Vočko veršotepcem

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vočko veršotepcem
384. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Moe'N'a Lisa
Číslo řada 18
díl 6
Premiéra 19. listopadu 2006
Tvorba
Scénář Matt Warburton
Režie Mark Kirkland
Prod. kód HABF19
Obsah
Gaučový gag Rodina je postupně přesouvána v počítačovém okně na gauč. Pak je i s gaučem hozena do koše a koš je vysypán.
Hosté

Tom Wolfe jako on sám
Gore Vidal jako on sám
Michael Chabon jako on sám
Jonathan Franzen jako on sám

Posloupnost dílů
← Předchozí
Osudy dobrého vojáka Homera
Následující →
Umění na špejli
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vočko veršotepcem (anglicky Moe'N'a Lisa) je 6. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 19. listopadu 2006. Scénář napsal Matt Warburton.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer ráno vstává a má na prstu uzel. Pak zjistí, že na břiše má nápis „Nezapomeň“. Ale nemůže si vzpomenout, na co neměl zapomenout, tak zkouší svou paměť probudit tím, že mlátí dveřmi do své hlavy. U snídaně ho stále pronásleduje slovo „Nezapomeň“. Marge mu oznámí, že jedou fandit dědovi na seniorskou olympiádu. Když odjedou, tak mu volá Vočko. Mají spolu jet na narozeninovou rybářskou výpravu. Vočko na něj čeká.

Na stadionu děda vypráví, jak na olympiádě v roce 1936 málem vyhrál zlatou medaili. Házel oštěpem, který těsně minul Hitlera a zasáhl atentátníka, který se ho chystal zabít. V běhu přes překážky je děda na posledním místě a ztratí zuby. Školník Willie, který u trati seká kosou trávu a zrovna si oblékl kápi, se rozhodl dědovi zuby donést. Děda si ale myslí, že ho honí smrtka a se slovy „Živýho mě nedostaneš, zubatá!“ závod vyhraje.

Když se navečer rodina vrací domů, Homer si všimne, že tam na něj čeká Vočko a vzpomene si i na svůj slib. V autě se skrčí a projedou na zahradu. Při večeři jim Vočko do okna hodí kámen se vzkazem, jak ho Homer ranil. Líze zalíbí Vočkovo vidění světa a chtěla by o něm udělat referát. U Vočka doma se Líze zalíbí Vočkovy útržky poezie a sestaví z nich báseň. Líza vymyslí i název: „Vytí na betonový měsíc“. Pak pošle Vočkovu báseň do „Perspektiv americké poezie“. Tam se rozhodnou báseň vytisknout. Tom Wolfe pozve Vočka na festival „Slovokvas“. Simpsonovi tam jedou s ním.

Na festivalu je Vočko dotázán, jak vymyslel název pro svou báseň. On ale Lízu zapře a zalže, že si ho vymyslel úplně sám. Líza je zklamaná. Vočko pak Lízu požádá, aby pro něj složila další báseň jeho jménem, ale Líza odmítne. Při večeru na jeho počest má přednést svou báseň, ale přečte návod na používání výtahu. Publikum je rozhořčeno a Vočko na místě složí „Ódu na Lízu“ a oba se usmíří. Festival končí bitkou Michaela Chabona a Jonathana Franzena.

Při závěrečných titulcích dílu Homer ochutnává sirup, jako by to bylo víno.