Pomsta bývá nejsladší natřikrát

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pomsta bývá nejsladší natřikrát
389. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Revenge Is a Dish Best Served Three Times
Číslo řada 18
díl 11
Premiéra 28. ledna 2007
Tvorba
Scénář Joel H. Cohen
Režie Michael Polcino
Prod. kód JABF05
Obsah
Gaučový gag Všichni členové rodiny jsou kojenci. Poté co vylezou na gauč, všichni (kromě Maggie) vyrostou do současného stavu. Homer má dokonce na chvíli vlasy.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Akvamanželka
Následující →
Malá velká holka
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pomsta bývá nejsladší natřikrát (anglicky Revenge Is a Dish Best Served Three Times) je 11. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 28. ledna 2007. Scénář napsal Joel H. Cohen.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Rodina je na projížďce autem s novým satelitním rádiem. Najednou jim do cesty vjede Rich Texan (texaský zbohatlík). Homer mu začne z okénka auta hrozit pomstou s baseballovou pálkou v ruce. Marge se mu ale snaží domluvit, že pomsta není žádným řešením a vypráví mu příběh jménem Hrabě Monte-Špeko (parodie na román Hrabě Monte Cristo)

Příběh se odehrává se Francii. Homer s Marge mají 2 děti – Barta a Lízu. Jsou bohatí a Vočko Homerovi závidí. Tak jeho jménem vytvoří dokument, kvůli kterému je Homer odsouzen za vlastizradu. Ve vězení dělají Lenny a Carl ostrahu. Homer má spoluvězně – Burnse. Ten mu prozradí, že už 30 let kope tunel z vězení, a navíc mu dá mapu pokladu. Homer pomocí tunelu uteče a 5 let plánuje pomstu. Celé město je pozváno do jeho zámku, kde na Vočkovi vykoná svou pomstu. Pak ale zjistí, že Marge a děti měly Vočka rádi. Poučení zní, že pomsta plodí jen neštěstí. Homer (v autě) ale Marge vůbec neposlouchal.

Druhý příběh o pomstě vypráví Líza. Jmenuje se Pomsta šprtů (parodie na film Pomsta šprtů z roku 1984). Martin Prince sestrojí Vendetátor – rukavici schopnou pomsty. Milhouse si ji vezme a začne se jejich tyranům mstít. Později se ale začne mstít úplně všem ve škole i úplně novým žákům. Líze ale ublížit nedokáže a rukavici zahodí. Pak si ji vezme Nelson. Poučení z toho příběhu zní, že pokud se někdo mstí, stane se stejně zlým jako ten komu se mstí.

Homer konečně dožene Texasana ale ještě začne svůj příběh vyprávět Bart. Jmenuje se Bartman začíná (parodie na film Batman začíná). Bartovi rodiče zabil zloduch Haďák. Homer z posledních sil chce po Bartovi pomstít svou smrt. Děda Simpson mu pomůže s výcvikem. Bart začne chytat zloduchy po celém městě, ale stále nemůže najít muže, který zavraždil jeho rodiče. Ten se pokusí vykrást muzeum a tam se mu pomstí. Napíchne ho na hadí zuby.

Mezitím si Homer a Texasan popovídali a zjistili, že mají hodně společného a usmířili se. Závěrečné titulky začínají slovy: "Věnováno všem, kteří zahynuli ve Hvězdných válkách". Následuje výčet jmen.