Speciální čarodějnický díl (18. řada)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl
Logo Simpsonovi.svg
382. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror XVII
Číslo řada 18
díl 4
Premiéra 5. listopadu 2006
Tvorba
Scénář Peter Gaffney
Režie Matthew Faughnan, David Silverman
Prod. kód HABF17
Hosté

Richard Lewis jako golem
Fran Drescher jako golemova žena
Dr. Phil jako on sám
Maurice LaMarche jako Orson Welles

Posloupnost dílů
← Předchozí
Kladivo na Homera
Následující →
Osudy dobrého vojáka Homera
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl (alternativně také Speciální čarodějnický díl XVII) (anglicky Treehouse of Horror XVII) je 4. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 5. listopadu 2006. Scénář napsal Peter Gaffney.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díl je rozdělen na tři část: Manželství s blobem (Married to the Blob), Jak je důležité míti golema (You Gotta Know When to Golem) a Den, kdy Země vypadala hloupě (The Day the Earth Looked Stupid).

Manželství s blobem[editovat | editovat zdroj]

Homer a Marge se líbají na zahradě za domem. Pak na zahradu dopadne malý meteorit. Ten pukne a objeví se jakýsi zelený sliz. Homer ho chce sníst, ale sliz se brání. Nakonec ale Homer vyhraje. V noci se probudí a jde jíst. Sní vše z ledničky a pokusí se sníst i Barta, ale Marge ho zastaví. Snědl i jejich kočku. Pak se vydá do města a začne jíst obyvatele. Ztloustne tak, že je veliký jako dům. Ve městě jsou i 15metrový Lenny a neviditelný Carl, ale všichni ze zajímají jen o Homera. Když Homer chytne Neda, tak mu pouze ukousne hlavu. Na pomoc Homerovi přijde Dr. Phil a snaží se Homera přemluvit, že musí přestat jíst. Marge vymyslí, jak Homerův problém využít pro dobro společnosti. Schovají Homera za stěnu, ten čeká se svými ústy za dveřmi a jí bezdomovce, které do pasti nalákal starosta.

Jak je důležité míti golema[editovat | editovat zdroj]

Bart si jde za Krustym stěžovat, že jeho budík stříká kyselinu. V zákulisí najde Krustyho rekvizitárnu a uvnitř pražského golema. Krusty mu řekne, že golem splní každý úkol napsaný na svitek papíru a vhozený do jeho úst. Bart mu dá vzkaz, ať přijde o půlnoci k nim domů.

Golem o půlnoci opravdu přijde. Bart vezme druhý den golema do školy, ten ho tam brání proti místním chuligánům. Líza vhodí do golema vzkaz, aby začal mluvit. Golem vypráví, jak musel v minulosti mrzačit a zabíjet lidi. Marge dostane nápad, jak ho zbavit starostí – postaví mu ženu. Na jejich svatbu vtrhne šerif a chce zavřít golema za vraždu ředitele Skinnera. Nechá se ale uplatit jídlem.

Den, kdy Země vypadala hloupě[editovat | editovat zdroj]

Je 30. října 1938 a ve světě panuje Velká hospodářská krize, jak naznačuje Carl. Lenny si pochvaluje sépiové zabarvení obrazu. Děda Simpson se zmíní o tom jak bojoval v 1. světové válce a ostatní se ho ptají, proč jí říká první. Homer a Marge spolu tancují u radia, když je hudba přerušena a hlasatel říká, že Zemi napadly obrovské cylindry. Hlasatel dále popisuje situaci, jak mimozemšťané paprskem vraždí lidi. Obyvatelé Springfieldu začnou rabovat a ničit město. Homer zastřelí Lennyho a Disco Stua. Pak Marge napadne, že mimozemšťané zabíjí pouze lidi, takže se začnou chovat jako zvířata. Všichni se svléknou a vyválejí se v blátě. Ráno za nimi přijde Líza a řekne jim, že to vysílání byl podvod. Byla to rozhlasová hra Orsona Wellese Válka světů. Pak jim řekne, že lid Springfieldu jako jediný naletěl.

Situace se rozhodnou využít Kang a Kodos, protože si budou lidé myslet, že jde znovu o podfuk. A skutečně lidé tomu nevěří. Po 3 letech začnou Kang a Kodos pochybovat o okupaci Země, protože se jim nedaří.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Název třetí části je odkaz na film Den, kdy se zastavila Země z roku 1951 (v originále The Day the Earth Stood Still) a na díl ze seriálu Futurama Tahle Země není pro blbý (v originále The Day the Earth Stood Stupid).
  • Datum na začátku závěrečných titulků je odkaz na den vydání filmu Simpsonovi ve filmu.
  • Manželství s Blobem je parodií na film The Blob z roku 1958.