Waylon Smithers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Waylon Smithers
SérieSimpsonovi
První výskytVánoce u Simpsonových (pouze hlas)
Homerova odysea
NamluviliČeský dabing: Jan Kuželka (1–4. série), Mojmír Maděrič (od 4. série)
Anglický dabing: Harry Shearer
Informace o postavě
PohlavíMuž
PovoláníAsistent pana Burnse
PříbuzníOtec: Waylon Smithers starší (zesnulý)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Waylon Smithers mladší je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Harry Shearer (v českém znění Jan Kuželka (1. až 4. řada) a Mojmír Maděrič (od 4. řady)). Je hlavním pobočníkem pana Burnse. Má šedé vlasy a brýle.

Jeho otec, Waylon Smithers starší, byl prvním pobočníkem pana Burnse. Jediná zmínka o něm je v dílu Telecí léta. V tomto dílu je popsána doba, když je Homerovi dvanáct let. V té době byla v nově otevřené jaderné elektrárně havárie reaktoru a Waylon Smithers předá panu Burnsovi svého právě narozeného syna, vběhne k reaktoru a vypne jej. Při tomto činu také zemře. Pan Burns jeho tělo hodí do tunelu pod svou kanceláří a nikomu o tom neřekne (později to řekne Simpsonovým a šerifu Wiggumovi a vysvětlí, že „tehdy byla móda zatloukat“). Waylonu Smithersovi mladšímu řekne, že otce zabil kmen divokých žen v Amazonii.

Pan Smithers má blízko k homosexuální orientaci, podle scenáristů seriálu je „Burns-sexuál“, jelikož je hluboce zamilován do pana Burnse.

V díle Futu-drama (16×15), kde se nahlíží do budoucnosti, se ukáže, že když si píchne každých 10 minut jistý lék, stává se heterosexuálem.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]