Cletus Spuckler

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Cletus Del Roy Spuckler
Série Simpsonovi
První výskyt Bart dostane slona
Informace
Pohlaví Muž
Barva vlasů Hnědé, vzadu oholené
Povolání Farmář, stavební dělník
Příbuzní

Manželka a sestra Brandine
Otec Clarence
Matka Maw

Děti Whitney, Whiskey, Dubya, Incest, Amfetamína, Zánovní kombajn, Kalba [1], Joe [2], Brandine, Gummy Sue, Tiffany, Andie, Gordon, Lizzie, Jackson, Heather, Cody, Dylan, Dermot, Jordan, Taylor, Brittany, Wesley, Rumer, Scout, Cassidy, Zoe, Chloe, Max, Hunter, Rubella Svrabová, Kendall, Caitlin, Noah, Sasha, Morgan, Kyra, Ian, Lauren, Cubert, Condoleezza Marie, Phil, Birthday, Crystal Meth, Mary, Pobodaná ve vězení
Další příbuzní: Merl a DiaBetty
Dabing Český dabing: Ivo Novák
Anglický dabing: Hank Azaria
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Cletus Del Roy Montfort Bigglesworth Spuckler je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi, kde prezentuje prototyp amerického hillibilly (venkovana, „vidláka“). Webové stránky IGN ho v roce 2012 zařadily na sedmé místo z 25 (nejdůležitějších) vedlejších postav seriálu.[3] Hlas mu propůjčil Hank Azaria (v českém znění Ivo Novák).

Zpravidla je oblečen do modrých džínů a bílého tílka, na levé ruce má tetování. Postava je zpravidla zobrazována jako žijící ve skromných podmínkách se svoji chotí Brandine a početným potomstvem, opakované jsou odkazy na incestnost vztahu.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]