Seznam míst v seriálu Simpsonovi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam míst v seriálu Simpsonovi.

Bar u Vočka[editovat | editovat zdroj]

Hospoda U Vočka

Bar U Vočka (anglicky: Moe's Tavern) je hospoda, jejímž majitelem je Vočko Szyslak. Jsou zde často Homer Simpson, Carl Carlson, Lenny Leonard a Barney Gumble. Bar skoro nikdy nenavštěvují ženy a proto má Vočko na dámských toaletách zřízenou kancelář.

Hospoda vyjadřuje jistým způsobem charakter všech postav, které ji navštěvují – většinou ne příliš vzdělaných dělníků jaderné elektrárny ve Springfieldu, kteří vidí každodenní návštěvu hospody jako jediné společenské vyžití. Atmosféru "přízemnosti" podniku doplňují některé až groteskní ukázky zašlosti celého místa (špína, tma, švábi, pavučiny), které se objevují zvlášť často v přítomnosti návštěvy hygieniků, nebo nějaké významné osobnosti (např. starosty Quimbyho).

V několika epizodách se Vočko pokoušel hospodu zmodernizovat na metrosexuální, anglický, či jiný bar, nebo dokonce i na rodinnou nebo sushi restauraci, ale nakonec se vše vrátilo zase zpět, neboť seriál klade hlavní důraz na blízkost barmana a jeho stálých štamgastů.

Šáša Burger[editovat | editovat zdroj]

Fastfood. Patří Krustymu, který platí mafii, aby ve Springfieldu nebylo KFC a McDonald's. Šáša Burger je pověstný špatnou kvalitou jídla. Přesto je velmi oblíbený. Mezi jeho druhy jídel patří např. Šáša Burger, Žebroun atd.

Kwik-E-Mart[editovat | editovat zdroj]

Kwik-E-Mart je obchod se smíšeným zbožím. Vedoucím obchodu je indický imigrant Apu Nahasapeemapetilon. V Kwik-E-Martu nakupuje drtivá většina obyvatelů města, včetně členů rodiny Simpsonových a také místních výrostků Nelsona Muntze, Jimba Jonese a Kearneyho Zzyzwicze, kteří zde ovšem často a s oblibou kradou.

Springfieldská jaderná elektrárna[editovat | editovat zdroj]

Springfieldská jaderná elektrárna je jaderná elektrárna, kterou vede nejstarší a nejbohatší občan města Springfieldu – Charles Montgomery Burns. Homer Simpson (i někteří jeho známí) je v ní zaměstnán. Principy fungování jaderné elektrárny jsou však v seriálu často popsány absurdním způsobem (jaderný odpad přetékající z chladicích věží, nouzové východy jsou pouze namalované).

Podle některých pověstí (které však Matt Groening popřel) mohl jako vzor pro elektrárnu sloužit Trojan Nuclear Power Plant v Oregonu nebo komplex Hanford Site ve státě Washington.

Springfieldská základní škola[editovat | editovat zdroj]

Springfieldská základní škola je základní škola, jejímž ředitelem je Seymour Skinner, vlastním jménem Armin Tamzarian. Čtvrťáky učila Edna Krabappelová do 25. sezóny, druháky Elizabeth Hooverová, hudební výchovu Dewey Largo. Řidičem autobusu, kterým se děti dopravují do školy, je Otto Mann. Ve školní kuchyni vaří Doris Petersonová. Školníkem je skotský přistěhovalec Willie. Maskotem školy je puma. Springfield má celkem dvě základní školy. Ta, do které chodí Simpsonovi, je východní. Druhá škola se nazývá západní. Obě školy jsou si z venku velice podobné.

Springfieldský domov důchodců[editovat | editovat zdroj]

Ve Springfieldském domě důchodců dlouhodobě přežívá třeba děda Simpson, Jasper nebo Krtek (Hans Moleman). Ocitl se tam však i pan Burns. Mají tam zakázáno číst noviny a dívat se na televizi, aby se jim nezvýšil tlak. Když Líza zjistila, že jim tam nejde televize, koupila jim konzoli Zii, která ale byla za pár dní zničena sestrami.