Vyrůstáme ve Springfieldu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vyrůstáme ve Springfieldu
391. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Springfield Up
Číslo řada 18
díl 13
Premiéra 18. února 2007
Tvorba
Scénář Matt Warburton
Režie Chuck Sheetz
Prod. kód JABF04
Obsah
Gaučový gag V místnosti je tma. Po rozsvícení se z gauče rozuteče 5 brouků představujících rodinu.
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Malá velká holka
Následující →
Zpívá celá spodina
Seznam dílů 18. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vyrůstáme ve Springfieldu (anglicky Springfield Up) je 13. díl 18. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 18. února 2007. Scénář napsal Matt Warburton.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díl začíná představením Declana Desmonda a jeho dokumentem. Před 32 lety vyzpovídal skupinu školáků. Každých 8 let je znovu navštívil a vytvořil filmovou kroniku jejich života. Dokument nazval Vyrůstáme ve Springfieldu.

Hned na začátku se věnoval Lennymu, ale shledal ho nezajímavým a už na něj nikdy neplýtval materiálem. Poté ukázal život Clancyho Wigguma a příběh, jak se dostal na místo šerifa. Další je Homer. Představuje si, že bude velmi bohatý. To se mu nakonec po letech povedlo. Vymyslel totiž dochucovací propisku.

Dalšími postavami v dokumentu jsou Profesor Frink, který se stal předním springfieldským vědcem, a Eleanor, která vystudovala medicínu na Harvardu a právo na Yale. Pak vyšlo najevo, že je to kočičí dáma.

Příběh se vrací k Simpsonovým - Marge. Když má Declan rozhovor s Marge, tak do domu vejde pan Burns. Vyjde najevo, že Simpsonovi nezbohatli, ale obsadili letní sídlo pana Burnse. O 90 minut později se vrátí Smithers se psy a vypustí je na Simpsonovi.

Declan pozve Homera k sobě do střižny. Prošel 100 tisíc hodin záběrů dvakrát a chce mu ukázat, jak mu hodně lidí ve městě závidí jeho život. Pak zazpívá svou píseň Čerte jsi má paní.