Romouš a Julizna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Romouš a Julizna
393. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Rome-old and Juli-eh
Číslo řada 18
díl 15
Premiéra 11. března 2007
Tvorba
Scénář Daniel Chun
Režie Nancy Kruse
Prod. kód JABF08
Obsah
Gaučový gag Objeví se stará mapa Springfieldu. Od prostředka shoří a za ní se objeví rodina na koních.
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Zpívá celá spodina
Následující →
Homerazzi
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Romouš a Julizna (anglicky Rome-old and Juli-eh) je 15. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 11. března 2007. Scénář napsal Daniel Chun.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer utratil všechny peníze za hernu ve sklepě. Soud mu přidělí finančního poradce, některé rodinné výdaje má totiž soud za neopodstatněné. Aby ušetřil, tak vezme dědu Simpsona z domova důchodců k sobě domů. Večer jdou Marge a Homer ven, mezitím Abe se Selmou hlídají děti a zamilují se. Když se Marge a Homer vrátí, přistihnou je, jak se líbají. Bart a Líza si mezitím podvodem objednají od pošty mnoho papírových krabic, ze kterých si postaví hrad.

Homer se spolu s Patty snaží zničit vztah Aba a Selmy. Patty předstírá, že je Selma a líbá se s převlečeným Homerem v obchodě, kde je uvidí Abe. Pak se ale objeví i skutečná Selma a ta lest prokoukne. Abe poté požádá Selmu o ruku a dělají si srandu, že Selma bude Homerova matka. Po svatbě se Abe nastěhuje k Selmě. Mezitím se pošťáci vydali přemoci Barta a Líza, aby získali krabice zpět. Když už jde do tuhého, objeví se Nelson a zachrání Lízu. Pošťáci jsou poraženi a prchají pryč. Bart poté hrad skropí hadicí.

Vztah Aba a Selmy netrvá dlouho. Abe je totiž popleta a doma si splete všechny svatební dary. Pokusí se uvařit si čaj v mixéru, lívance dá do CD mechaniky a kazetu s filmem dá do mikrovlnné trouby. Všechno začne doutnat a pokusí se zavolat hasiče hadicí ve dřezu. Selma je navíc zničená z práce (byla povýšena) a tak se rozejdou. Na závěr si oba zatancují, zřejmě aby jim nebylo líto, že se rozcházejí. Na konci je Homer převlečen za chlapa, se kterým se Selma líbala. Musí prchnout, neboť každou chvíli přijde señor Homer ale pak se vrátí bez toho převleku a cítí svou kolínskou, ale každé malé dítě ví, že to byl on.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]