebo Connie a Bonnie Flandersovými (neteřemi Neda Flanderse).

Plán domu[editovat | editovat zdroj]

Dům je světle růžový (v dřívějších epizodách seriálu byl hnědý). Dům Simpsonových je patrový dům se sklepem a podkrovím. Budova je asi 15 m široká.

Přízemí[editovat | editovat zdroj]

Dveřmi se dostaneme do předsíně, kde se obloukem vlevo dostaneme do obývacího pokoje a kuchyně, levý oblouk vede do jídelny. Z jídelny a obývacího pokoje vedou arkýře. Z předsíně vedou schody do druhého patra. Zezadu domu jsou schody do suterénu (v některých epizodách jsou tyto dveře nahrazeny skříní).

2. poschodí[editovat | editovat zdroj]

Dům na stromě. (ilustrace)

Ve druhém poschodí jsou ložnice. Marge a Homer mají společnou ložnici s koupelnou. Na patře se také nachází pokoje Barta, Lízy a Maggie Simpsonových.

Zahrada[editovat | editovat zdroj]

Zadní část pozemku (zahrada) je ohraničena dřevěným plotem a živým plotem. Na zahradě je terasa a Bartův Treehousedům na stromě (viz obrázek). V některých dílech bývá u plotu Neda Flanderse houpací síť, ve které spí Homer.

Vybavení domu[editovat | editovat zdroj]

Suterén[editovat | editovat zdroj]

V suterénu se nachází pračka, sušička, hlava sochy (kterou Bartovi dal pan Burns jako odměnu, když Bart Burnsovi daroval krev). Někdy se tam objeví stůl na stolní tenis, lednička a další. V jedné z epizod dokonce Marge zjistí, že ve sklepě dříve bývala sauna.

Obývací pokoj[editovat | editovat zdroj]

V obývacím pokoji se nachází 2 červené pohovky, ve většině epizod se však objevuje jen 1. Nad gaučem visí jednoduchý obraz lodi. V jedné z epizod Homer obraz zničí a ze skříně vytáhne jeho repliku.

Adresa a telefonní číslo[editovat | editovat zdroj]

V dřívějších dílech se adresa různě měnila – Evergreen Terrace 1094, 1092, 59, 94, 430, 723 a 1024. V jednom z dílů měli Simpsonovi adresu Spalding Way 430. Ta současná adresa (v novějších dílech) je Evergreen Terrace 742. Telefonní číslo není přesně určeno, vždy se mění. Nově však začíná čísly 555.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Simpsons house na anglické Wikipedii.