Osudy dobrého vojáka Homera

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Osudy dobrého vojáka Homera
383. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název G.I. (Annoyed Grunt)
Číslo řada 18
díl 5
Premiéra 12. listopadu 2006
Tvorba
Scénář Daniel Chun
Režie Nancy Kruse
Prod. kód HABF21
Obsah
Tabule Ne všichni jsme pod šatama nahatý.
Gaučový gag Rodina na gauči projíždí mycí linkou jako v autě. Jsou namočeni, namydleni, očištěni, opláchnuti a vysušeni. Tři další postavy je vyleští a Maggie vrátí dudlík.
Hosté

Kiefer Sutherland jako plukovník
Maurice LaMarche jako velitel základny

Posloupnost dílů
← Předchozí
Speciální čarodějnický díl XVII
Následující →
Vočko veršotepcem
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Osudy dobrého vojáka Homera (anglicky G.I. (Annoyed Grunt)) je 5. epizoda 18. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 12. listopadu 2006. Scénář napsal Daniel Chun. Český překlad názvu je podobný názvu knihy Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka. V epizodě se objeví píseň Communication Breakdown od Led Zeppelin.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Bart a Milhouse se procházejí po obchodním domě. Parta místních chuligánů Jimbo, Kearney a Dolph pracují v obchodě s obuví, a protože je kvůli tomu nemůžou zmlátit, tak toho využijí. Pak ale jejich šéf odejde a oni to Bartovi i Milhousovi vrátí. Když všichni tři odchází, tak se je pokusí 2 vojáci přemluvit, aby narukovali. Oni odmítnou. Pak vojáky napadne, že by to mohli zkusit ve škole. Ředitel Skinner kdysi sloužil a tak s tím rád souhlasí. Tam děti uchvátí propagačním filmem a ty jim včetně Barta přihlášky vyplní. Doma Marge přemluví Homera, aby šel za těmi verbíři a tu přihlášku zrušil. Homer se vydá do náborového centra, kde se mu skutečně podaří přihlášku zrušit, ale on sám narukuje.

Homer je odvezen do výcvikového tábora. Tam ho ostříhají dohola. Když od plukovníka dostane přezdívku Sněhulák, tak protestuje a "za trest" musí jíst koblihy, zatímco zbytek družstva dělá kliky. Po dokončení základního výcviku jim velitel základny rozdělí úkoly. V místnosti zůstanou ti nejhorší včetně Homera. Při cvičení budou hrát roli nepřítele. V noci na cvičení si Homer vzpomene, že je dnes Čínský nový rok a vystřelí světlice, což oslní nepřítele. Homer a jeho družstvo utečou do města a velitel se rozhodne město obsadit. Schovají se u Vočka ve sklepě, ale Vočko je udá. Všichni kromě Homera se vzdají. Ten se schová u sebe doma, ale najdou ho tam helikoptérou na ovládání. Homer ji zničí a to velitele ještě více naštve.

Marge má v rukávu ale tajnou zbraň. Obvolá celé město, aby všichni přišli k nádrži s vodou a vzali spolu alkohol. Ten nalijí do vody a opijí vojáky. Druhý den ráno je donutí ke kapitulaci. Další podmínkou je, že Homer nepůjde do žádné války. Velitel ho tedy pošle dělat do obchodního domu verbíře.