Simpsonovi: Maggie zasahuje

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Simpsonovi: Maggie zasahuje
Anglické logo filmu
Anglické logo filmu
Základní informace
Původní názevThe Longest Daycare
ZeměSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazykyangličtina
Délka4 min
Žánryfilmová komedie
němý film
ScénářJames L. Brooks
Matt Groening
RežieDavid Silverman
Obsazení a filmový štáb
ProdukceJames L. Brooks
Matt Groening
Al Jean
Richard Sakai
HudbaHans Zimmer
Výroba a distribuce
Premiéra2. července 2012 (Německo)
5. července 2012 (Maďarsko)
13. července 2012 (USA)
17. února 2013 (Česko)
Produkční společnostiGracie Films
Film Roman
Distribuce20th Century Studios
InterCom
Disney+
Předchozí a následující díl
Playdate with Destiny
Simpsonovi: Maggie zasahuje na ČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Simpsonovi: Maggie zasahuje (anglicky Maggie Simpson in "The Longest Daycare" nebo The Simpsons: The Longest Daycare nebo jednoduše The Longest Daycare) je americký animovaný 3D komediální krátký film z roku 2012 založený na animovaném televizním seriálu Simpsonovi. Režisér byl David Silverman, hudbu vytvořil Hans Zimmer. Producenti filmu byli James L. Brooks, Al Jean, Matt Groening, Richard Raynis a Richard Sakai. Scénář napsal James L. Brooks, Al Jean, David Mirkin, Michael Price, Joel H. Cohen a Matt Groening, tvůrce seriálu Simpsonovi. Film byl vydán mezi 23. a 24. řadou seriálu Simpsonovi. Tento film byl nominován na filmovou cenu Oscar za nejlepší krátký animovaný film, ale cenu nevyhrál.[1] Před samotným hlavním dějem filmu zazní „Pšššt“ s logem společnosti Gracie Films, samotný film je němý.[2]

Na konci filmu je upozornění, že během tvorby filmu nebylo ublíženo žádným motýlům.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Maggie Simpsonová ve školce The Ayn Rand School for Tots podstoupí vstupním testem a zařízením Often-Wrong Technologies bude vyhodnocena jako „průměrně inteligentní“. Maggie bude umístěna do místnosti Nic speciálního (Nothing Special). Do místnosti vletí dva motýli a Gerald je zabije. Maggie najde housenku a knihu, ve které je popsán životní cyklus motýla. Uvědomuje si, že se z housenky později stane motýl, a snaží se ji ochránit před Geraldem, aby motýla nezabil. Housenka se obaluje do kukly a začne se přeměňovat na motýla. Jakmile z kukly vytvoří motýl, Maggie se snaží, aby motýl vyletěl ven z okna. Gerald motýla na první pohled zabije tím, že zatáhne žaluzie. Maggie dramaticky truchlí. Marge pak dorazí a vyzvedne ji ze školky. Později Gerald zjistí, že nezabil motýla, ale Maggie vhodila pod žaluzie svou mašličku. Po cestě ze školky Maggie vypustí motýla a je šťastná, že přelstila Geralda.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Longest Daycare na anglické Wikipedii.

  1. 'The Longest Daycare,' Oscar-Nominated 'Simpsons' Short, Takes Swipes At Education System. Huffington Post. 2013-02-19. Dostupné online [cit. 2019-02-09]. (anglicky) 
  2. VIDEO: Krátký film Simpsonovi: Maggie zasahuje je pořád super. Cool magazin [online]. [cit. 2019-02-09]. Dostupné online. (česky)