Vyrůstáme ve Springfieldu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vyrůstáme ve Springfieldu
Springfield Up
391. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 18
Díl: 13
Kód: JABF04
Premiéra: 18. února 2007
Scénář: Matt Warburton
Režie: Chuck Sheetz
Gaučový gag: V místnosti je tma. Po rozsvícení se z gauče rozuteče 5 brouků představujících rodinu.
Hosté: Eric Idle jako Declan Desmond

Vyrůstáme ve Springfieldu (anglicky Springfield Up) je 13. epizoda 18. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 18. února 2007. Scénář napsal Matt Warburton.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizody začíná představení Declana Desmonda a jeho dokumentu. Před 32 lety vyzpovídal skupinu školáků. Každých 8 let je znovu navštívil a vytvořil filmovou kroniku jejich života. Dokument nazval Vyrůstáme ve Springfieldu.

Hned na začátku se věnoval Lennymu, ale shledal ho nezajímavým a už na něj nikdy neplýtval materiálem. Poté ukázal život Clancyho Wigguma a příběh, jak se dostal na místo šerifa. Další je Homer. Představuje si, že bude velmi bohatý. To se mu nakonec po letech povedlo. Vymyslel totiž dochucovací propisku.

Dalšími postavami v dokumentu jsou Profesor Frink, který se stal předním springfieldským vědcem, a Eleanor, která vystudovala medicínu na Harvardu a právo na Yale. Pak vyšlo najevo, že je to kočičí dáma.

Příběh se vrací k Simpsonovým - Marge. Když má Declan rozhovor s Marge, tak do domu vejde pan Burns. Vyjde najevo, že Simpsonovi nezbohatli, ale obsadili letní sídlo pana Burnse. O 90 minut později se vrátí Smithers se psy a vypustí je na Simpsonovi.

Declan pozve Homera k sobě do střižny. Prošel 100 tisíc hodin záběrů dvakrát a chce mu ukázat, jak mu hodně lidí ve městě závidí jeho život. Pak zazpívá svou píseň Čerte jsi má paní.