Romouš a Julizna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Romouš a Julizna
Rome-old and Juli-eh
393. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 18
Díl: 15
Kód: JABF08
Premiéra: 11. března 2007
Scénář: Daniel Chun
Režie: Nancy Kruse
Gaučový gag: Objeví se stará mapa Springfieldu. Od prostředka shoří a za ní se objeví rodina na koních.
Hosté: Jane Kaczmarek jako soudkyně Constance Krutá

Romouš a Julizna (anglicky Rome-old and Juli-eh) je 15. epizoda 18. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 11. března 2007. Scénář napsal Daniel Chun.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer utratil všechny peníze za hernu ve sklepě. Soud mu přidělí finančního poradce, některé rodinné výdaje má totiž soud za neopodstatněné. Aby ušetřil, tak vezme dědu Simpsona z domova důchodců k sobě domů. Večer jdou Marge a Homer ven, mezitím Abe se Selmou hlídají děti a zamilují se. Když se Marge a Homer vrátí, přistihnou je, jak se líbají. Bart a Líza si mezitím podvodem objednají od pošty mnoho papírových krabic, ze kterých si postaví hrad.

Homer se spolu s Patty snaží zničit vztah Aba a Selmy. Patty předstírá, že je Selma a líbá se s převlečeným Homerem v obchodě, kde je uvidí Abe. Pak se ale objeví i skutečná Selma a ta lest prokoukne. Abe poté požádá Selmu o ruku a dělají si srandu, že Selma bude Homerova matka. Po svatbě se Abe nastěhuje k Selmě. Mezitím se pošťáci vydali přemoci Barta a Líza, aby získali krabice zpět. Když už jde do tuhého, objeví se Nelson a zachrání Lízu. Pošťáci jsou poraženi a prchají pryč. Bart poté hrad skropí hadicí.

Vztah Aba a Selmy netrvá dlouho. Abe je totiž popleta a doma si splete všechny svatební dary. Pokusí se uvařit si čaj v mixéru, lívance dá do CD mechaniky a kazetu s filmem dá do mikrovlnné trouby. Všechno začne doutnat a pokusí se zavolat hasiče hadicí ve dřezu. Selma je navíc zničená z práce (byla povýšena) a tak se rozejdou. Na závěr si oba zatancují.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]