Pařanka Marge

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pařanka Marge
395. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Marge Gamer
Číslo řada 18
díl 17
Premiéra 22. dubna 2007
Tvorba
Scénář J. Stewart Burns
Režie Bob Anderson
Prod. kód JABF10
Obsah
Gaučový gag Objeví se výtisk časopisu Springfield Shopper s titulkem „Národ nadšen gaučovou scénou“. Na obrázku je rodina sedící na gauči.
Hosté

Ronaldo jako on sám

Posloupnost dílů
← Předchozí
Homerazzi
Následující →
Zmýlená neplatí
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pařanka Marge (anglicky Marge Gamer) je 17. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 22. dubna 2007. Scénář napsal J. Stewart Burns.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Ve škole se koná sraz SRPŠ. Rodiče jsou vyzváni, aby na seznam napsali své e-mailové adresy. Marge ale žádný e-mail nemá, a tak se rozhodne koupit si počítač. Internetem je přímo unesena. Zjistí, že může levně nakupovat. Zkusí vyhledat své jméno. Pak narazí na web, kde si prohlédne svůj dům z vesmíru a uvidí na zahradě nahého Homera. Neustále kontroluje svou e-mailovou schránku a přitom ji zaujme inzerát na on-line hru Říše Země země. Začne ji hrát a stane na ní závislá. Hraje celé dny a noci. Později zjistí, že ve hře jsou i další postavy z města, například Apu, Snake, Edna, Seymour (v podobě krocana), nebo Vočko. Když do města přijede Temný rytíř, všichni se schovají. Apu řekne Marge, že je to nejobávanější postava ve hře. Poté, co Temný rytíř zabije Seymoura, je Marge znechucená a hru vypne. Vezme koš s prádlem a jde do koupelny. Když míjí Bartův pokoj, tak zjistí, že Bart je Temný rytíř. Rozhodne se ho ve hře navštívit, Barta to ale naštve. Navíc ho ve městě ztrapňuje před jeho nohsledy.

Mezitím se Líza rozhodne začít hrát kopanou. Inspiroval ji film Blafuj jako Beckham. Homer ji vezme na hřiště. Schází jim ale rozhodčí, a tak se toho ujme Homer. Vůbec ale nezná pravidla. Snaží se dát gól a jeho fyzická kondice je špatná. Líza je kvůli tomu zklamaná. Při příštím zápase už Homer pravidla zná, koukal hodiny na fotbal v televizi, aby hru pochopil. Pak ale jednou Líza spadne a Homer myslí, že to byl faul. Líza toho začne zneužívat. Na hřiště přijde Ronaldo a přesvědčí Homera, že Líza simuluje a ten udělí Líze červenou kartu. Ona se na něj znovu naštve.

Zatím Bart ve hře zjistí, že Marge zničila jeho síň trofejí. Vyzdobila ji z balíčku Hello Kitty. Bart začne výzdobu ničit svým řemdihem a nechtěně přitom zasáhne Marge, která zemře a naštve se na něj.

Líza se zlobí na Homera a Marge se zlobí na Barta, tak se rozhodnou jít to zapít k Vočkovi. Vočko jim poradí, jak si je obě získat zpět. Oba si pochvalují jeho rady a zavtipkují si, kam zmizel starý Vočko. Ten je ale skutečně svázaný v zadní místnosti baru.

Homer tedy koupil pro Lízu DVD s filmem o fotbalových nepokojích a Líza zjistí, že chyba byla na její straně. Bart se rozhodne darovat Marge ve hře 2/3 své životní síly. Obyvatelé města toho ale zneužijí a Barta zabijí. Marge Bartovi slíbí, že pomstí jeho smrt.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Marge při vyhledávaní svého jména na internetu použije Google vyhledávač.
  • Hra Říše Země země je parodií na hru World of Warcraft