Tlustý Tony

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tlustý Tony
Série Simpsonovi
První výskyt Bart vrahem
Informace
Pohlaví Muž
Věk 61
Barva vlasů Tmavě šedá
Povolání Vůdce mafie
Příbuzní Manželka: Anne Maria (zabita přirozenou smrtí)
Syn: Michael
Bratranec: Tenký Tony
Národnost Ital
Dabing Český dabing: Zdeněk Hess
Anglický dabing: Joe Mantegna
Citát
Zabiju tě

Tlustý Tony (Anthony D'Amico) (anglicky Fat Tony) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Joe Mantegna (v českém znění Zdeněk Hess). Jedná se o Italoameričana, springfieldského vůdce tamní mafie. Vede zkorumpované obchody s místním starostou, dodává do školy krysí mléko a místní podplacený policejní sbor mu nečiní žádné velké potíže. V epizodě Bart vrahem u něj pracoval Bart Simpson jako barman. V epizodě 22. série Zoufalé manželky Tlustého Tonyho je ženatý se Selmou. Má syna Michaela, který je nadaný pro kulinářství. Nejprve se nezajímá o pokračování v odkazu svého otce, avšak poté pomůže s otravou znepřáteleného gangu.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Má obrovské sídlo, které pořídil zcela zdarma. Jak řekl Marge, snížil si náklady tím, že za materiál, práci a pozemek prostě nezaplatil.
  • Ve 22. sérii v epizodě Krycí jméno Donnie Špekoun dostal Tlustý Tony infarkt, když zjistil, že Homer (který byl v této epizodě jeho nejlepší přítel) pomáhá policii kamerou, ukrytou v pravé kotletě. V této epizodě Homer získal novou identitu, která mu byla ke konci epizody zase odebrána.
  • Ve 22. sérii od epizody Krycí jméno Donnie Špekoun (od jeho smrti) je jako Tlustý Tony považován Hubený Tony, kterému se dále říká Tlustý Hubený Tony

Související články[editovat | editovat zdroj]