O jazzu a jiné zvířeně

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
O jazzu a jiné zvířeně
380. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Jazzy and the Pussycats
Číslo řada 18
díl 2
Premiéra 17. září 2006
Tvorba
Scénář Steven Dean Moore
Režie Daniel Chun
Prod. kód HABF18
Obsah
Gaučový gag Všichni kromě Homera sedí na gauči. Obrovská opice představující Homera vezme oknem Marge a vyleze na Empire State Building, kde na něj začnou útočit letadla.
Hosté

Meg White jako ona sama
Jack White jako on sám

Posloupnost dílů
← Předchozí
Žabař, kuchař, manželka a její Homer
Následující →
Kladivo na Homera
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

O jazzu a jiné zvířeně (anglicky Jazzy and the Pussycats) je 2. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 17. září 2006. Scénář napsal Matt Warburton.

Děj[editovat | editovat zdroj]

V kostele probíhá pohřeb Homerovy manželky z Las Vegas, kterou si vzal v dílu Ať žije Flanders. Bart ztropí neplechu a jeho rodiče ho vezmou za psychiatrem. Ten jim poradí, ať mu koupí bicí soupravu, aby mohl zaměřit svou energii. Bart ale bubnuje i v noci, a tak Homer ani Marge nemůžou spát. Líza ho vezme na Jazzovou sešlost do dětského klubu Pohoda, aby si mohli odpočinout. Tam si Barta všimnou dva jazzmeni Tyčka a Kulička a vyzvou ho, aby si s nimi zahrál. Líza je zklamaná, protože to byl její sen. Bartovi dají přezdívku TikTak, protože bicí mu šlapou jako hodiny. Líza si stěžuje, že také chce přezdívku. Oni zvolí Těžká doba, protože to s ní mají těžké. Po týdnu už je Bart známý po celém městě.

Marge chce Lízu rozveselit, tak ji vezme do útulku, aby si vybrala štěňátko. Tam si vybírá mezi starým, nemocným psem a mladým, hezkým psem. Zvolí si mladého, ale v noci ji ve snu navštíví ten starý. Ona se druhý den vrátí do útulku a vezme si ho také. Navíc si vezme ještě jednoho psa a ptáčka. Cestou domů se k ní přidá mnoho dalších zvířat, včetně cirkusového slona a medvěda. Doma je zavře na půdě. Při večeři dělají zvířata rámus, tak se tam jde Líza podívat a najde tam Barta s Tyčkou a Kuličkou, jak tam kouří trávu. Bartovi se do ruky zakousne tygr. V nemocnici mu doktor sdělí, že s bubnováním je konec. Potřeboval by artroskopickou reaktivaci urálního nervu, ale stojí 170 tisíc dolarů. Jazzmani Tyčka a Kulička se rozhodnou uspořádat benefiční koncert, aby vydělali peníze na operaci pro Barta.

Zvířata, která Líza zachránila, chtějí utratit. Bart s ní soucítí a na konci benefičního koncertu vydělané peníze věnuje Líze na stavbu Domova Lízy Simpsonové pro opuštěná zvířata. Líza mu děkuje.