Výjevy z třídního boje ve Springfieldu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Výjevy z třídního boje ve Springfieldu
Scenes from the Class Struggle in Springfield
142. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 7
Díl: 14
Kód: 3F11
Premiéra: 4. února 1996
Scénář: Jennifer Crittenden
Režie: Susie Dietter

Výjevy z třídního boje ve Springfieldu (Scenes from the Class Struggle in Springfield) je název 142. dílu amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru měl v televizi Fox Broadcasting Company 4. února 1996.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Zatímco Homer s Bartem vybírají televizi, Marge nachází kostým značky Chanel, který se jí zalíbí. Koupí si ho a jde s ním i do Kwik-E-Martu, kde jí potká bývalá spolužačka Evelyn, která jí a její rodinu pozve do Springfieldského venkovského klubu. Tam udělá Marge skvělý dojem a získává pro svou rodinu propustku stálý host, snaží se však dosáhnout členství v klubu. Její kostým přestává dělat dojem a nepomáhá ani jeho přepracování, jelikož od ní ostatní očekávají nové krásné šaty. Mezitím si ve spolku Líza oblíbila koně, na kterých měla dovoleno jezdit, a Homera přiučil Tom Kite hrát excelentně golf, který Homer stále více sám trénuje. Než Marge stihne vyndat podruhé přepracovaný kostým ze šicího stroje, omylem ho zapne, čímž oděv zničí. Pan Burns vidí Homera, jak trénuje golf, a výzývá ho ke golfovému duelu, při kterém se zjistí, že Burns nevědomky podváděl prostřednictvím Waylona Smitherse. Marge si koupí nové šaty a jede s rodinou na ples do klubu. Cestou si návštěvu Marge rozmyslí a vyráží místo toho s rodinou do Krusty Burgeru, čímž se rodina připravila o členství. Pan Burns je zklamán, že Homer nedorazil, jelikož se mu chtěl omluvit dortem, který tak musí ochutnat Smithers, který ho vyhodnocuje za nepovedený, a Marge je ráda, že se kvůli ní nemusí rodina omezovat. [1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. The Simpsons [online]. USA: 1996 [cit. 2018-02-12]. Kapitola Scenes from the Class Struggle in Springfield. (anglicky)