Umění na špejli

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Umění na špejli
385. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Ice Cream of Margie (with the Light Blue Hair)
Číslo řada 18
díl 7
Premiéra 26. listopadu 2006
Tvorba
Scénář Carolyn Omine
Režie Matthew Nastuk
Prod. kód HABF22
Obsah
Gaučový gag V místnosti je tma. Po rozsvícení se z gauče rozuteče 5 brouků představujících rodinu.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Vočko veršotepcem
Následující →
Parťáci
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Umění na špejli (anglicky Ice Cream of Margie (with the Light Blue Hair)) je 7. epizoda 18. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 26. listopadu 2006. Scénář napsal Carolyn Omine.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer a jeho kolegové hrají v práci hru podobnou hokeji, ale na židlích a s košťaty. Pak přijede zmrzlinář a protože Homer běží za ním, tak ho pan Burns vyhodí. Když zmrzlinář vrací Homerovi drobné na $100, tak dostane infarkt. Na jeho pohřbu koupí Homer od vdovy zmrzlinářské auto a Otto mu ho vylepší.

Marge doma sleduje v televizi pořad Opal (parodie na Oprah Winfrey), kde se ženy chlubí se svými úspěchy a splněnými sny. Marge z toho má depresi, protože si myslí, že nic nedokázala. Postaví sochu Maggie ze dřívek od nanuků a Homer dostane nápad, že by mohla takto zvěčnit i další obyvatele Springfieldu. Marge konečně našla smysl svého života, za dva týdny postavila sochu mnoha lidem z města. Mezi ně patří například Drederick Tatum, Abe Simpson, Patty a Selma, celá rodina Flandersů (včetně Maude, která je už několik let po smrti (11. série, 14. díl, epizoda Kdo ví, kdo ovdoví?)), Reverend Lovejoy, Apu Nahasapeemapetilon, Profesor Frink, námořní kapitán, Seymour Skinner, Disco Stu, Vočko Szyslak, Šáša Krusty, Luigi Risotto a Komiksák.

Soch si z helikoptéry všimne hlasatel zpráv na Kanálu 6 Kent Brockman a pozve ji do svého pořadu Kentovo kentování se zajímavými lidmi. Sochy zaujmou i Riche Texana, který chce pro Marge uspořádat výstavu. Před začátkem výstavy se Homer ještě rozhodne jet prodávat, i když je Marge proti. On však slíbí, že přijede včas. Chvíli před tím, než výstava začne, Homer zjistí, že nestíhá zahájení. Cestu si zkrátí přes pole, ale nestihne dobrzdit a všechny sochy zničí. Marge je na něj naštvaná, zavře se v ložnici a s Homerem nemluví. Po několika dnech Homer usne u dveří do ložnice a ráno zjistí, že je Marge pryč. Vydá se ji s Bartem a Lízou hledat. Najdou ji ve městě, kde postavila sochu Homera vysokou jako dům. Marge si uvědomila, že bez Homera by nebyla tím, kým je.

Následuje skok o 200 let dopředu, kde je tato socha v muzeu. Všichni lidé používají jakási vznášedla, takže nemusí chodit. Průvodkyně v muzeu popisuje sochu jako poslední zbylý příklad umění před zhroucením západního světa. V této domě se iPody sjednotily a svhrnuly lidstvo.