Komiksák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jeff „Komiksák“ Albertson
SérieSimpsonovi
První výskytDrobné kiksy nad komiksy
NamluviliČeský dabing: Stanislav Lehký
Anglický dabing: Hank Azaria
Informace o postavě
PohlavíMuž
PovoláníVlastník Android's Dungeon & Baseball Card Shop
RodinaManželka: Kumiko
PříbuzníOtec: Sběratel Známek (pan Albertson)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jeff Albertson, nejčastěji nazýván Komiksák (anglicky Comic Book Guy) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Hank Azaria (v českém znění Stanislav Lehký). Komiksák je ženatý, nosí dlouhé, většinou svázané vlasy, strniště kolem úst a má neuvěřitelně tlustou postavu (dominuje velké a vyvalené břicho). Byl ženatý 2krát, a to v online hře. S manželkou zvažovali potomstvo, ale to by jim příliš vybilo energické krystaly. A podruhé s Japonkou Kumiko v 25. sérii. Tento vztah jim vydržel i v dalších řadách seriálu, ve kterých ho občas lze zahlédnout i s Kumiko.

Přezdívka Komiksák pochází z toho, že má velice rád kreslené, ale i jiné komiksy, dokonce provozuje i obchod s nimi s názvem The Android's Dungeon & Baseball Card Shop. V díle „Manželé a podnikatelky“ nutí Milhouse aby si koupil komiks „Wolverine“ na který mu ukápla slza. V seriálu se často objevuje jako ztělesnění stereotypu nespolečenských lidí, kteří se baví vnitřním světem s fiktivními postavami (je člen Mensy, má IQ 170 a přeložil Pána prstenů do klingonštiny). Má téměř encyklopedickou znalost jednotlivých filmů, či seriálů, mezi které patří například Star Trek, či Hvězdné války.

Má soudně zakázáno stýkat se s Lindou Carterovou (13×18, DABF13), nosí oblečení na předpis (11×21, BABF18). Měří 183 cm a váží 127 kg. Jeho postel má tvar vesmírného plavidla ze Star Wars (13×10, DABF04). Jezdí v zeleném hatchbacku (15×17, FABF12).

Everyman[editovat | editovat zdroj]

V 1. epizodě 21. série, SuperHomer. Bart a Milhouse zjistí, že Komiksák vytvořil vlastního komiksového hrdinu, který se jmenuje Everyman. Jedná se o člověka, který je v běžném životě pošťák, a jeho superschopností je superabsorbční ruka (dokáže absorbovat sílu každého superhrdiny, jehož komiksu se dotkne). Komiks byl i zfilmován, hlavní postavu hrál Homer Simpson.