Speciální čarodějnický díl (12. řada)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl
Logo Simpsonovi.svg
249. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror XI
Číslo řada 12
díl 1
Premiéra 1. listopadu 2000
Tvorba
Scénář Mike Scully (1. část)
John Frink a Don Payne (2. část)
Carolyn Omine (3. část)
Režie Pete Michels
Prod. kód BABF21
Posloupnost dílů
← Předchozí
Cena smíchu
Následující →
Příběh dvou Springfieldů
Seznam dílů 12. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl (alternativně také Speciální čarodějnický díl XI) (anglicky Treehouse of Horror XI) je 1. díl 12. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 1. listopadu 2000. Scénáře napsali Mike Scully, John Frink, Don Payne a Carolyn Omine.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díl je rozdělen na tři části: Tátův duch (G-G-Ghost D-D-Dad), Z pohádky do pohádky (Scary Tales Can Come True) a Noc delfínů (Night of the Dolphin).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi začnou vycházet z domu. Homer vypadá jako Herman Munster, Marge jako Lily Munster, Líza jako Marilyn Munster, Bart jako Eddie Munster a Abe jako Děda Munster. Líza v ruce drží knížku o autorském právu. Pak se před domem objeví dav a rodinu zlynčují. Marge a Abe mají do srdce vražený kolík, Homer hoří a Bart má na hlavě past na medvědy. Líze se nic nestalo, a tak jakoby nic se začne od místa vzdalovat.

Tátův duch[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi doma snídají. Homer si čte v novinách svůj horoskop. Stojí tam: „Dnes umřete“. Líza se diví, protože na horoskop je to nezvykle konkrétní. Marge se tedy raději podívá na svůj a tam píšou: „Dnes váš manžel zemře“. Homer se tomu začne vysmívat a přitom se řízne do tepny o hranu novin. S uvázanou rukou sedne do auta a jede do práce. Když vycouvá, spadne mu před auto strom. On to komentuje slovy: „Hehe, vedle. Blbej horoskop.“ Cestou do práce mu padající písmeno z názvu budovy slisuje půlku auta. On to znovu komentuje slovy: „Blbej horoskop“. Dále na cestě se mu do čela zasekne krumpáč a i tentokrát se vysmívá svému horoskopu. „Drbej hromosvod“. Už ale asi utrpěl poškození mozku. Když přijde do práce, Lenny ho upozorní, že mu nějaký chřestýš žužlá ruku.

Doma u večeře vypráví své rodině, že se mu „skoro“ nic nestalo. Pak chce zákusek, ale nejprve musí dojíst svou brokolici. Ta ho zadusí. Jeho duch se dostane ke svatému Petrovi do nebe. Ten ale u jeho jména nevidí ani jeden dobrý skutek. Dá mu ale ještě jednu šanci se dostat do nebe. Má 24 hodin na to, aby vykonal aspoň jeden dobrý skutek. V noci jako duch poprosí Marge, aby mu pomohla vykonat dobrý skutek. Ona pro něj má seznam úkolů: uklidit garáž, vymalovat nebo vykachlíkovat. To mu ale přijde moc, tak se vydá do města a hledá místo, kde by mohl vykonat dobrý skutek. Chce pomoct Agnes Skinnerové přejít přes přechod, ale místo toho ji zabije.

Zbývá mu už jen jedna minuta. Sedne si na schody u radnice a naříká. Když v tom sjede dítě v kočárku ze schodů. On ho zachrání a putuje znovu ke svatému Petrovi. Ten mu ale sdělí, že se zrovna nedíval a pošle ho do pekla.

Z pohádky do pohádky[editovat | editovat zdroj]

Homer a Marge bydlí s Bartem a Lízou v domě vypadajícím jako dýně. Homer přišel domů se zprávou, že přišel o místo vrtáka. Homer nechce, aby v jeho domě nějaké dítě hladovělo. Tak odvede děti do lesa. Ty zjistí, že jsou v pohádkovém lese. A vše probíhá stejně jako v Lízině knize. Ta jim pomůže vyhnout se trolovi a třem medvědům. Doma Homer oznámí Marge, že děti odvedl do lesa. Ta mu ale vynadá, že je můžou prodat, tak se Homer vydává je znovu nalézt. Bart a Líza najdou dům z perníku. Líza se chce podívat do knížky, ale Bart si myslí, že čarodějnici můžou věřit. Barta začne vykrmovat a Líza u ní uklízí. Homer je na poslední chvíli zachrání a čarodějnici hodí do pece. Doma už nebudou mít nikdy hlad.

Noc delfínů[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi jsou ve vodním světě. Líze se tam zželí jednoho delfína a pustí ho na svobodu. Ten je ale vládcem všech delfínů a na svobodě začne jako pomstu za své uvěznění plánovat převrat proti lidem. Jako prvního zabijí Lennyho na jeho nočním koupání v moři. Ráno policie nemá ani tušení, o co se jedná. Námořník na to přijde, ale jakmile to dořekne, tak ho také zabijí. Další noc se delfíni vynoří a obsadí město. Starosta rychle svolá schůzi, na které je delfíny přepadnou. Snorky, delfín, kterého Líza pustila, má u řečnického pultu proslov. Kdysi dávno prý žili delfíni na souši. Pak je ale lidští předci vyhnali do moře. Snorky završí svůj proslov tím, že vykáže lidi do moře. Vydají se ven, kde je plno delfínů. Homer ale přemluví ostatní, že už pár druhů vyhladili a zvládnou i tenhle. Prohrají a rodina sedí na gauči v moři.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Objeví se Kang a Kodos ve své lodi a stěžují si, že byli vynecháni z čarodějnického dílu. Pak dostanou telefonem nabídku, aby dělali reklamu na obchod s konfekcí.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]