Speciální čarodějnický díl XXI

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Speciální čarodějnický díl XXI
Treehouse of Horror XXI
468. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 22
Díl: 4
Kód: MABF16
Premiéra: 7. listopadu 2010
Scénář: Joel H. Cohen (e)
Režie: Bob Anderson (e)
Hosté: Daniel Radliffe (Harry Potter)
Hugh Laurie (Dr. House)

Speciální čarodějnický díl XXI (anglicky Treehouse of Horror XXI) je 4. epizoda 22. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi, odvysílaný televizní stanicí Fox v USA 7. listopadu 2010. Scénář k této epizodě napsal Joel H. Cohen a režíroval ho Bob Anderson. První vysílání na Foxu bylo v obvyklém období speciálů (28. 10. – 24. 11. 2010) a vidělo ho 8 200 000 domácností.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda je rozdělena na tři části: Vojny a hry (War and Pieces), Master a mrtvola (Master and Cadaver) a Sosání (Tweenlight).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Profesor Frink varuje před hrůzami této epizody. Ve své televizi přetočí tuto epizodu až na konec, čímž všem zkazí divácký zážitek a ovladačem se „přetočí“. Zestárne a nakonec z něj zbude jen prach. Ovladač si pak vezme Frankenstein.

Vojna a hry[editovat | editovat zdroj]

Bart a Milhouse hrají videohru. Marge se ale jejich hra nelíbí. Vezme je na půdu a řekne jim, ať si zahrají nějakou stolní hru. Bart tam objeví nějakou, kterou ještě nikdy neviděl. Jmenuje se Satanova cesta. Jakmile začnou hrát, země se zatřese a hra do sebe vtáhne ostatní stolní hry. Pak na půdu přijede lokomotiva. Dům se zhroutí a oni zjistí, že všechny hry ožily. Selma za tajemnými dveřmi najde Kanga. Líza Bartovi poradí, jak vše vrátit zpět. Podle návodu k té hře, musí všechny ostatní hry dohrát. Milhouse při tom zemře. Bartovi se podaří hry dohrát a ty se vrátí zpět. I Milhouse znovu žije. Pak najednou hrají opravdovou šibenici. Oba už mají kolem krku oprátku a můžou hádat poslední písmeno. Milhouse zkusí číslo 3. Bart mu vynadá, že to ani není písmeno.

Master a mrtvola[editovat | editovat zdroj]

Homer a Marge jsou na dovolené na jachtě v nezmapovaných vodách. V dáli se objeví loďka a na ní vesluje nějaký člověk. Oni se rozhodnou ho zachránit, i když Homerovi se moc nechce. Trosečník jim řekne, že se jmenuje Roger. Býval kuchařem na lodi Albatros. Majitel lodi si jednou večer poručil koláč. Rogerův zaměstnavatel chtěl koláč otrávit, ale on si toho všimnul. Byl přemožen. Když se probral, všichni na palubě byli mrtví. Opustil loď a po několika dnech narazil na loď Homera a Marge. Homer Rogerovi nevěří, myslí si, že lidi na Albatrosu otrávil on.

Roger jim jako poděkování upekl koláč. Homer koláč hodí do moře, protože si myslí, že je otrávený. Marge mu nevěří, ale pak si všimne mrtvého žraloka v moři. Zabijí tedy Rogera a strčí ho do moře. Večer doplují k Albatrosu. Tam přijdou na to, že Roger to neudělal. V tom se tam ale Roger zjeví. Vysvětlí jim, že ten koláč nezabil žraloka, zabila ho nafta, co jim teče z lodi. Homer ho ale i tak zabije harpunou.

Na lodi se pak probudí jeden z pasažérů. Řekne jim, že nejsou otráveni, protože všichni dostali protijed. Homer na té lodi všechny zabije. Marge s tou vinou ale nemůže žít, a tak sní ten otrávený koláč.

Sosání[editovat | editovat zdroj]

Před školou čekají děvčata na nějakou slavnou osobnost. Jmenuje se Edmund. Líza uzná, že je hezký, ale myslí si, že jí si stejně nevšimne. V tom se ke škole přiřítí školní autobus. Otto uvnitř se diví, proč má ve své ložnici volant. Autobus se řítí přímo na Lízu. Edmund ji zachrání a vezme ji do lesa. Tam jí prozradí, že je upír.

Večer má přijít Edmund na večeři k Simpsonovým. Přijde s ním i jeho otec. K jídlu mají pečeného Flanderse. Po večeři vezme Edmund Lízu ven. Marge vyžene jejich otce, aby je našli. Najdou je na věži. Tam ho Líza přemlouvá, aby ji kousnul. Jeho otec to nejprve zamítne, ale pak to pochopí. Řekne mu, aby ho kousnul a oběma mohlo být navždy osm let. To ale Líza odmítá. Už je ale pozdě, Edmundova krvežíznivost převládla. Homer popadne kříž na zdi a chce s ním zabít Edmunda. Jeho otec ho ale zastaví. Ve chvilce nepozornosti Edmund chce znovu kousnout Lízu. Homer nastaví svůj krk a oba ho kousnou. Má ale v krvi hodně cholesterolu a oba umřou. Z Homera se však stává upír. Myslí si, že může létat. Vyskočí tedy z okna, ale je příliš těžký a pádem se zabije.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Část Vojna a hry byla inspirována filmem Jumanji
  • Část Master a mrtvola je parodie na film Dead Calm
  • Část Sosání je satirou na filmovou sérii Stmívání