Hans Krtkovic

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hans Krtkovic
SérieSimpsonovi
První výskytLáska klíčí i v ředitelně
NamluviliČeský dabing: Zdeněk Štěpán
Anglický dabing: Dan Castellaneta
Informace o postavě
PohlavíMuž
Věk31
Povolánív důchodu
PříbuzníManželka: Paní Krtkovicová
Děti: Tři (jména neznámá)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Hans Krtkovic (anglicky Hans Moleman) je fiktivní postava v seriálu v Simpsonovi. Je trochu menší a plešatý. Poprvé se objevil v epizodě Láska klíčí i v ředitelně. Tehdy byl známý jako Ralph Melish. Je jednou z hlavních postav dabovaných Danem Castellanetou. V epizodě Homer na suchu tvrdí, že je mu 31 let a že pití alkoholu mu zničilo život. Avšak je pravděpodobně starší než Homer Simpson, neboť v epizodě Walking big and Tall se dozvíme, že byl starostou Springfieldu, tenkrát byl Homer ještě malý.

Velkou roli sehrál Hans v epizodě Burnsův dědic. Měl si myslet že on je Bart Simpson, syn Homera a Marge. Homer si ho chtěl nechat, když Bart byl u Burnse. Když se Bart vrátil, Homer mu řekl, ať se seznámí se svým novým bratrem a Hanse líbal. V epizodě Lízina rivalka řídil kamion s cukrem a vrazil do sloupu. Homer mu řekl, ať si zavolá odtahovku, že mu ten cukr zatím pohlídá, ale ve skutečnosti ho ukradl a potom prodával.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Jeho vzhled byl způsoben pitím alkoholu, díky tomu že vypadá jako krtek, se mu říká Hans Krtkovic (také Krtek).
  • Pravděpodobně je starší než Homer, protože kdysi byl starostou Springfieldu. V epizodě Velcí a hrdí Šablona:Velcí a hrdí
  • Žije v domově důchodců se svým otcem, starým Krtkovicem, který je taky tak nepořádný, jako on, a pravděpodobně spolu příliš nevychází.