Parťáci (Simpsonovi)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Parťáci
386. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název The Haw-Hawed Couple
Číslo řada 18
díl 8
Premiéra 10. prosince 2006
Tvorba
Scénář Matt Selman
Režie Chris Clements
Prod. kód JABF02
Obsah
Gaučový gag Pár rukou vystřihne z papírů na sobě siluetu Homera. Pak papíry roztáhne a objeví se siluety zbytku rodiny.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Umění na špejli
Následující →
Kill Gil – první a druhý díl
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Parťáci (anglicky The Haw-Hawed Couple) je 8. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 10. prosince 2006. Scénář napsal Matt Selman.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer a Marge nahrají na kazetu fingovanou hádku, aby je děti nerušily při ranních radovánkách. Jeden kus oblečení ale zasáhne přehrávač a začne hrát muzika. Bart a Líza, kteří stáli za dveřmi, se rozhodnou vejít dovnitř.

Bart je traumatizován a povídá si ve škole s Milhousem, když k nim přijde Nelson a chce od nich jejich peníze na svačinu. Pak je i ostatní spolužáky pozve pod výhrůžkou smrti na oslavu svých narozenin. Bart vymyslí, že když nepůjde nikdo, tak se jim nic nestane. Když se s tím ale doma chlubí Líze, uslyší ho Marge a donutí ho na oslavu jít. Na oslavu nikdo jiný nedorazí, tak si ji užijí sami a stanou se z nich přátelé. Ve škole ho zachrání od výprasku od bandy výtržníků. Nelson a Bart se spolu dívají na střeše školy na západ slunce. Nelson mu daruje Nelsonovu vestu (rukávy urvali divocí psi). Bart si užívá života pod ochranou Nelsona. Jedno odpoledne přemluví Milhouse Barta, aby šli pouštět draky. Nelson je uvidí a to je konec jeho přátelství s Bartem.

Mezitím chce Líza po Homerovi přečíst pohádku. Jmenuje se Angelica Buttonová a kostel dračího krále na kolečkách. Homer ale čte i potom, co Líza usne. Dokonce ji kvůli tomu vzbudí. Homer chce pokračovat ve čtení, ale ona mu to zakáže. Musí to dočíst společně. Druhý den ale Homer zjistí, že Líza spí u kamarádky. Neodolá a knihu dočte sám. Zjistí, že Šediknír, další hlavní postava knihy, se obětuje za Angelicu. Další den mají knihu dočíst, ale Homer nedokáže říct Líze pravdu, a tak si vymyslí vlastní šťastný konec, kde Šediknír nezemře. Poté, co Homer odejde, si Líza knihu dočte sama a konstatuje, že Homerův konec byl lepší.

Ve škole se koná výlet ke Springfieldským přílivovým jezírkům. Bart je ve dvojici s Nelsonem. Když jde Bartovi o život, Nelson ho zachrání. Při závěrečných titulcích sedí Homer v baru u Vočka a oplakává Šedikníra se slovy: „Nikdo by neměl přežít svého kouzelníka. Nikdo.“

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]