Medvídek (Simpsonovi)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Medvídek
Logo Simpsonovi.svg
85. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Rosebud
Číslo řada 5
díl 4
Původní TV Fox Broadcasting Company
Premiéra 21. října 1993
Česká TV Česká televize
Česká premiéra 21. dubna 1995
Tvorba
Scénář John Swartzwelder
Režie Wes Archer
Prod. kód 1F01
Obsah
Tabule „Už nikdy se nebudu vytahovat, že jsem ze Springfieldu.“
Gaučový gag Simpsonovi přiběhnou ke gauči, na němž sedí jejich dvojníci.
Délka 22 minut
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Homer jde studovat
Následující →
Speciální čarodějnický díl IV – Dům plný hrůzy
Seznam dílů 5. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Medvídek (v anglickém originále Rosebud) je 4. díl 5. řady (celkem 85.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsal John Swartzwelder a díl režíroval Wes Archer. V USA měl premiéru dne 21. října 1993 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 21. dubna 1995 na České televizi.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Pan Burns ve spánku vykřikuje jméno Bobo. Zdá se mu o dávné minulosti, kdy si jako malý chlapec hraje s medvídkem, kterého nakonec zahazuje do sněhu a nastupuje do limuzíny, aby si zajistil lepší budoucnost. Teď se mu stýská po dávné hračce. Při oslavě jeho narozenin je mezi promítanými diapozitivy i obrázek chlapce s medvídkem, což panu Burnsovi opět připomene oblíbenou hračku. Na oslavu je jako komik najatý i Homer, který si své vystoupení připraví až příliš sarkasticky, čímž naštve pana Burnse, který oslavu ukončí a hosty vyžene ven. Smithers ze situace pochopí, že jeho pán chce zpět svého medvídka Bobo, a snaží se mu jej nahradit. Bez úspěchu.

Medvídek se po strastiplné cestě trvající přes půl století objeví v balíku s ledem v Kwik-E-Martu, kde jej nalezne Bart a odnese jej domů. Medvídek se stane nejoblíbenější hračkou malé Maggie. Homer po delší době pochopí, že nová hračka je medvídek pana Burnse, a ve snaze vydělat jej k němu odnese. Ten mu slibuje vysokou odměnu. Na Homera však zapůsobí malá Maggie a obchod nakonec přeruší. Marge je na Homera hrdá, že se nenechal uplatit a zlomit. Burns se snaží všemi možnými prostředky medvídka zmocnit. To nakonec skončí tím, že Homerovi začne znepříjemňovat život horší prací a zásahy do vysílání televize. Tím trpí celé město. Obyvatelé vtrhnout k Simpsonovým a medvídka Maggie ukradnou, ale podlehnou stejným citům jako Homer a medvídka jí opět vrátí. Pan Burns jako zlomený muž „klečí“ a „prosí“ o medvídka. Homer řekne, že medvídek patří Maggie a že se má domluvit s ní. Maggie se nakonec nad Burnsem slituje a medvídka mu přenechá. Rodina tak přišla o tučnou odměnu pana Burnse. Pan Burns slíbí medvídkovi, že už jej nikdy neopustí.

Většina dílu je inspirována dějem filmu Orsona Wellese Občan Kane.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Simpsonovi – Medvídek, 5×4 [online]. SerialZone.cz [cit. 2020-11-23]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]