The Simpsons Balenciaga

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
The Simpsons | Balenciaga
Původní názevThe Simpsons | Balenciaga
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazykyangličtina a francouzština
Délka10 min
Žánrfilmová komedie
ScénářJoel H. Cohen
Al Jean
Michael Price
RežieDavid Silverman
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleDan Castellaneta
Julie Kavnerová
Nancy Cartwrightová
Yeardley Smithová
Harry Shearer
Hank Azaria
Výroba a distribuce
Premiéra2. října 2021
Předchozí a následující díl
S Lokim nejsou žerty Simpsonovi a plusročí
The Simpsons | Balenciaga na IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Simpsons | Balenciaga je krátký animovaný film na motivy televizního seriálu Simpsonovi. Produkční štáb Simpsonových spolupracoval se španělským luxusním módním domem Balenciaga na výrobě filmu, který měl premiéru 2. října 2021 na Pařížském týdnu módy. Desetiminutový film v režii Davida Silvermana paroduje módní průmysl a představuje oděvy značky Balenciaga.[1] Scénář napsali Joel H. Cohen, Al Jean a Michael Price.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer zapomene koupit Marge dárek k narozeninám. Když uvažuje, co by jí koupil, najde ji spící s katalogem Balenciaga a napíše jim, jestli mu mohou poslat jejich nejlevnější výrobek s logem Balenciaga, nebo dokonce jen visačku. Balenciaga se rozhodne mu zaslat šaty z přebalu katalogu. Marge je na své narozeniny nadšená, Homer však zjistí, že stojí 19 000 eur. Manželé Simpsonovi jdou večer ven a Homer se snaží zabránit jakémukoliv poškození šatů, aby je mohli vrátit. Marge šaty vrátí se vzkazem, že si bude „navždy pamatovat těch 30 minut, kdy se cítila alespoň trošku výjimečně“.

Vrácené šaty obdrží Demna Gvasalia, kreativní ředitel společnosti Balenciaga, a po přečtení Margina vzkazu se rozhodne letět do Springfieldu. Jakmile dorazí, přesvědčí Springfielďany, aby letěli do Paříže a stali se modely na Pařížském týdnu módy. (Rodina Simpsonových již dříve navštívila Paříž během Týdne módy v dílu Nebezpečná zásilka.) Divákům se zpočátku přehlídka nelíbí, ale změní názor poté, co Anna Wintourová řekne, že se jí modelové líbí. Marge na závěr přehlídky předvádí zlaté šaty, za což je odměněna potleskem. Po přehlídce se obyvatelé Springfieldu projedou lodí po Seině a Homer zazpívá Marge „La Mer“. Jeho oděv se vznítí od doutníku a Gvasalia se ho snaží uhasit drahou lahví šampaňského. Oheň nakonec uhasí tak, že Homera přikryjí přikrývkou Balenciaga.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Demna Gvasalia a Anna Wintourová byli namluveni imitátory.[1]

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Krátký film vznikal v utajení téměř rok. Demna Gvasalia, kreativní ředitel Balenciagy a dlouholetý fanoušek seriálu Simpsonovi, v dubnu 2020 předložil svůj nápad tvůrci seriálu Mattu Groeningovi. Původní nástin od scenáristů Simpsonových počítal s tím, že Balenciaga uspořádá svou módní přehlídku ve Springfieldu, ale na naléhání Balenciagy bylo místo změněno na Paříž. Veškeré oblečení, které se v krátkém filmu objevuje, je navrženo Balenciagou, s výjimkou fiktivních šatů, které Marge dostane na začátku. Ačkoli se Gvasalia na výrobě filmu významně podílel, odmítl nadabovat sám sebe. Anna Wintourová souhlasila s použitím své podobizny, ale taktéž se odmítla nadabovat. Režisér David Silverman uvedl, že animace výrazných prvků a pohybu oblečení byla obzvláště náročná.[1]

Vydání[editovat | editovat zdroj]

Premiéra filmu se konala 2. října 2021 v Théâtre du Châtelet během Pařížského týdne módy na akci Balenciagy s názvem „Red Carpet Collection“ uvádějící jejich módní řadu na jaro 2022.[2] Film byl použit místo tradiční módní přehlídky na molu a sklidil ovace ve stoje.[3] Společnost Balenciaga ještě téhož dne zveřejnila film na svém YouTube kanálu, kde během prvního týdne získal více než pět milionů zhlédnutí.[1] Balenciaga také vydala kolekci oblečení se Simpsonovými.[4]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Simpsons Balenciaga na anglické Wikipedii.

  1. a b c d TESTA, Jessica. Homer Simpson Was Made for Fashion. The New York Times. 2021-10-08. Dostupné online [cit. 2021-11-13]. ISSN 0362-4331. (anglicky) 
  2. SOCHA, Miles. ‘The Simpsons’ Meet Balenciaga at Paris Fashion Week [online]. 2021-10-03 [cit. 2021-11-13]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. NAST, Condé. Balenciaga Takes Springfield. GQ [online]. 2021-10-04 [cit. 2021-11-13]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Balenciaga and ‘The Simpsons’ Team Up for New Collection. Complex [online]. [cit. 2021-11-13]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]