Shelbyville

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Shelbyville
Motto: „Springfield Sucks“
Geografie
Stát USA Spojené státy
Reálie
Založeno 1796
Zakladatel Shelbyville Manhattan
Obyvatelé Shelbyvillané
Počet obyvatel cca 30 000
Simpsonovi

Shellbyville (v roce 1910 také známý jako Morganville) je fiktivní město z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Bylo založeno Shelbyville Manhattanem. Shelbyville se nalézá západně od Springfieldu a jeho starostou je Bess Fill. Ač jsou obě města zvaná jako „dvojčata“, mezi oběma městy panuje odjakživa rivalita. Obyvatelé Shelbyvillu nemají rádi Springfielďany a obyvatelé Springfieldu zase je. Dělají si naschvály odnepaměti – jednou skupina Shelbyvillských dětí ukradla ze Springfieldu citronový strom a když Shelbyvillští upekli největší pizzu světa, Springfielďané jim na oplátku vypálili radnici.

Zakladatel Shelbyvillu Shelbyville Manhattan původně putoval s Jebediášem Springfieldem. Následně se však rozdělili a každý založil jedno město.

Shelbyville Manhattan, který vedl kolonu vozů na západ spolu s jeho partnerem Jebediášem Springfieldem (opustili Maryland poté, co si špatně vyložili text bible a hledali „Novou Sodomu“); nakonec se ale jejich cesty rozešly. Manhattan chtěl založit město, kde by si muži mohli brát svoje sestřenice, a naopak Springfield měl představu města oddaného cudnosti, abstinenci a kaši flavorless (bez chuti). Manhattan tedy pokračoval bez svého společníka a v roce 1796 založil město, které nazval po sobě – Shelbyville. Žil v 18. a v 19. století.

V Shelbyvillu se narodila Milhousova matka, Luann Van Houten.