Kang a Kodos

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kang Únosce [1]
Pohlaví: muž
Barva vlasů: žádná
Příbuzní: Sestra Kodos
Dabing (CZ):
Dabing (EN): Harry Shearer
První výskyt
Zvlášť strašidelní Simpsonovi
Kodos Únoscová
Pohlaví: žena
Barva vlasů: žádná
Příbuzní: Bratr Kang
Dabing (CZ):
Dabing (EN): Dan Castellaneta
První výskyt
Zvlášť strašidelní Simpsonovi

Kang a Kodos jsou fiktivní postavy z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Objevují se ve všech čarodějnických epizodách. Poprvé se objevili v první čarodějnické epizodě Zvlášť strašidelní Simpsonovi. V originále namluvili Harry Shearer Kanga a Dan Castellaneta Kodos. Kang je bratr Kodos a ona je jeho sestra [1]. Kang je žid [2].

Role[editovat | editovat zdroj]

Objevují se ve všech čarodějnických epizodách. Někdy mají větší roli (například VII.), jindy se zjeví pouze na pár záběrů (například III.). V jiných epizodách než čarodějnických se objevují pouze vzácně, jedná se o epizody Akta S, Cena smíchu a Na pranýři. Úplně poprvé se objevili už v první čarodějnické epizodě Zvlášť strašidelní Simpsonovi. Pocházejí z planety 4. Rigol. Tato planeta není podle nich příliš vzdálená od Země a má prstenec [1].

Ve většině epizod se nacházejí ve své lodi na oběžné dráze Země a posmívají se lidem, kteří v tu chvíli bývají ve špatné situaci. Pokud mají v epizodě hlavní roli, tak se většinou pokouší ovládnout Zemi, občas se jim to i povede [3] a občas nikoliv [4]. Kuchař na jejich lodi se jmenuje Serak [5].

Vzhled[editovat | editovat zdroj]

Vypadají velmi zvláštně. Jsou o trochu vyšší než průměrný člověk. Jejich kůže má světle zelenou barvu a na jejich hlavě jsou tmavě zelené fleky. Mají 4 končetiny bez prstů a ocas, 2 krátké nohy a 2 dlouhá chapadla. Hlava tvoří více než ⅔ celého těla. Hned pod krkem ústí po 2 stranách chapadla, vpředu 2 nohy a vzadu chápavý [2] ocas. Na jejich hlavě se nachází jedno velké oko, odpovídající velikosti hlavy, stejně jako veliká, oslintaná ústa s několika špičatými zuby. Mají špičaté uši. Celou jejich hlavu a krk, tedy skoro celé tělo, obklopuje skleněná baňka, nahoře zakončená špičkou. Kodos, i přesto, že se jedná o ženu, má 700 varlat [2].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c The Man Who Became a Dinner
  2. a b c zmínka v 1. části 5. epizody 19. série Speciální čarodějnický díl XVIII.
  3. 3. část epizody Speciální čarodějnický díl VII.
  4. 1. část epizody Speciální čarodějnický díl II.
  5. zmínka ve 2. části 3. epizody 2. série Zvlášť strašidelní Simpsonovi