Shelbyville

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Shelbyville
Motto: „Springfield Sucks“
Geografie
StátUSA Spojené státy
Reálie
Založeno1796
ZakladatelShelbyville Manhattan
ObyvateléShelbyvillané
Počet obyvatelcca 30 000
Simpsonovi

Shellbyville (v roce 1910 také známý jako Morganville) je fiktivní město z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Bylo založeno Shelbyville Manhattanem. Shelbyville se nalézá západně od Springfieldu a jeho starostou je Bess Fill. Ač jsou obě města zvaná jako „dvojčata“, mezi oběma městy panuje odjakživa rivalita. Obyvatelé Shelbyvillu nemají rádi Springfielďany a obyvatelé Springfieldu zase je. Dělají si naschvály odnepaměti – jednou skupina Shelbyvillských dětí ukradla ze Springfieldu citronový strom a když Shelbyvillští upekli největší pizzu světa, Springfielďané jim na oplátku vypálili radnici.

Zakladatel Shelbyvillu Shelbyville Manhattan původně putoval s Jebediášem Springfieldem. Následně se však rozdělili a každý založil jedno město.

Shelbyville Manhattan, který vedl kolonu vozů na západ spolu s jeho partnerem Jebediášem Springfieldem (opustili Maryland poté, co si špatně vyložili text bible a hledali „Novou Sodomu“); nakonec se ale jejich cesty rozešly. Manhattan chtěl založit město, kde by si muži mohli brát svoje sestřenice, a naopak Springfield měl představu města oddaného cudnosti, abstinenci a kaši flavorless (bez chuti). Manhattan tedy pokračoval bez svého společníka a v roce 1796 založil město, které nazval po sobě – Shelbyville. Žil v 18. a v 19. století.

V Shelbyvillu se narodila Milhousova matka, Luann Van Houten.