Simpsonovi: Maggie zasahuje

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Simpsonovi: Maggie zasahuje
Anglické logo filmu
Anglické logo filmu
Základní informace
Původní název The Longest Daycare
Země Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazyky angličtina
Délka 4 min
Žánry filmová komedie
němý film
Scénář James L. Brooks
Matt Groening
Režie David Silverman
Obsazení a filmový štáb
Produkce James L. Brooks
Matt Groening
Al Jean
Richard Sakai
Hudba Hans Zimmer
Výroba a distribuce
Premiéra 2. července 2012 (Německo)
5. července 2012 (Maďarsko)
13. července 2012 (USA)
17. února 2013 (ČR)
Produkční společnosti Gracie Films
Film Roman
Distribuce 20th Century Studios
InterCom
Disney+
Simpsonovi: Maggie zasahuje na ČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Simpsonovi: Maggie zasahuje (anglicky Maggie Simpson in "The Longest Daycare" nebo The Simpsons: The Longest Daycare nebo jednoduše The Longest Daycare) je americký animovaný 3D komediální krátký film z roku 2012 založený na animovaném televizním seriálu Simpsonovi. Režisér byl David Silverman, hudbu vytvořil Hans Zimmer. Producenti filmu byli James L. Brooks, Al Jean, Matt Groening, Richard Raynis a Richard Sakai. Scénář napsal James L. Brooks, Al Jean, David Mirkin, Michael Price, Joel H. Cohen a Matt Groening, tvůrce seriálu Simpsonovi. Film byl vydán mezi 23. a 24. řadou seriálu Simpsonovi. Tento film byl nominován na filmovou cenu Oskar za nejlepší krátký animovaný film, ale cenu nevyhrál.[1] Před samotným hlavním dějem filmu zazní „Pšššt“ s logem společnosti Gracie Films, samotný film je němý.[2]

Na konci filmu je upozornění, že během tvorby filmu nebylo ublíženo žádným motýlům.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Maggie Simpsonová ve školce The Ayn Rand School for Tots podstoupí vstupním testem a zařízením Often-Wrong Technologies bude vyhodnocena jako „průměrně inteligentní“. Maggie bude umístěna do místnosti Nic speciálního (Nothing Special). Do místnosti vletí dva motýli a Gerald je zabije. Maggie najde housenku a knihu, ve které je popsán životní cyklus motýla. Uvědomuje si, že se z housenky později stane motýl a snaží se ji ochránit před Geraldem, (aby Gerald motýla nezabil). Housenka se obaluje do kukly a začne se přeměňovat na motýla. Jakmile z kukly vytvoří motýl, Maggie se snaží, aby motýl vyletěl ven z okna. Gerald motýla na první pohled zabije tím, že zatáhne žaluzie. Maggie dramaticky truchlí. Marge pak dorazí a vyzvedne ji ze školky. Později Gerald zjistí, že nezabil motýla, ale Maggie vhodila pod žaluzie svou mašličku. Po cestě ze školky Maggie vypustí motýla a je šťastná, že přelstila Geralda.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Longest Daycare na anglické Wikipedii.

  1. 'The Longest Daycare,' Oscar-Nominated 'Simpsons' Short, Takes Swipes At Education System. Huffington Post. 2013-02-19. Dostupné online [cit. 2019-02-09]. (anglicky) 
  2. VIDEO: Krátký film Simpsonovi: Maggie zasahuje je pořád super. Cool magazin [online]. [cit. 2019-02-09]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]