Akvamanželka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Akvamanželka
388. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název The Wife Aquatic
Číslo řada 18
díl 10
Premiéra 7. ledna 2007
Tvorba
Scénář Kevin Curran
Režie Lance Kramer
Prod. kód JABF03
Obsah
Gaučový gag Gauč i rodina jsou postupně přišpendleni na nástěnku.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Kill Gil – první a druhý díl
Následující →
Pomsta bývá nejsladší natřikrát
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Akvamanželka (anglicky The Wife Aquatic) je 10. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 7. ledna 2007. Scénář napsal Kevin Curran.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Celé město je v letním kině. Je promítaný němý film. Jimbo a jeho parta začnou házet na diváky ředkvičky. Jedna spadne do promítačky a film shoří. Patty a Selma využijí situace a promítnou svůj film. V něm jsou ony dvě a Marge v Barnacle Bay, když byly ještě malé. Marge má na tu dobu šťastné vzpomínky a tak Homer film vypálí na DVD. Pak ho chce dát do jejího iPodu, ale to se mu nepovede, a tak Marge vezme na dovolenou do Barnacle Bay.

Ostrov se ale změnil. Všude jsou jen bezdomovci a všechny obchody jsou uzavřené. Jeden z námořníků jim vysvětlí proč už ostrov neprosperuje - ryby mňamňamky, které dříve lovili, byly vyloveny. Homer přemluví několik místních obchodníků, aby mu pomohli opravit oblíbený kolotoč Marge. Po projížďce Homer pouští ohňostroj, ale jedna jiskra zapálí molo, které celé i s kolotočem shoří.

Homer musí pracovat na lodi, protože doufají, že tam bude do konce života, ve vodách totiž nejsou žádné ryby. Na lodi má za úkol uvařit večeři, ale splete se. Na háčky dá krevety, které měly být k večeři a námořníkům servíruje návnadu. Myslel totiž, že je den opaků. V tom se začne loď nahýbat. Mňamňamky se vrátily a rybáři je začnou chtat. Blíží se však bouře, ale oni stále chytají ryby. V bouři se loď převrhne.

Koná se pohřeb všech námořníků, Homera i Barta, který byl také na lodi. Uprostřed obřadu se tam ale všichni objeví. Vypráví, jak je zachránila japonská rybářská loď, která je vzala domů. Všichni obyvatelé se chtějí vydat lovit mňamňamky, ale Líza je varuje. Začnou kvůli ní tedy kácet všechny stromy na ostrově.