Domove, sladký domove

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Domove, sladký domove
Home Sweet Homediddly-Dum-Doodily
131. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 7
Díl: 3
Kód: 3F01
Premiéra: 1. října 1995
Scénář: Jon Vitti (e)
Režie: Susie Dietter (e)
Tabule: „CZ : ,,Už nikdy nebudu prdět podpaždím." EN : ,,No one wants to hear from my armpits."“
Gaučový gag: Obrazovka je rozdělena do 9 polí, v prostředním je obývací pokoj s gaučem a v okolních rodina Simpsonových. Všichni vyběhnou ze svého pole a posadí se na gauč, až na dědu Simpsona, který spí.

Domove, sladký domove je název 131. dílu amerického animovaného seriálu Simpsonovi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Bart a Líza se chystají do školy a Marge jim vzorně připravuje svačinu a chystá se je vypravit. Následně se postará i o pavouka, který děsí Homera. Ten jí za to dá dva dárkové kupóny na vstup do lázní, který získal za zkušební projížďku luxusním vozem. Marge se příliš nechce, protože má dost starostí, ale nakonec se dá přesvědčit a domácnost a Maggie nechají na starosti dědovi Simpsonovi.

Bart se ve škole fotí se třídou a učitelka Krabappelová zjistí, že má vši, které získal od opice, kterou našel Milhouse v koupeném koši. Ředitel Skinner se rozhodne, že raději zkontrolují i Lízu, která je tou dobou obětí šikany, při které jí seberou boty a trefí míčem do hlavy. Když jí Ředitel Skinner vidí v takovém stavu, rozhodne se zavolat sociálce. Ta v domě najde nepořádek a dědu Simpsona, jak spí ve špíně, kterou sám předtím udělal. Marge a Homer si zatím užívají z lázní.

Po jejich příchodu domů jim ovšem sociální pracovníci dají seznam nedostatků a děti jim seberou a zakážou jim s nimi styk. Marge se tomu brání, ale nic nezmůže a děti odvezou k pěstounům... což jsou Flandersovi. Flandersovi se o ně hned začnou vzorně starat, avšak ve svém výchovném stylu, který jim vůbec nevyhovuje. Bart by se chtěl dívat na Itchyho a Scratchyho, což jim Ned dovolí, avšak po brutálním díle tohoto seriálu je Rod a Tod naprosto v šoku.

Bartovi a Líze se stýská po rodičích, ale nemůžou je nijak kontaktovat. Rodiče se rozhodnout zajít za soudkyní a přemluvit ji, aby jim děti vrátila. Ta jim slíbí, že pokud budou navštěvovat kurz pro rodiče, tak jim jejich přání splní. Ovšem tento kurz je plný nezodpovědných lidí a lidí ze dna společnosti a Homer i Marge se zde cítí trapně.

Ned se v neděli večer rozhodne zahrát si s celou rodinou šarády na otázky z Bible a za správné odpovědi sbírají hvězdičky. Všichni získají alespoň několik hvězdiček, až na Barta a Lízu, kteří nezískají žádnou. Když jim Ned chce pomoct, tak se dozví, že nebyli nikdy pokřtěni, načež omdlí. Homer a Marge úspěšně dokončí svůj kurz a chtějí si vyzvednout děti, ale ty doma už nejsou, jelikož je Ned vzal k řece, aby je vlastnoručně pokřtil. Homer a Marge se toho zděsí a jedou jim v tom zabránit. Dorazí na poslední chvilku a Homer děti odstrčí pryč a nechá svěcenou vodu kápnout na sebe. Jeho obličej se mu skřiví v grimase, jako by byl posednutý ďáblem. Bart i Líza se chtějí vrátit k pravé rodině, ale Maggie se nemůže rozhodnout. Nakonec ale zvolí Marge a celá rodina odjíždí domů.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

V tomto díle zazněla při křtu dětí Simpsonových známá anglická píseň Amazing Grace.