Přeskočit na obsah

Kirk Van Houten

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Kirk Van Houten
SérieSimpsonovi
První výskytMilhouseův románek
NamluviliČeský dabing: Milan Slepička, Pavel Tesař, Mojmír Maděrič
Anglický dabing: Hank Azaria
Informace o postavě
Pohlavímuž
Manžel(ka)Luann Van Houtenová
DětiMilhouse Van Houten
PříbuzníBratranec: Norbert Van Houten
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Kirk Van Houten je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Kirk je otec Milhouse. Poprvé se objevil v epizodě Milhouseův románek. Se svou ženou Luann se nejprve rozvede[1] a později se za ni znovu ožení.[2] Nosí brýle, hnědý svetr a hnědé tepláky.

Kirk je původně šťastný, dobře zabezpečený muž, vlastnící továrnu na sušenky. Má rodinný dům. Jednoho dne nastane zlomový okamžik, když Kirk v dílu Rozdělený Milhouse přijde o práci, a jelikož je na tom finanční špatně, jeho žena se s ním rozvede.[1] Kirk se odstěhuje do bytů pro svobodné, kde žije ve špíně a bídě až do doby, kdy skončí ve vězení, ale líbí se mu tam, protože má po dlouhé době teplé jídlo a vnucují se mu ženy. Do vězení se dostane za to, že k němu do bytu vleze Bart a jeho rodiče si myslí, že ho někdo unesl. Když Barta najdou u Kirka v bytě, domnívají se, že je únoscem Kirk.[3]

Kirk se později k Luann v epizodě Sirotek Milhouse opět vrátí. Bart a Milhouse chtějí tento vztah zničit, ale namísto toho rozhádají Bartovy rodiče. Kirk s Luann se nakonec opět vezmou.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b GAERTNER, Patrick D. S08 E06 – A Milhouse Divided [online]. 2016-03-11 [cit. 2022-08-05]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. a b GAERTNER, Patrick D. S19 E06 – Little Orphan Millie [online]. 2017-03-08 [cit. 2022-08-05]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. GAERTNER, Patrick D. S16 E09 – Pranksta Rap [online]. 2016-12-02 [cit. 2022-08-05]. Dostupné online. (anglicky)