Domove, sladký domove

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Domove, sladký domove
Logo Simpsonovi.svg
131. díl seriálu Simpsonovi
Pův. názevHome Sweet Homediddly-Dum-Doodily
Číslořada 7
díl 3
Původní TVFox Broadcasting Company
Premiéra1. října 1995
Česká TVČeská televize
Česká premiéra9. prosince 1997
Tvorba
ScénářJon Vitti
RežieSusie Dietterová
Prod. kód3F01
Obsah
Tabule„Už nikdy nebudu prdět podpaždím.“
Gaučový gagObrazovka je rozdělena do 9 polí, v prostředním je obývací pokoj s gaučem a v okolních rodina Simpsonových. Všichni vyběhnou ze svého pole a posadí se na gauč, až na dědu Simpsona, který spí.
Délka22 minut
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Radioaktivní muž
Následující →
Bart prodává duši
Seznam dílů 7. řady
 1. Kdo postřelil pana Burnse? 2/2
 2. Radioaktivní muž
 3. Domove, sladký domove
 4. Bart prodává duši
 5. Líza vegetariánkou
 6. Speciální čarodějnický díl
 7. Tlouštík Homer
 8. Babička
 9. Poslední šance Leváka Boba
 10. Slavnostní epizoda
 11. Nemáš se čím chlubit, Marge
 12. Homerův tým
 13. Dva zlí sousedé
 14. Výjevy z třídního boje ve Springfieldu
 15. Udavač Bart
 16. Líza bortí mýty
 17. Homer ve službě
 18. Den, kdy zemřelo násilí
 19. Ryba jménem Selma
 20. Bart na cestě
 21. Dvaadvacet krátkých filmů o Springfieldu
 22. Zuřící dědeček a jeho reptající vnuk
 23. Mnoho Apua pro nic
 24. Homerpalooza
 25. Simpsonovi na prázdninách
Řady
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Domove, sladký domove (v anglickém originále Home Sweet Homediddly-Dum-Doodily) je 3. díl 7. řady (celkem 131.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsal Jon Vitti a díl režírovala Susie Dietterová. V USA měl premiéru dne 1. října 1995 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 9. prosince 1997 na České televizi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Bart a Líza se chystají do školy a Marge jim vzorně připravuje svačinu a chystá se je vypravit. Následně se postará i o pavouka, který děsí Homera. Ten jí za to dá dva dárkové kupóny na vstup do lázní, který získal za zkušební projížďku luxusním vozem. Marge se příliš nechce, protože má dost starostí, ale nakonec se dá přesvědčit a domácnost a Maggie nechají na starosti dědovi Simpsonovi.

Bart se ve škole fotí se třídou a učitelka Krabappelová zjistí, že má vši, které získal od opice, kterou našel Milhouse v koupeném koši. Ředitel Skinner se rozhodne, že raději zkontrolují i Lízu, která je tou dobou obětí šikany, při které jí seberou boty a trefí ji míčem do hlavy. Když ji Ředitel Skinner vidí v takovém stavu, rozhodne se zavolat sociálce. Ta v domě najde nepořádek a dědu Simpsona, jak spí ve špíně, kterou sám předtím udělal. Marge a Homer si zatím užívají v lázních.

Po jejich příchodu domů jim ovšem sociální pracovníci dají seznam nedostatků a děti jim seberou a zakážou jim s nimi styk. Marge se tomu brání, ale nic nezmůže a děti odvezou k pěstounům, kterými jsou Flandersovi. Ti se o ně hned začnou vzorně starat, avšak ve svém výchovném stylu, který jim vůbec nevyhovuje. Bart by se chtěl dívat na Itchyho a Scratchyho, což jim Ned dovolí, avšak po brutálním díle tohoto seriálu jsou Rod a Tod naprosto v šoku.

Bartovi a Líze se stýská po rodičích, ale nemůžou je nijak kontaktovat. Rodiče se rozhodnout zajít za soudkyní a přemluvit ji, aby jim děti vrátila. Ta jim slíbí, že pokud budou navštěvovat kurz pro rodiče, tak jim jejich přání splní. Ovšem tento kurz je plný nezodpovědných lidí a lidí ze dna společnosti a Homer i Marge se zde cítí trapně.

Ned se v neděli večer rozhodne zahrát si s celou rodinou šarády na otázky z Bible a za správné odpovědi sbírají hvězdičky. Všichni získají alespoň několik hvězdiček, až na Barta a Lízu, kteří nezískají žádnou. Když jim Ned chce pomoct, tak se dozví, že nebyli nikdy pokřtěni, načež omdlí. Homer a Marge úspěšně dokončí svůj kurz a chtějí si vyzvednout děti, ale ty doma už nejsou, jelikož je Ned vzal k řece, aby je vlastnoručně pokřtil. Homer a Marge se toho zděsí a jedou jim v tom zabránit. Dorazí na poslední chvilku a Homer děti odstrčí pryč a nechá svěcenou vodu kápnout na sebe. Jeho obličej se mu skřiví v grimase, jako by byl posednutý ďáblem. Bart i Líza se chtějí vrátit k pravé rodině, ale Maggie se nemůže rozhodnout. Nakonec ale zvolí Marge a celá rodina odjíždí domů.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

V tomto díle zazněla při křtu dětí Simpsonových známá anglická píseň Amazing Grace.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]