The New York Times

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
NewYorkTimes.svg
Druh deník
Majitel The New York Times Company
Vydavatel Arthur Ochs Sulzberger, Jr.
Založení 18. září 1851
Vlastnictví soukromé
Politické uspořádání {{{politika}}}
Jazyk angličtina
Sídlo společnosti New York Times Tower, New York
ISSN 0362-4331
OCLC 1645522
nytimes.com

The New York Times je newyorský deník. Byl založen v roce 1851, od té doby získal 101 Pulitzerových cen, víc než kterékoliv jiné noviny.[1] Dnes zaměstnává na 350 novinářů. Od roku 2007 má hlavní sídlo v New York Times Tower. Jsou to největší metropolitní noviny ve Spojených státech, přezdívány „Gray Lady“ - podle svého neobvyklého vzhledu a stylu. Times vlastní firma The New York Times Company, která vydává 18 dalších novin, včetně International Herald Tribune a The Boston Globe. Předseda společnosti je Arthur Ochs Sulzberger Jr., jehož rodina má list pod kontrolou od roku 1896.

Motto, které je vytištěno v levém horním rohu na přední straně: „All the News That's Fit to Print“. Noviny jsou organizovány do sekcí: News (novinky), Opinions (názory), Business (podnikání), Arts (umění), Science (věda), Sports (sport), Style (styl), and Features (reportáže). Times zůstal s osmisloupcovým formátem několik let poté, co většina novin přešla na šest sloupců a byly to jedny z posledních novin, které přijaly barevné fotografie. Webová stránka New York Times byla v prosinci 2008 nejpopulárnějšími americkými on-line novinami, za uvedený měsíc měla více než 18 milionů návštěvníků.[2]

Prezident JFK s The New York Times

Historie[editovat | editovat zdroj]

New York Times byl založen 18. září 1851 kanadským novinářem a politikem Henrym Jarvis Raymondem, druhým předsedou republikánského národního výboru a bývalým bankéřem Georgem Jonesem jako New-York Daily Times. Byly prodávány za cenu jednoho centu za kopii, zahajovací vydání se pokusilo řešit různé spekulace o jeho záměrech a postojích, které předcházely jeho vydání.

List změnil svůj název na The New York Times v roce 1857. Noviny byly původně vydávány každý den až na neděli, ale 21. dubna 1861 vzhledem k poptávce po denním zpravodajství z občanské války, Times, spolu s dalšími významnými deníky začal vydávat nedělní vydání.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The New York Times na anglické Wikipedii.

  1. http://www.nytimes.com/2009/04/21/business/media/21pulitzer.html?hp
  2. http://www.reuters.com/article/pressRelease/idUS147719+27-Jan-2009+MW20090127

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]