Spasitel zabijákem

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Spasitel zabijákem
54. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Dog of Death
Číslo řada 3
díl 19
Premiéra 12. března 1992
Tvorba
Scénář John Swartzwelder
Režie Jim Reardon
Prod. kód 8F17
Obsah
Tabule Už nikdy nepolezu bez zaklepání do sborovny!
Gaučový gag Homer se pohodlně rozvalí na gauči, mezitím doběhne zbytek rodiny a zničehonic ho zasednou.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Lízina vzpoura
Následující →
Ctěný pan Homer
Seznam dílů 3. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Spasitel zabijákem (anglicky Dog of Death) je devatenáctý díl třetí řady (padesátý čtvrtý celkově) amerického animovaného seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 12. března 1992.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díky nedorozumění (u něhož je samozřejmě přítomný i Homer), si celé město myslí, že v loterii je neuvěřitelných 130 000 000$. Hlava Simpsonovské rodiny proto stejně jako zbytek města nakoupí velké množství loterijních lístků. Štěstěna se na něj neusměje a hlavní výhru získá televizní moderátor Kent Brockman. Navíc se záhy zjistí, že jejich pes Spasitel má silně zdeformovaný žaludek a nutně potřebuje operaci, jinak zemře. Operativní zákrok není levná věc a Simpsonovi si jej nemohou dovolit. Homer i ostatní členové rodiny se snaží sehnat peníze kde se dá a uskromňují se. Nakonec se jim podaří získat potřebný finanční obnos a tak je Spasitel zdárně operován, ovšem po čase se radost mění na vztek, jelikož teprve teď na rodinu dopadají následky jejich rapidního šetření. Spasitel si uvědomuje, že členové rodiny vůči němu cítí hněv a tak utíká. Procestuje řadu míst a zažívá řadu zajímavých dobrodružství. Mezitím po něm Simpsonovi bezvýsledně pátrají.

V tuto dobu pan Burns hledá náhradu za svého zestárlého hlídacího psa a proto se vydává do psího útulku. Tam narazí právě na Spasitele, jež se mu zálíbí a z něhož se rozhodne udělat svého nového krvelačného hlídacího pomocníka. Nejprve se mu to samozřejmě nedaří, ale po čase se mu povede vycvičit Spasitele podle svých představ.

Simpsonovi už se vzdali nadějí, že svého psa naleznou, jediný kdo pokračuje v hledání je Bart, který se vydává optat sousedů. Nakonec psa nalézá u pana Burnse. Vycvičený Spasitel na něho zaútočí, ovšem pak si uvědomí, že je to jeho bývalý páníček.

V závěru se Spasitel vrací k rodině, která má samozřejmě radost z jeho objevení.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]