Líza a Lady Gaga

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Líza a Lady Gaga
Logo Simpsonovi.svg
508. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Lisa Goes Gaga
Číslo řada 23
díl 22
Původní TV Fox Broadcasting Company
Premiéra 20. května 2012
Česká TV Prima Cool
Česká premiéra 30. srpna 2012
Tvorba
Scénář Tim Long
Režie Matthew Schofield
Prod. kód PABF14
Obsah
Gaučový gag Rodina hraje videohru Zii, ve které všichni kromě Homera sedí na gauči. Homer se snaží posadit, ale opakovaně padá na zem. Homer vztekle hodí ovladačem o zem a snaží se sednout si na skutečnou pohovku, ale nepodaří se mu to stejně jako ve hře.
Délka 21 minut
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Tajnosti Neda a Edny
Následující →
Řeka slz
Seznam dílů 23. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Líza a Lady Gaga (v anglickém originále Lisa Goes Gaga) je 22. díl 23. řady (celkem 508.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Režisér dílu byl Matthew Schofield, scénář napsal Tim Long. Ve Spojených státech měl premiéru dne 20. května 2012 na televizní stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 30. srpna 2012 na stanici Prima Cool.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Lady Gaga projíždí Gaga expresem kolem Springfieldu, zatímco jede na koncert. Když zjistila, že občané Springfiledu mají nejnižší sebevědomí na světe, rozhodne se, že se tam zastaví a rozveselí celé město. Nikdo ve městě však není smutnější než Líza, kterou spolužáci zvolili za nejneoblíbenějšího žáka školy. Líza se snaží, aby byla vnímána lépe tak, že o sobě na školní blog píše pozitivní věci pod přezdívkou „Pravdomluv“.

Když Bart zjistí její tajemství a prozradí ho žákům školy, její reputace klesne mnohem níž. Gaga telepatií vidí smutnou Lízu a rozhodne se, že jí musí okamžitě pomoci. Po dlouhém hledání Lízy na koncertu Lady Gagy, se Gaga snaží Líze pomoci. Líza při rozhovoru s Gagou ale vybuchne a Gagu je smutná. Líza si uvědomí, že jí výbuch pomohl, protože se konečně nahlas vyjádřila, což činí misi Lady Gagy úspěšnou. Líza nastoupí do Gaga expresu těsně předtím, než opustí město, aby se jí omluvila. Poté co jí Gaga odpustila, společně zazpívají duet. Kvůli Lady Gaze si Líza a celý Springfield uvědomují, že být sám sebou je lepší než být stejný jako ostatní. Když Gaga expres odjíždí ze Springfieldu, Vočko za Lady Gagou běží a zeptá se, jestli mu může také pomoci, ale Lady Gaga odmítá a říká, že není tak dobrá. Když se Vočko otočí a jde po železniční trati, přejede ho jiný vlak.

Během závěrečných titulků Homer zpívá svou verzi písně Poker Face od Lady Gagy.

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Pyrotechnické spodní prádlo Lady Gagy bylo v dílu parodována.

V srpnu 2011 bylo oznámeno, že jako host bude v seriálu účinkovat Lady Gaga.[1][2][3][4] Producent James L. Brooks viděl rozhovor Lady Gagy s Andersonem Cooperem, který přiměl Ala Jeana poslat jí dopis s žádostí o účast v seriálu.[5] „Byla opravdu nadšená,“ vzpomněl si Jean. „Poté, co nabídku přijala, přišla na nahrávání scén dvakrát, podruhé jsme jí ukázali hrubý střih.“[5]Los Angeles během čtyř dnů v srpnu probíhalo nahrávání dialogů pro díly 22 až 26 této řady. Gaga tvrdila, že práce se zaměstnanci seriálu byla jedna z „nejlepších věcí, které kdy udělala.“[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Lisa Goes Gaga na anglické Wikipedii.

  1. a b SNIERSON, Dan. Lady Gaga to guest on 'The Simpsons' -- Exclusive Photo [online]. Time, Inc., August 23, 2011 [cit. 2011-08-23]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Lady Gaga to spice up The Simpsons [online]. Independent News & Media, August 25, 2011 [cit. 2011-08-26]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. ANNE HUGHES, Sarah. Lady Gaga gets animated for ‘The Simpsons’ [online]. August 23, 2011 [cit. 2011-08-26]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Lady Gaga To Guest-Star On 'The Simpsons' [online]. Arianna Huffingtonová, August 23, 2011 [cit. 2011-08-26]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. a b WILSON, Gaby. Lady Gaga's 'The Simpsons' Style: Exclusive Interview With Executive Producer/Writer Al Jean [online]. MTV (Viacom), May 18, 2012 [cit. 2012-05-20]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]