Kladivo na Homera

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kladivo na Homera
381. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Please Homer, Don't Hammer 'Em
Číslo řada 18
díl 3
Premiéra 24. září 2006
Tvorba
Scénář Matt Warburton
Režie Mike B. Anderson
Prod. kód HABF20
Obsah
Gaučový gag V místnosti je místo gauče automat na sladkosti, ve kterém je rodina. Přijde Ralph Wiggum, koupí si figurku Homera a ukousne mu hlavu.
Posloupnost dílů
← Předchozí
O jazzu a jiné zvířeně
Následující →
Speciální čarodějnický díl XVII
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kladivo na Homera (anglicky Please Homer, Don't Hammer 'Em) je 3. epizoda 18. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 24. září 2006. Scénář napsal Matt Warburton.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi jsou v obchodním domě. Homer si tam v knihkupectví koupí Knihovničku truhláře. Knihy ale používá jen jako podložku pod nohy. Když se rozbije Margin noční stolek, využije knihy a opraví si ho sama. Pak postaví krmítko pro ptáky, novou poštovní schránku a boudu pro Spasitele. Líza dostane nápad, že by si Marge mohla rozjet vlastní truhlářství. Když ale přijde za prvním klientem, inspektorem Chalmersem, je odmítnuta, protože inspektor očekával muže. Odmítne ji i Šáša Krusty. Marge vymyslí, že Homer bude předstírat, že on je truhlář, zatímco ona bude schovaná. Ve chvíli, kde zákazník odejde, Marge práci vykoná.

Marge v obchodě při nakupování potřebných věcí potká Helen Lovejoyovou, která se jí trochu posmívá, že Homerovi jen pomáhá a sama nic nesvede. Navíc si Homer začne přivlastňovat Marginy zásluhy. Poté, co Marge dostaví pro Lennyho mlýn, tam Lenny a Carl přijdou a začnou bušit do skříňky na nářadí, kde je schovaná Marge. Nakonec na ní vylezou a sjedou nejprudší kopec ve městě. Naštvaná Marge se rozhodne, že je čas říct lidem pravdu, chce totiž za svou práci uznání. Starosta je najme na opravu horské dráhy, ale Marge odmítne, a tak ji Homer musí opravit sám. On ale vůbec nemá tušení, co dělá.

Mezitím domů přijde dopis ze školy. Píše se v něm, že někdo ve škole má silnou alergii na burské oříšky, takže už nikdo nesmí nosit do školy nic, co je obsahuje. U vchodu do školy všechno kontroluje školník Willie. Když kontroluje Barta, tak se prořekne - je to ředitel. Začne toho zneužívat. Na klacek si uváže burský oříšek a terorizuje s ním ředitele. Ten musí dělat vše, co mu Bart řekne. Takto to pokračuje několik dní. Jednou je ředitel v obchodě Komiksáka a ten mu poradí, že i Bart má možná svou slabinu. Seymour se vloupe do ordinace dr. Dlahy a prohlídne si Bartovu složku. Zjistí, že je alergický na krevety. Když druhý druhý den přijde Bart znovu ředitelovi vyhrožovat, ten na něj vytáhne krevetu přivázanou na klacku. Začnou spolu bojovat tyčemi (parodie na světelné meče ze série Hvězdné války). Dostanou se až do továrny, kde spadnou do nádrže s buráky a krevetami. Oba skončí v nemocnici.

Při odhalení opravené horské dráhy Homer rozdělá šampaňské a letící špunt roztřese celou dráhu. Aby diváky přesvědčil, že je bezpečná, nasedne a rozejde se po ním. Marge rychle vyleze nahoru a začne rozbité úseky opravovat. Po dojetí se na něj celá dráha zřítí a skončí vedle Barta a ředitele v nemocnici.