Přeskočit na obsah

Jimbo Jones

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jimbo Jones
SérieSimpsonovi
První výskytMluvící hlava
NamluviliČeský dabing: Ivo Novák
Anglický dabing: Tress MacNeilleová, Pamela Haydenová
Informace o postavě
Pohlavímuž
Související
postavy
Dolph Starbeam
Kearney Zzyzwicz
Nelson Muntz
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Corky James „Jimbo“ Jones je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi.[1][2] Poprvé se objevil v epizodě Mluvící hlava z 1. řady. Je rváčem na Springfieldské základní škole. Nosí fialovou pletenou čepici a černé tričko s hrozivou lebkou.[3] Je žákem šesté třídy a často je vidět, jak se poflakuje s Dolphem, Kearneym a někdy i s Nelsonem. V době Nelsonovy nepřítomnosti je uznáván jako vůdce party rváčů. Rád zastrašuje své spolužáky a krade v obchodech. Je naznačeno, že pochází z dobře situované rodiny, což se nejvíce projevuje v 6. řadě v díle Konec SRPŠ, kdy při uzavření školy kvůli stávce učitelů se svou matkou sledují telenovely a popíjejí spolu čaj v dobře zařízeném obývacím pokoji. Ve 4. řadě v díle Nová holka v ulici krátce chodí s Laurou Powersovou, dokud ho neopustí kvůli pláči před Vočkem poté, co Bart odhalí jeho pravou osobnost tím, že mu v žertu zatelefonoval. V 7. řadě v díle Udavač Bart Bart zjistí, že Jimbo se ve skutečnosti jmenuje Corky. V epizodě Mé srdce patří Bartovi je odhaleno, že má vršek hlavy plešatý a kolem něj jsou vlasy. V dílu 18. řady 24 minut je odhaleno, že jeho matka se jmenuje Carol. Jimbo je portmanteau přezdívka výkonného producenta Jamese L. Brookse.[4]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku List of recurring The Simpsons characters na anglické Wikipedii.

  1. The Simpsons Theory: A Credits Change Reveals [SPOILER] Knows the Dark Truth About Springfield. CBR [online]. 2021-07-31 [cit. 2021-11-21]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. The Simpsons: How a Key Bully Built His Own Jetpack. CBR [online]. 2021-01-05 [cit. 2021-11-21]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Jimbo Jones [online]. 2009-07-26 [cit. 2021-11-21]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2021-11-21. (anglicky) 
  4. REISS, Mike; KLICKSTEIN, Mathew. Springfield confidential: jokes, secrets, and outright lies from a lifetime writing for the Simpsons. New York: Dey Street Books, 2018. ISBN 978-0062748034. S. 67.