Pán prstenů (filmová trilogie)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The one ring animated.gif

Filmová trilogie Pán prstenů se skládá ze tří filmů Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Pán prstenů: Dvě věže a Pán prstenů: Návrat krále, vše natočeno na motivy knihy Pán prstenů J. R. R. Tolkiena. Tyto filmy natočil režisér Peter Jackson. Byl to jeden z nejambicióznějších projektů ve filmové historii s rozpočtem 285 milionů dolarů. Všechny tři filmy byly natáčeny současně po dobu 8 let na Novém Zélandu.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Ve filmové trilogii Pán prstenů hrají:

Televizní seriál[editovat | editovat zdroj]

Dne 13. listopadu 2017 Amazon Studios oznámilo, že odkoupilo práva série Pána prstenů. Seriál by se měl odehrávat před filmem Pán prstenů: Společenstvo Prstenu.[1]

V roce 2021 bylo oznámeno,[zdroj?] že první díl bude k vidění na Amazon Prime Video v září 2022. Seriál by měl pokračovat ve stejném stylu jako filmy Petera Jacksona. Nově se zde objeví například hobiti různých ras. Děj bude pravděpodobně vycházet z příběhů Tolkienova Silmarillionu (protože dějově před Společenstvem prstenu je právě Silmarillion).

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ANDREEVA, Nellie. Amazon Sets ‘The Lord of the Rings’ TV Series In Mega Deal With Multi-Season Commitment [online]. Deadline, 2017-11-13 [cit. 2017-11-13]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]