Kill Gil – první a druhý díl

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kill Gil – první a druhý díl
387. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Kill Gil, Volumes I & II
Číslo řada 18
díl 9
Premiéra 17. prosince 2006
Tvorba
Scénář Jeff Westbrook
Režie Bob Anderson
Prod. kód JABF01
Obsah
Tabule Kadidlo není sprosté slovo.
Gaučový gag Rodina přiběhne v zimním oblečení na gauč. Pak se kamera oddálí a zjistíme, že to byl pouze odraz na vánoční ozdobě jejich vánočního stromku.
Hosté

Elvis Stojko jako on sám

Posloupnost dílů
← Předchozí
Parťáci
Následující →
Akvamanželka
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kill Gil – první a druhý díl (anglicky Kill Gil, Volumes I & II) je 9. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 17. prosince 2006. Scénář napsal Jeff Westbrook.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Celá rodina je na představení Krustyho Vánoce na ledě. Vstupné pro dospělé je $40, pro děti pouze $39. Vystupují zde mažoretky. Pak vystoupí klaun, který na ledě neustále padá, a uvede kanadského krasobruslaře Elvise Stojka. Následně mají Krusty a Mel krasobruslařské číslo, ale bruslí za ně někdo jiný. Poté co vypukne bitva mezi basketbalisty a účinkujícími v Krustyho show, chce Marge odejít, ale Homer už se pere.

V obchodním domě si Líza povídá se Santa Clausem. Za Santu je převlečený Gil. Líza si přeje panenku Malibu Stacey na pláži s poníkem a se třpytivým pískem, všude je ale vyprodaná. Gil ji dá jednu, kterou viděl vzadu v obchodě. Po zaplacení se tam objeví majitel obchodu a vyhodí ho, protože tato panenka byla pro jeho dceru. Marge vezme Gila k nim domů a oslaví spolu Vánoce. Když ráno na Boží hod rodina vstane, najdou Gila se všemi jeho věcmi u nich doma. Marge ho ale nedokáže vyhodit, tak může zůstat až do konce svátků. Na Nový rok chce Marge Gila znovu vyhodit, ale ten ji skočí do řeči s tím, že čeká na telefon od bývalého šéfa, který mu má nabídnout místo. Takto to pokračuje i přes den sv. Valentýna, den sv. Patrika a tak dále až do 24. listopadu, den po dni Díkůvzdání. Marge je zrovna na zahradě, když ji osloví Ned s tím, že děkuje na vánoční blahopřání, které rozeslal Gil. To Marge tak naštve, že už řekne Gilovi NE. Ale Gil je pryč, dostal práci ve Scottsdale v Arizoně. Marge ale musí říct Gilovi své ne a tak se vydají do Scottsdale. Gil tam prodává nemovitosti a tím, že mu Marge před jeho studenty řekne ne, způsobí, že ho jeho šéf znovu vyhodí.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Jedná se o vánoční díl, čemuž je přizpůsoben i úvod. Celé město je zahaleno sněhem, Bart místo na skateboardu jede na snowboardu. U Homera v práci je nápis Veselé Vánoce. Postavy ve městě jsou oblečeny do zimního oblečení, včetně rodiny. Je však vynechána část, kdy jede Marge autem.
  • Je to jediný díl, kde je jednou z hlavních postav Gil Gunderson.
  • Název dílu je odkaz na sérii filmů Kill Bill.