Waylon Smithers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Waylon Smithers
Série Simpsonovi
První výskyt Vánoce u Simpsonových (pouze hlas)
Homerova odysea
Informace
Pohlaví Muž
Barva vlasů Hnědošedá
Povolání Asistent pana Burnse
Příbuzní Otec: Waylon Smithers starší (zesnulý)
Dabing Český dabing:Jan Kuželka 1- 4.série
Mojmír Maděrič od 4.série
Anglický dabing: Harry Shearer

Waylon Smithers mladší je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Harry Shearer (v českém znění Jan Kuželka (1. až 4. řada) a Mojmír Maděrič (od 4. řady)). Je hlavním pobočníkem pana Burnse. Má šedé vlasy a brýle.

Jeho otec, Waylon Smithers starší, byl prvním pobočníkem pana Burnse. Jediná zmínka o něm je v dílu Telecí léta. V tomto dílu je popsána doba, když je Homerovi dvanáct let. V té době nastala v nově otevřené jaderné elektrárně havárie reaktoru a Waylon Smithers předá panu Burnsovi svého právě narozeného syna, vběhne k reaktoru a vypne jej. Při tomto činu také zemře. Pan Burns jeho tělo hodí do tunelu pod svou kanceláří a nikomu o tom neřekne (později to řekne Simpsonovým a šerifu Wiggumovi a vysvětlí, že „tehdy byla móda zatloukat“). Waylonu Smithersovi mladšímu řekne, že otce zabil kmen divokých žen v Amazonii.

Pan Smithers má blízko k homosexuální orientaci, podle scenáristů seriálu je "Burns-sexuál", jelikož je hluboce zamilován do pana Burnse.

V díle Futu-drama (16x15), kde se podíváme do budoucnosti, zjistíme, že když si píchne každých 10 minut jistý lék, tak je heterosexuál. (ačkoliv tato budoucnost není jistá).

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]