Hoří!

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hoří!
Crook and Ladder
397. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 18
Díl: 19
Kód: JABF13
Premiéra: 6. května 2007
Scénář: Bill Odenkirk
Režie: Lance Kramer
Tabule: „Už nikdy nebudu svítit za paní učitelkou“
Gaučový gag: Rodina na gauči projíždí mycí linkou jako v autě. Jsou namočeni, namydleni, očištěni, opláchnuti a vysušeni. Tři další postavy je vyleští a Maggie vrátí dudlík.

Hoří! (anglicky Crook and Ladder) je 19. epizoda 18. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 6. května 2007. Scénář napsal Bill Odenkirk.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Marge si doma čte nové číslo časopisu Matka v akci. Dočte se tam, že čím déle dítě používá dudlík, tak tím spíše bude v životě neúspěšné. Okamžitě Maggie dudlík sebere a vyhodí. Maggie ale začne vše v domě ničit. Marge to ale nevydrží a chce jí dát nový dudlík, ale už doma žádný nemá. Homer tedy jede koupit nový dudlík, ale její značku neměli a ona všechny ostatní odmítne. Začne brečet a Spasitel jí dá místo dudlíku pískací kost. Homer ale kvůli pískání v noci nemůže spát, tak se jde dívat na televizi. Tam uvidí reklamu na prášky na spaní Schrupnisin. Hned si je koupí a skutečně fungují. Ráno rodina zjistí, že je celá lednička prázdná a dojdou k závěru, že to udělal Homer ze spaní.

Druhý den ráno se Homer probudí v muzeu voskových figurín, které v noci skoro celé poničil. Na další noc se raději nechá zvenčí zamknout v ložnici. To skutečně funguje, Homer se nemůže dostat z ložnice. Bart tomu ale neodolá a společně s Milhousem toho zneužijí. Říkají mu, co má dělat. Když se autem vrací domů, Bart rozbije Homerovou hlavou ořech a to ho probudí. Zazmatkuje, vrazí do budovy hasičského sboru a zmrzačí všechny hasiče.

Springfield je bez hasičů a Homer se tedy rozhodne přihlásit jako dobrovolný hasič. Přidají se k němu ještě Vočko, Apu a Seymour. Homer se nemůže dočkat svého prvního požáru, kdy zachrání restauraci Luigiho Risotta. On se jim odmění jídlem z jeho podniku. Pak zachrání z nabouraného auta Rainiera Wolfcastla. Ten jim jako poděkování dá bundy s logy svých neúspěšných filmů. Když uhasí sídlo pana Burnse, on jim nechce na oplátku nic dát, takže se rozhodnou, že si odměnu vezmou sami. Takto to pokračuje i u dalších požárů. Při požáru obchodu zmizí některé předměty a věci, co chtěl Homer. Seymour s tím moc nesouhlasí, ale přetrpí to.

Při jednom požáru se jdou Bart a Líza na Homera podívat a zjistí, že krade. Marge se mu snaží domluvit. Všude ho pronásledují smutné obličeje jeho zklamaných dětí. Nakonec se rozhodne, že toho bylo dost. Při požáru zachrání Vočka a Apua a ti toho také nechají.